Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co pod VETBEDA

Forum poświęcone utrzymaniu czystości w klatce.
Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: Mańka912 » 28 października 2017, 21:37

Ale żwirek, wiórki i pelet kładzie się pod vetbed tak jak raczej kładłeś maty :)


Awatar użytkownika

duziek
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 października 2017, 19:33
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: duziek » 29 października 2017, 6:52

Ja wszystko rozumiem,tylko czytalem, ze jak z peletu zrobi sie popiół, to przykleja sie do spodniej czesci VETBEDA i bardzo ciezko go usunac. Jak jest ze zwirkiem????


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: Ptyś i ... » 29 października 2017, 13:50

Spx. Mam pelet i lepi się, ale bez trudu się usuwa. Poza tym o co chodzi skoro nikt nie widzi...

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

duziek
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 października 2017, 19:33
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: duziek » 29 października 2017, 14:10

Ktos pisal o.zwirku. Początkuje w temacie gryzoni i nie wiem jakiego konkretnie uzyc. Poza tym on bie bedzie sie lepil i VETBED bedzie suchy od spodu?


duziek
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 października 2017, 19:33
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: duziek » 29 października 2017, 14:11

duziek pisze:Ktos pisal o zwirku. Początkuje w temacie gryzoni i nie wiem jakiego konkretnie uzyc. Poza tym on nie bedzie sie lepil do VETBEDA i bedzie suchy od spodu?


Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: Mańka912 » 29 października 2017, 14:52

Darom wielki bałagan naprawdę.... Nie ma problemu ze sprzątaniem, nie rozumiem o co Ci chodzi z vetbedem suchym od spodu? Przecież świnia chodzi po" górnej" miękkiej warstwie więc ona pewnie nawet nie dotyka tej gumy z pod spodu. Powinieneś też dla higieny raz na tydzień uprac dywanik


duziek
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 października 2017, 19:33
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: duziek » 29 października 2017, 14:59

Manka od gory jest suchy. Mi chodzi o to,ze jak jest mokry od spodu to po 1-2 dniach smierdzi moczem w pokoju. Do tego siersc tez zaczyna wonic sikami jak prosiak lezy tam,gdzie sie zesikal. Szukam czegos,co by wchlonelo mocz na tyle, by VETBED byl suchy tez od spodu.


Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: Mańka912 » 29 października 2017, 15:31

Ja korzystam z paletu i jest okay, wymieniam pelet z raz w tygodniu i sprzątam z 2 razy w tygodniu, ale moje świnie spędzają też dużo czasu poza klatką więc zapachu aż takiego nie ma. Czy Ty masz świnke dlugowlosa? Bo u mnie jak już czuc mocz to od prosiaka które ma dłuższe włosie. Ciężko mi powiedzieć co zrobić, ja nie czułam nigdy żeby vetbed był mokry z góry a pelet się mi sprawdza. Może spróbuj z nim


duziek
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 października 2017, 19:33
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: duziek » 29 października 2017, 15:39

Manka mam gladkowlosa. Jak juz mowilem z gory VETBED jest suchy, ale przez to,ze uzywam pod niego podkladow higienicznych, ktore nie chlona jak nalezy, VETBED od spodu jest mokry,zaczyna z czasem smierdziec, a przez to swinia tez capi, jak leży w miejscu gdzie sie zesikala. Zostalo mi peletu z czasow kiedy stosowalem go samego,wiec sprobuje go nasypac pod VETBED. Cos o zwirku mi napiszesz,czy nie stosowalas go ????


Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Co pod VETBEDA

Postautor: Mańka912 » 29 października 2017, 19:00

Nie miałam styczności, chciałam spróbować ale cenowo opłaca mi się bardziej pelet a na początku miałam chyba jeszcze trociny czy tam wiórka, ale to był nie wypał. Wadą peletu dla mnie jest to że jak się rozdrobni bardzo to do całkowitej czystości mogę go usunąć odkurzaczem, ale większe kupki proszku już sprzątam normalnie przez siatkę


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Sprzątanie i podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas