Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gdzie kupić vetbed?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupić vetbed?

Postautor: Darom » 19 września 2017, 10:24

A jak wyczesujecie ten vedbed po praniu to dużo włosów odchodzi, traci w czasie rozczesywania vetbed ? Czy zakupione u Kasi jest naprawdę solidne i się nie zawiodę ? I jakie byłoby dobre do klatki o długości 120 cm ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
BasiaS.
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 6 września 2017, 12:58
Lokalizacja: Pomorskie
Świnki morskie: Kazik i Puszek vel Łowiecek
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupić vetbed?

Postautor: BasiaS. » 19 września 2017, 11:25

Pytanie, czy chcesz mieć na całej długości klatki vetbed? Wiem, że on się troszkę kurczy po pierwszym praniu, więc jeśli na całość, to 125cm długości. Czy może, jak moim zdaniem lepiej, zostawić jednak kawałek "wolnego" miejsca na sianko, "toaletę" czy choćby poidełko, z którego nie rzadko kapie? Mój Kazio załatwia się (mówię o bobkach) poza matą, którą przy zakupie źle obliczyłam i zbrakło ok 10cm, więc wyszła nam toaleta sama z siebie.

Per Aspera Ad Astra

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupić vetbed?

Postautor: Darom » 24 września 2017, 9:46

Powiedzcie mi proszę, czy jak używacie vedbed zakupionego w sklepie Kasi w swoich klatkach to czy śmierdzi on od siuśków świnek i od kupek po 2 dniach użytkowania ? chodzi o to, czy śmierdzi w pokoju u Was z klatki świnkami ?

Prawidłowy Link do sklepu Kasi: http://sklep.swinkamorska.com.pl/


Elizabetha
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 10 września 2017, 18:52
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupić vetbed?

Postautor: Elizabetha » 24 września 2017, 11:23

ja kupilam w sklepie ale mysle ze to te same vetbedy taki sam wzor. U mnie nie smierdzi wstawilam tez kuwete i o dziwo mlode swinki 2 mcy zalatwiaja sie do niej. Co 2 dwi wybieram z kuwety i odkurzam vetbed z siana itp. Pralam po 2 tygodniach ale teraz z kuweta chyba przedluze do 3 tygodni. Po praniu wyczesalam zgrzeblem i wyglada jak nowy bylo troche klakow na szczotce ale to podobno normalne i nie szkodzi aby vetbed spelnial swoje zadanie.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupić vetbed?

Postautor: Darom » 24 września 2017, 15:34

A jak będą 3 świnki na takim vedbed to nie będzie śmierdziało sikami i kupkami świnek ? nie będą się takie śmierdzące zapachy wyłaniały z klatki na cały pokój ?


Elizabetha
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 10 września 2017, 18:52
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupić vetbed?

Postautor: Elizabetha » 24 września 2017, 16:48

ja mam 2 swinki ogolnie moje robia do kuwety troche gdzies w rogu. Mysle ze wystarczy regularnie to wyprzatac i tyle.

edit:
Pod vetbed trzeba rozlozyc pelet i wtedy vetbed pozostaje suchy, kupki trzeba sprzatac regularnie.
Ostatnio zmieniony 6 stycznia 2018, 0:44 przez Engi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: post pod postem


Elizabetha
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 10 września 2017, 18:52
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupić vetbed?

Postautor: Elizabetha » 24 września 2017, 19:13

vetbed przemaka tak jest stworzony zeby siuski przeciekaly przez niego. Dlatego trzeba podlozyc pelet zeby wchlanial. Wierzch vetbeda pozostaje suchy.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupić vetbed?

Postautor: Darom » 24 września 2017, 23:34

A jeśli będę prał w pralce ten vedbed to już raczej nic z nim nie wypiorę jakiś innych rzeczy prawda ? żeby pralce też nie było za ciężko. I jak będzie go odwirowywać to wtedy po wyjęciu z pralki ile trzeba suszyć ten vedbed żeby był suchy ? i gdzie należy go suszyć ? w łazience na sznurku może być nad wanną ? I co ile ten vedbed trzeba wyjmować z klatki do prania ?
Ostatnio zmieniony 25 września 2017, 16:05 przez Darom, łącznie zmieniany 2 razy.


Elizabetha
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 10 września 2017, 18:52
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupić vetbed?

Postautor: Elizabetha » 25 września 2017, 5:48

Ja pralam po 2 tygodniach, byl sam w pralce. Suszyl sie 2 dni dlatego mam drugi na zmiane. Suszysz tam gdzie mozesz, obojetnie gdzie.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupić vetbed?

Postautor: Darom » 25 września 2017, 15:49

Dobrze się go wyczesuje ? nie robią się dziury potem ? nie pęka materiał ?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas