Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mata łazienkowa+podkład higieniczny

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Makwiatka
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 5 stycznia 2017, 22:47
Świnki morskie: Waldek i Franek
Kontaktowanie:

Mata łazienkowa+podkład higieniczny

Postautor: Makwiatka » 15 stycznia 2017, 14:02

Ostatnio myślę nad tym by zamienić pellet na podkłady higieniczne. Czy takie podklady się sprawdzają pod matą łazienkową? Czy to wychodzi korzystnie cenowo w stosunku do pelletu?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa+podkład higieniczny

Postautor: MajaiRosie » 15 stycznia 2017, 15:30

Jak masz podkłady to w sumie nie potrzebna ci będzie mata, bo wtedy po co? Mata jest do kładzenia na żwirek, żeby świnki nie pokaleczyły łapek chodząc po tak twardym podłożu. Podkłady są zrobione głównie z waty, więc miękko jest. Ogólnie podkłady trzeba często zmieniać, raczej codziennie, ja zmieniałam 2 razy dziennie. U mnie na części klatki tylko leżą podkłady i najbardziej sprawdza się mój sposób, żeby na podkłady położyć dosłownie garść żwirku, nie na całą powierzchnię, ale na rogi i boki- tam gdzie świnki najczęściej sikają, A NA TO DOPIERO MATA.
Żwirku idzie naprawdę malutko, starcza na długo, a podkłady dodatkowo chronią spód klatki. Z matą wygląda estetyczniej i łatwiej zgarniać bobki do codziennego sprzątania.


Makwiatka
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 5 stycznia 2017, 22:47
Świnki morskie: Waldek i Franek
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa+podkład higieniczny

Postautor: Makwiatka » 15 stycznia 2017, 16:34

Mata byłaby po to, zeby mi moje prośki nie zjadały waty z podkładów. Ale jezeli podklady trzeba tak czesto zmieniać, to raczej sie na nie nie zdecyduję, bo i tak na moje prosiaki kupę kasy wydaję


lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa+podkład higieniczny

Postautor: lemonochan » 25 lutego 2017, 18:15

Makwiatka pisze:Mata byłaby po to, zeby mi moje prośki nie zjadały waty z podkładów. Ale jezeli podklady trzeba tak czesto zmieniać, to raczej sie na nie nie zdecyduję, bo i tak na moje prosiaki kupę kasy wydaję

Najtaniej wychodzi moim zdaniem kocyk polarowy + stary ręczni, może przetestuj. Wydaje tylko na karmę + warzywa. W moim przypadku to zaoszczędzone 100zł


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa+podkład higieniczny

Postautor: KasiaKK » 25 lutego 2017, 20:46

U mnie podkłady co 3-4 dni zmieniam ale na wierzchu mam VetBed wielkość klatki też ma znaczenie jak i ilość świnek oraz ilość podawanego mokrego jedzenia. Według mnie super wygodne rozwiązanie ale zdecydowanie taniej wychodzi żwirek pod VetBed.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa+podkład higieniczny

Postautor: Nataliia » 26 lutego 2017, 22:49

A ja mam mate+pellet drewniany, dziewczyny maja tez kuwetke wiec naprawdę dużo jak narazie na pellet nie wydaje :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas