Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Straszny odór moczu :(

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Straszny odór moczu :(

Postautor: madzia0902 » 15 września 2016, 14:30

Od tygodnia mam problem ze swoimi świniami. Mam 3 świnki, klatka 140x70 cm plus pięterko, podłoże to dry bed i pod nim maty chłonne lub pelet drewniany albo polarowe kołderki, oprócz tego świnki mają norki tunele itp, ogólnie full wypas :D Ale do sedna od tygodnia mocz moich świnek śmierdzi niemiłosiernie, posprzątam im a już po dwóch godzinach capi na cały pokój i to taki odór jakby mocznik że aż w "oczy szczypie". No jest to nie do wytrzymania i nie wiem czy to spowodowane jest ciepłem czy czymś innym. Dieta raczej nie została zmieniona, czytałam że mocz ma ostrzejszy zapach po trawie ale moje jedzą trawę od maja a problem jest dopiero od tygodnia. Miał ktoś może podobny problem, może coś z diety wyeliminować? Już sama nie wiem ale oszaleć idzie, wcześniej sprzątałam generalnie klatkę co 3 dni a teraz bym musiała co 3 godziny masakra :O


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Straszny odór moczu :(

Postautor: ita79 » 15 września 2016, 19:59

U mnie jest podobnie, ale sporadycznie i też nie wiem czym to jest spowodowane - nie jestem tego w stanie połączyć z żadnym czynnikiem. Normalnie klatkę sprzątam co kilka dni - wówczas już delikatnie coś wyczuwam.. a wczoraj np. sprzątnąć musiałam już po jednej dobie..
Tak jest u mnie co jakiś czas- a świnki nie wykazują żadnych niepokojących objawów więc uznałam to za normę, że nasila się "ich zapach" . Ja w diecie też raczej nic nie zmieniam za bardzo, ale.. trawę rwę to tu, to tam (różne odmiany jak widzę) , pietruszkę kupuję raz w jednym sklepie, raz w innym ( w zależności gdzie ładniejsza) ... to samo z każdym innym produktem w diecie, więc.. no nie mogę ani wpływu żadnego wykluczyć ani potwierdzić (bo za często następuje rotacja) .


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Straszny odór moczu :(

Postautor: madzia0902 » 15 września 2016, 20:03

Po jednym dniu to bym się jeszcze cieszyła ale u mnie po 3 godzinach już jest nie do wytrzymania czasem tak już było np przed rują dziewczyn ale to trwało jeden maks dwa dni a teraz to już tydzień :O Normalnie śmierdzi takim jakby kwasem że aż się słodko w buzi robi :O


BeataThePig
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 11 września 2016, 12:35
Kontaktowanie:

Re: Straszny odór moczu :(

Postautor: BeataThePig » 16 września 2016, 8:35

Moja tez tak ma ale zauwazylam ze to zwykle przez ruje ale nw. Raczej nie ma sie co martwic


lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Straszny odór moczu :(

Postautor: lemonochan » 20 września 2016, 16:45

........
Ostatnio zmieniony 23 września 2016, 12:00 przez lemonochan, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Straszny odór moczu :(

Postautor: SwinekDuduś » 20 września 2016, 18:29

Spróbuj kupić karmę z napisem ''Odour control''. To znaczy, że zmienia/niweluję do minimum zapach moczu i innych fekaliów wydzielanych przez prośki. Versele laga posiada prawie każdą karmę która niweluję smrodek. Te, które nie niwelują to Cavia Crispi Muesli.


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Straszny odór moczu :(

Postautor: KasiaKK » 20 września 2016, 19:43

Warto stosować dobre karmy - faktycznie niwelują zapach odchodów np. Versele Laga Complete i włączyć do diety większą ilość ziół. U moich świnek Ruja nie ma wpływu na zapach moczu.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Straszny odór moczu :(

Postautor: madzia0902 » 21 września 2016, 9:37

Problem już się rozwiązał, przekarmiłam je mniszkiem lekarskim :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas