Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co pod VETBEDA

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
duziek
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 października 2017, 19:33
Kontaktowanie:

Co pod VETBEDA

Postautor: duziek » 27 października 2017, 20:08

Witam. Tydzien temu zakupilem dla swini Vetbeda. Wszystko jest w porzadku,spoko czysci sie odkurzaczem. Mam jednak problem,co pod ten dywanik podlozyc. W zestawie zakupiłem podklady higieniczne,ktore mialy starczac na 4 dni,jednak moja swinia duzo sika i to w jedno miejsce. Podklad slabo chlonie mocz swini i Vetbed od spodu jest mokry od sikow, przy czym jest nieprzyjemny zapach. Z wierzchu jest super suchy i puszysty jednak od spodu jak wyzej napisalem. Co Wy stosujecie pod Vetbeda by dluzej wytrzymalo,bo ja podklady musze wymieniac codziennie. Podajcie przyklady. Moze bardziej chlonne podkłady jak pampersy.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: MixQQ » 27 października 2017, 20:20

Mój prosiak załatwia się w jedno miejsce i tam sypię najwięcej żwirku - genialnie chłonie cały mocz, także bardzo polecam. Na resztę klatki sypię ściółkę i przykrywam Vetem.
Także taki normalny typowy "żwirek" i zobaczysz jaki jest wtedy luksus ze zmienianiem

Podklady higieniczne wywal do kosza - bo to jest po prostu tragedia.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: Darom » 27 października 2017, 20:29

Pod vedbed możesz położyć granulat taki drewniany. Spisuje się dobrze i dobrze wchłania mocz świnek.
U Kasi kupiłaś vedbed ?


duziek
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 października 2017, 19:33
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: duziek » 27 października 2017, 21:24

MixQQ pisze:Mój prosiak załatwia się w jedno miejsce i tam sypię najwięcej żwirku - genialnie chłonie cały mocz, także bardzo polecam. Na resztę klatki sypię ściółkę i przykrywam Vetem.
Także taki normalny typowy "żwirek" i zobaczysz jaki jest wtedy luksus ze zmienianiem

Podklady higieniczne wywal do kosza - bo to jest po prostu tragedia.

Jaki Wirek i jaka sciolka,podasz nazwe ?


duziek
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 października 2017, 19:33
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: duziek » 27 października 2017, 21:27

Darom pisze:Pod vedbed możesz położyć granulat taki drewniany. Spisuje się dobrze i dobrze wchłania mocz świnek.
U Kasi kupiłaś vedbed ?

Masz na mysli pelet,te bobki? Mialem je na.poczatku to zrobil sie z nich popiol i boje sie ze trudno będzie go usunac z Vetbedu. Poza tym swinia sttasznie drapala sie jak na tym siedziala


duziek
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 października 2017, 19:33
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: duziek » 27 października 2017, 21:29

duziek pisze:
MixQQ pisze:Mój prosiak załatwia się w jedno miejsce i tam sypię najwięcej żwirku - genialnie chłonie cały mocz, także bardzo polecam. Na resztę klatki sypię ściółkę i przykrywam Vetem.
Także taki normalny typowy "żwirek" i zobaczysz jaki jest wtedy luksus ze zmienianiem

Podklady higieniczne wywal do kosza - bo to jest po prostu tragedia.

Jaki Wirek i jaka sciolka,podasz nazwe ?

A Vetbed nie jest od spodu mokry w miejscu,gdzie sika ???


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: Darom » 27 października 2017, 22:26

duziek czy ty się dobrze czujesz ?? - nie umiesz edytować posta i napisać to jak normalny człowiek ??? Tylko tak pisać post pod postem bez umiaru ?? :evil: :twisted: :mad:


duziek
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 października 2017, 19:33
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: duziek » 27 października 2017, 23:00

Dobra,dobra nie czepiaj sie. To pierwsze moje forum, w ktorym biore czynny udzial


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: ahimsa » 28 października 2017, 10:22

U mnie dałam świnkom kocyk polarowy, pod spodem trociny, ale kocyk jest na połowie klatki i u Plamki (mieszkają osobno) dobrze się sprawdza, bo on raczej sika poza kocykiem, ale wymieniam co wieczór (i zbieram kupki na bieżąco), ale u Bursztyna (sikał dużo na kocyk) po ponad tygodniu, pomimo codziennego wymieniania skóra niedobrze zareagowała, może wynikało to z czego innego, ale tak czy inaczej kocyk wyeliminowałam (lekarz stwierdził zapalenie skóry łapek i zalecił, może to oczywiste, ale zalecił koniecznie suche podłoże). Myślę o tym wet będzie (bo chyba jest bardziej przepuszczalny od polaru), ale to, co piszesz właśnie wyraża moje obawy. Choć według mnie codzienna wymiana jest normalna, bardzo fajnie, że wet bed jest suchy z wierzchu... Pampersy też przecież się często zmienia ;) Choć chyba nie dawałabym materiału na całej powierzchni, bo widzę, że świnki lubią sobie grzebać w ściółce, wydaje mi się to naturalne. Plamka bardzo lubi polegiwać na kocykach, ale czasem się przemieszcza na trociny i też sobie tam lubi coś wygrzebać ;) :)


duziek
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 października 2017, 19:33
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: duziek » 28 października 2017, 14:23

ahimsa pisze:U mnie dałam świnkom kocyk polarowy, pod spodem trociny, ale kocyk jest na połowie klatki i u Plamki (mieszkają osobno) dobrze się sprawdza, bo on raczej sika poza kocykiem, ale wymieniam co wieczór (i zbieram kupki na bieżąco), ale u Bursztyna (sikał dużo na kocyk) po ponad tygodniu, pomimo codziennego wymieniania skóra niedobrze zareagowała, może wynikało to z czego innego, ale tak czy inaczej kocyk wyeliminowałam (lekarz stwierdził zapalenie skóry łapek i zalecił, może to oczywiste, ale zalecił koniecznie suche podłoże). Myślę o tym wet będzie (bo chyba jest bardziej przepuszczalny od polaru), ale to, co piszesz właśnie wyraża moje obawy. Choć według mnie codzienna wymiana jest normalna, bardzo fajnie, że wet bed jest suchy z wierzchu... Pampersy też przecież się często zmienia ;) Choć chyba nie dawałabym materiału na całej powierzchni, bo widzę, że świnki lubią sobie grzebać w ściółce, wydaje mi się to naturalne. Plamka bardzo lubi polegiwać na kocykach, ale czasem się przemieszcza na trociny i też sobie tam lubi coś wygrzebać ;) :)

Nie chcialbym rezygnować z VETBEDA,gdyż jak widze moja swinka lubi sie na nim wylegiwac i jej bardzo odppwiada tak i dywanik. Poszukuje tylko wlasnie jakichs konkretnych produktow jak pisaliscie,żwirek czy inna rzecz, ktora wchlanialaby mocz,ktory przeleci przez VETBED i dzieki ktoremu ten dywanik od spodu nie bedzie mokry.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas