Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy zalatwiaja sie poza klatka ?

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Lauruszka123
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 października 2017, 4:46
Kontaktowanie:

Czy zalatwiaja sie poza klatka ?

Postautor: Lauruszka123 » 19 października 2017, 7:30

Witam czy swinki załatwiają sie poza klatka ? Jesli tak to czy bardzo czesto i duzo ? Czy mozna nauczyć czystości ?
Chodzi o to ze mialam krolika to pokoj byl caly w bobkach i siuskach i sprzatalam 10 razy dziennie...


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Czy zalatwiaja sie poza klatka ?

Postautor: ahimsa » 19 października 2017, 15:09

Moje świnki załatwiają się wszędzie, czasem któraś ma przebłyski żeby np. załatwiać się w jednym różku klatki, ale generalnie są bardzo swobodne w wypuszczaniu swoich bobków, ale mi to nie przeszkadza ;) ale poza klatkę kupki raczej nie wylatują, no może pojedyncze, zasięg nie jest tak daleki ;) :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Czy zalatwiaja sie poza klatka ?

Postautor: Darom » 19 października 2017, 16:28

świnki tak samo jak i króliki srają gdzie popadnie i też sikają gdzie im pasuje. Jak świnki puścisz po pokoju to będziesz miała potem dużo sprzątania i wycierania ich moczu. Od razu sobie możesz położyć jakieś kocyki jeśli masz dywan lub wykładzinę, żeby Ci tego nie poniszczyły. Potem tylko kupki świnek odkurzysz i koc weźmiesz do prania. I po zabawie :)
Ostatnio zmieniony 19 października 2017, 23:49 przez Darom, łącznie zmieniany 2 razy.


Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Czy zalatwiaja sie poza klatka ?

Postautor: Mańka912 » 19 października 2017, 16:34

moje świnki dość długo miały swój kocyk na łóżku i teraz jak je wypuszczam od tygodnia do kuchni to chodzą tylko po kocu i tam się też załatwiają, więc to zależy też od nauczenia ich


Lauruszka123
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 października 2017, 4:46
Kontaktowanie:

Re: Czy zalatwiaja sie poza klatka ?

Postautor: Lauruszka123 » 19 października 2017, 20:30

Rozumiem mialam kiedys krolika to wszędzie sie załatwial myślałam moze ze ze swinkami bedzie inaczej


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Czy zalatwiaja sie poza klatka ?

Postautor: Kluzka » 19 października 2017, 21:50

Królika bardzo łatwo nauczyć czystości rozkładając mu kilka kuwet w pokoju. To nic skomplikowanego, poza tym to zwierzęta dość "podatne" na podstawową tresurę.
Ze świnkami natomiast bywa różnie. Dwie z pięciu moich dziewczyn są super czyste, załatwiają się tylko w jeden róg klatki, na wybiegu w pokoju mają swoje dwa-trzy miejsca. Z kolei pozostałe za nic w świecie nie chcą iść w ślady koleżanek i siusiają wszędzie. Wydaje mi się, że świnki można co najwyżej do czegoś przyzwyczaić, ale nie nauczyć.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Czy zalatwiaja sie poza klatka ?

Postautor: Darom » 19 października 2017, 23:51

Bo świnki to głupiutkie zwierzątka. Dlatego nie można ich niczego nauczyć.


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Czy zalatwiaja sie poza klatka ?

Postautor: ita79 » 20 października 2017, 4:19

Oj Darom - sam jesteś "głupiutki" jak tak myślisz. Świnkę można wielu rzeczy nauczyć, ona tylko musi mieć motywację jakąś. Po co ma robić coś niezgodnego z jej naturą - jak załatwianie się tylko do kuwetki jak nie wiąże się to dla niej z niczym specjalnym ?

Cierpliwość, zaufanie i nauka jak i z ludźmi :P
Moje świnki poza klatką nie dość że na ani myślą siusiać, to kupki tylko znajdę jak "przypadkiem" któraś zgubi . W klatce Czoko również korzysta głównie z kuwetki a Finek robił to do momentu kiedy ona się nie wprowadziła - bo teraz uznaje że nie będzie korzystał z toalety koedukacyjnej :/ .
Jednak to mimo wszystko mądry prosiaczek - sam spójrz https://www.youtube.com/watch?v=SWyzaRL ... e=youtu.be (Finuś daje łapkę)


myk
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 17 października 2018, 8:46
Kontaktowanie:

Re: Czy zalatwiaja sie poza klatka ?

Postautor: myk » 17 października 2018, 16:23

to dobrze czystość mają xd poza swoje terytorium ;p


Magdaemilka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 sierpnia 2017, 18:34
Kontaktowanie:

Re: Czy zalatwiaja sie poza klatka ?

Postautor: Magdaemilka » 17 października 2018, 22:25

Moje swinki maja do dyspozycji cala kuchnie a mimo wszystko zalatwiaja sie w klatce. Mocz oddaja w trzech rogach klatki i bobki no to juz tak jak im wyjdzie. 70% bobkow tez jest w rogach a reszta po calej klatce. Przy klatce maja tez dywanik z dluzsYm wlosem taki na ktorym czesto leza ppd schodkami od klatki no to tam jeszcze zdarzy sie zostawic kilka bobkow. Ale tylko w jednym miejscu pod schodkami. W calej kuchni nie ma sladu na plytkach zeby sikaly i ja nigdy nie zauwazylam tez zeby sikaly gdzies indziej. Na siku wskakuja do klatki a jak zrobia swoje to wracaja spowroten na kuchnie. Kuwety nie maja bo samczyk ja ciagle odgrzebywal i wywracal.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas