Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka wchodzi pod matę łazienkową

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Triss
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 sierpnia 2017, 8:23
Kontaktowanie:

Świnka wchodzi pod matę łazienkową

Postautor: Triss » 31 sierpnia 2017, 8:29

Mam problem z zachowaniem moich dwóch świnek. Od jakiegoś czasu zaczęły wchodzić pod matę łazienkową rozsypując w ten sposób podłoże, zawartość miseczki z jedzeniem i wylewając wodę. Nie chcę żeby siedziały obsypane trocinami i miały taki bałagan. Czy ktos z Was spotkał sie z takim problemem i jakoś go rozwiązał?


Awatar użytkownika

LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: Świnka wchodzi pod matę łazienkową

Postautor: LadyLilyStyle » 31 sierpnia 2017, 9:43

Spotkałam się z takim problemem na urlopie na Mazurach ;p Świniak był zestresowany nowym otoczeniem, a musiałam na chwilę wyciągać jego domek. Tak bardzo chciał się ukryć, że wszedł pod dry bed. Takie zachowanie ustało, kiedy oddałam jego budke. Czy masz w klatce coś pod czym prosiak może się ukryć? Oczywiście twoje świnki nie powinny się bać, bo w końcu są w domu. Myślę jednak, że prosiak chce się schować, chociażby, bo ma dość swojego towarzysza :) Ewentualnie może po prostu lubią sobie ryć. Proponuję dać do klatki jakiś polarek czy coś w tym stylu, w którym prosiaki będą mogły sobie kopać.


Triss
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 sierpnia 2017, 8:23
Kontaktowanie:

Re: Świnka wchodzi pod matę łazienkową

Postautor: Triss » 31 sierpnia 2017, 15:37

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedz i wskazówki. Swinki poki co maja zrobiony daszek po szerokości klatki i pod nim sie chowają - to takie rozwiązanie tymczasowe zanim skończymy im robić domek.
Kupilam im dzis miękki i gruby kawałek materiału. Posłuży za legowisko i może tak jak piszesz-pod nim będą się chować. Strasznie nieobliczalne stworzonka :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 6 gości

  • Dołącz do nas