Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Podłoże-ile go schodzi??

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Makwiatka
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 5 stycznia 2017, 22:47
Świnki morskie: Waldek i Franek
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: Makwiatka » 24 stycznia 2017, 22:43

Mam klatkę 120x60 i używam żwirku drewnianego razem z matą łazienkową. Wygrzebuję tylko codziennie zasikany żwirek, bo nie widzę sensu w wyrzucaniu całości. Kupuję takie opakowania po 15 kg i wystarczają mi na miesiąc, więc moim zdaniem to całkiem ekonomiczne rozwiązanie, tym bardziej jak kupuje się przez allegro :) Gdy miałam jednego prosiaka, przez pewien czas uzywałam żwirku silikonowego, również z matą, ale szczerze odradzam ten żwirek. Wbrew pozorom bardziej śmierdzi niż ten drewniany i przykleja się do spodu maty. W dodatku przy wysypywaniu unosi się taki drażniący gardło pył.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: Żaneta_Radom » 25 stycznia 2017, 14:37

Ja równiez odradzałabym żwirek silikonowy. Sama nie używałam, ale to nie koty, to gryzonie - one poznają świat organoleptycznie. Także predzej czy później musza spróbować. Ot tak kąsnąć :)

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Aneta199311
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 czerwca 2017, 18:01
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: Aneta199311 » 10 czerwca 2017, 18:16

Hej. Mam pytanie. Mam 2 świnki i używam dla nich trocin ale już po 4 dniach strasznie brzydko pachnie. Usuwam miejsca gdzie jest strasznie brudno ale po 2 dniach zapach jest jeszcze gorszy. Czego używacie i jak radzicie sobie z brzydkim zapachem??


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: strzyga » 11 czerwca 2017, 14:09

Jak dla mnie trociny zawsze śmierdzą.

Ja używałam pelletu, teraz ściółki konopnej. Dobrze wchłaniają i nie ma tego okropnego zapachu.
Schodzą mi 2-3 opakowania/msc (takie 10 l/1 kg)


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: kin28 » 11 czerwca 2017, 17:54

Ja od zawsze jestem za żwirkiem drewnianym + mata łazienkowa. Raz na 2 dni wymieniam zasiusiany żwirek, matę to wytrzepie się raz dziennie i jest czysto. A takie generalne porządki to raz na 1,5-2 tygodnie.
Trociny szybko zaczynają brzydko pachnieć niestety.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Aneta199311
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 czerwca 2017, 18:01
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: Aneta199311 » 14 czerwca 2017, 11:06

Dzięki za pomoc. Zamówiłam pelletu. Jestem tylko ciekawa czy to nie będzie za twarde dla moich świnek? Trociny są w miarę miękkie wiec tak się zastanawiam.


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: kin28 » 15 czerwca 2017, 18:20

Sam pellet będzie twardy. Jak nie chcesz maty/dry bedu to chociaż trocinek sypnij. Sam pellet jest twardy dla łapek :)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: Darom » 16 czerwca 2017, 18:55

Mata łazienkowa jest beznadziejna dla świnek. Nie dość, że jest ciągle brudna to jeszcze świnie lubią taką podgryzać.
Masakra jakaś. I potem śmierdzi tak mata jak nie wiem mimo, że jest prana ciągle. To śmierdzi jak w stajni.
Nie polecam. Lepiej trzymać świnie na trocinach.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: Batman » 16 czerwca 2017, 19:44

Chyba pierzesz zalewając wodą w umywalce skoro po praniu śmierdzi :P


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Podłoże-ile go schodzi??

Postautor: Darom » 16 czerwca 2017, 20:52

Batman pisze:Chyba pierzesz zalewając wodą w umywalce skoro po praniu śmierdzi :P

Nie, piorę w pralce w wodzie i dodaje ocet. Ale co z tego, jak nie wszystkie plamy schodzą dokładnie i położę taką matę świeżą wypraną i nie minie nawet 5 sekund i już są na macie siki moich świnek, kupy i jedzenie rozpierdzielone po całej klatce. Masakra jakaś. Jak oglądam na YouTube filmiki osób, które mają świnki morskie i zawsze mają w swoich klatkach tak czyściutko i ładnie. A u mnie ? choćbym nie wiadomo co robił i ile razy sprzątał w klatce to cały czas jest syf i jeden wielki chlew.
I tak jak już kiedyś pisałem o tym tutaj, kupy moich świnek nie leżą w kuwecie, tylko wszędzie w całej klatce . Tylko nie w kuwecie. A wiecie do czego służy ta kuweta moim świnkom ? - powiem wam. Kuweta moim świnkom służy do leżenia w niej. A kto leży w kuwecie - ten ma władze :D :tooth:
Zrobiły sobie tam tron :yes: xP


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas