Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

VetBed

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Felaja4 » 29 grudnia 2017, 12:04

Kasia1567r pisze:Hej ja mam lat 13 i czy moglibyście mi doradzic cos o vet bedach? Ja mam 3 świnki ( rocket,drax i ferdek) i witam


Postaram się pomóc ;) VetBed to taki jakby dywanik, który kładziesz na ściółkę w klatce(musi to być żwirek albo jednorazowa podkładka chłonna). Cała przydatność Vetbed polega na tym że cały mocz świnek przenika przez vetbed nie mocząc go, po czym zostaje wchłonięty przez podkładkę lub żwirek znajdujący się pod spodem vetbed'u. Dzięki temu ułatwiasz sobie sprzątanie klatki, ponieważ raz w tygodniu zgarniasz jedynie podkładkę chłonną/żwirek z pod vetbed'u i wymieniasz na nową a bobki z wierzchu Vetbed'u możesz zgarnąć odkurzaczem. Vetbed trzeba prać co 3 tygodnie, a po praniu porządnie wyczesać dużą szczotką, ponieważ gdyby się tego nie zrobiło to włosy na vetbed by się rozczapierzyły i cały vetbed przestałby spełniać swoją funkcję. Najlepsze VetBed'y produkuje firma ,,Petlife". Vetbed z tej firmy kosztuje około 30 zł. Vetbed starcza na rok potem trzeba go wymienić na nowy :)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika

Kasia1567r
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 10:27
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Kasia1567r » 29 grudnia 2017, 12:55

Bardzo dziekuje za t3 wyppwoedz vet bed przyjdzie o 14.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Darom » 4 stycznia 2018, 23:55

Ved Bed ciężko się odkurza odkurzaczem bo nieraz kupy świnek się wbijają w ten dywanik a najciężej jest odkurzyć siano rozwalone z VedBedu. Trzeba się trochę przy tym na męczyć. Bo siano lubi się wbijać. Także takie sprzątanie z VedBeda też nie należy do najwygodniejszych. I czasem vedbed lubi śmierdzieć sikami świnek.


Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Felaja4 » 5 stycznia 2018, 16:56

Darom pisze:Ved Bed ciężko się odkurza odkurzaczem bo nieraz kupy świnek się wbijają w ten dywanik a najciężej jest odkurzyć siano rozwalone z VedBedu. Trzeba się trochę przy tym na męczyć. Bo siano lubi się wbijać. Także takie sprzątanie z VedBeda też nie należy do najwygodniejszych. I czasem vedbed lubi śmierdzieć sikami świnek.

Postaram się wyjaśnić dla czego tak jest ;) Otóż VetBed jest przeznaczony dla świnek korzystających z kuwety(wiem, zapomniałam o tym wspomnieć w poprzednim poście) takie świnki rzadko robią bobki poza kuwetą. Jeśli zaś chodzi o siano to powinno znajdować się ono nad lub przy kuwecie aby w razie wysypania trafiło do kuwety a nie na vetbed(ewentualnie można zawiesić specjalną kulkę na siano, ale trzeba pamiętać żeby kulka była na tyle mała by świnka do niej nie weszła). Trzeba też pamiętać że Vetbed nie został stworzony dla gryzoni i zajęczaków tylko dla psów i kotów, a te zwykle nie robią odchodów w swoim legowisku. Dlatego lepiej najpierw nauczyć świnkę korzystać z kuwety a dopiero potem kupować VetBed, bo inaczej Vetbed nie będzie nam ułatwiał pracy tylko ją wręcz utrudniał. No, wydaje mi się że to już wszystko w temacie Vetbed ;)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Witajcie;)

Postautor: Darom » 6 stycznia 2018, 0:05

Ja chciałem jeszcze tylko dodać, że jeśli nawet tak jak wspomniała Felaja4 zawiesimy siano nad kuwetą lub obok kuwety to mimo to i tak świnki w kuwecie zasikują ten granulat/ drewniane bobki lub trociny i potem tworzy się z tego piasek co skutkuje tym, że świnki roznoszą to sianko i piasek po całym VedBedzie.
Ja mam 3 świnki - samce i ani jednej nie udało mi się nauczyć korzystania z kuwety. Robią kupy tylko w zacienionych miejscach klatki, czyli w domku i pod balkonem. Także co bym nie dał, czy vedbed czy coś innego to utrudnia mi utrzymanie czystości w klatce. Takie suszki jak jakieś liście malin, czy skrzypek też potrafią się wbijać w vedbed. Wiadomo przecież, że świnki rozwalają wszystko w miseczkach po całej klatce.


Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: VetBed

Postautor: Engi » 6 stycznia 2018, 0:40

Kasia1567r posty o vet bedach przeniosłem do odpowiedniego tematu, o podobnej tematyce.
Następnym razem zanim napiszesz posta postaraj się umieścić go w odpowiednim temacie, żeby uniknąć tworzenia się bałaganu na forum i co więcej ułatwić innym użytkownikom łatwe znajdowanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
(Myślę, że w temacie powitalnym nikt nie szukałby informacji o vet bedach :P )

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas