Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

VetBed

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: VetBed

Postautor: Cavcia » 6 lipca 2017, 18:35

Oj to niezbyt fajnie :( A wszyscy tak chwalą vetbed


Awatar użytkownika

LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: VetBed

Postautor: LadyLilyStyle » 6 lipca 2017, 18:53

U mnie sprawdza się świetnie. Polecam :)


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: VetBed

Postautor: chocolate Monster » 6 lipca 2017, 20:25

Słyszałam że tak mają podróby a nie orginalne ;)


LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: VetBed

Postautor: LadyLilyStyle » 7 lipca 2017, 7:29

Ja z moim nie mam zupełnie problemów. Mam dwa. Kiedy trzeba już posprzątać, wyjmuję go, wytrzepuje i daję do pralki. Sprzątam klatkę i zakładam ten drugi. Po wypraniu daję go na balkon do wyschnięcia.


Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: VetBed

Postautor: Cavcia » 7 lipca 2017, 11:50

A jak sie u was mata lazienkowa sprawdza? U mnie chyba lepiej vetbed bo mata śmierdzi szybciej ;)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: VetBed

Postautor: Darom » 7 lipca 2017, 18:44

Moją mate łazienkową często świnki podgryzały w rogach.
Dlatego zabrałem mate i siedzą na trocinach. Natomiast raz jak trzepałem wedbed na trzepaku do dywanów trzepaczką to aż dziura wyleciała. Nie wiem, może za mocno uderzałem w wedbed. Ale chciałem porządnie wytrzepać.
Natomiast po kilku dniach używania maty łazienkowej okropnie śmierdziała, waliła wręcz. Wiadomo, że świnki jak nasikają na matę albo kupy posadzą to zapachy się wchłaniają w matę. Nawet po praniach kilku zostawały plamy po sokach z pietruszki zielonej, albo po pomidorze czy buraczku na macie. Które w żaden sposób nie puszczały.
Po kilku praniach taka mata wyglądała niezbyt ciekawie, jakby była z 10 lat użytkowana niezmiennie, a miałem ją zaledwie 2 miesiące. Bo taką matę co 4 dni albo co 5 dni należy wymienić. Bo samo odkurzenie z kupek i rozwalonych rzeczy typu sianko i innych pokarmów nic nie daje. Trzeba prać często. Ja prałem w pralce w 60 stopniach. Nawet dodawałem do prania octu jak tu co nie którzy polecali ale nie skutkowało to.
Także mata się u mnie nie sprawdziła. Nie polecam w każdym bądź razie. :)
Teraz mam trocinki dla świnek, które jak imprezują we trzy w jednej klatce to wióra latają po całym pokoju :D
Także tak :]


Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: VetBed

Postautor: Cavcia » 8 lipca 2017, 12:56

No właśnie złe jest w trocinach to że walają się po całym domu i niektore swinki maja uczulenie


Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: VetBed

Postautor: Misia123 » 8 lipca 2017, 13:17

Ja mam jeszcze pytanie do tego tematu. Moja świnka załatwia się do kuwety w której jest pellet drewniany. Chciałam do klatki położyć TYLKO drybed (taki który można prać w pralce). Czy to dobry pomysł? Czy lepiej zamiast drybedu coś innego np. mate łazienkową? :|


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: VetBed

Postautor: Darom » 8 lipca 2017, 13:30

Wybór tak naprawdę należy ostatecznie do Ciebie. Na Twoim miejscu pozostałbym przy drybedzie. :D
Maty łazienkowe są coraz mniej stosowane obecnie przez co są coraz mniej praktyczne.



Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas