Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Klatka dla świnek morskich DIY

Instrukcje i pytania jak własnoręcznie wykonać akcesoria dla świnek morskich.
Dakota
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 20 stycznia 2018, 13:23
Kontaktowanie:

Klatka dla świnek morskich DIY

Postautor: Dakota » 28 stycznia 2018, 15:34

Cześć,

chciałam się podzielić dziełem mojego TŻ - własnoręcznie zrobioną klatką docelowo dla dwóch samczyków. Spód z płyty MDF zabezpieczonej i przykrytej szczelnie grubą folią, boki z drewna sosnowego zabezpieczonego nietoksycznym olejem lnianym, przód z pleksi. Wymiary dna 120x60cm, pięterko 45x40cm. Świnki będą miały też możliwość korzystania z pokoju, stąd udogodnione wyjście.
Obrazek

Nie mam pomysłu na wyłożenie dna tak, by jakoś to wyglądało i było łatwe do sprzątania. Ktoś pomoże?
W domku na razie nie mieszka żadna świnka, mamy od 2 tygodni samczyka, leczymy go z grzybicy. Jest w klatce 80cm, łatwiej ją odkazić, poza tym chciałabym po kuracji adoptować młodego samca tak, by oboje wprowadzili się do klatki DIY (aby żaden nie miał przewagi terytorialnej).


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich DIY

Postautor: Ptyś i ... » 28 stycznia 2018, 18:14

Naprawdę ładna klatka. :) I wszystko DIY lol, ale majstersztyk. Duża.
PS: Życzę miłego sprzątania kupek w całym pokoju.
PPS: Tu Ptyś i ... tęsknilście? xD

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Świat oczami Roxi
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 stycznia 2018, 19:59
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich DIY

Postautor: Świat oczami Roxi » 28 stycznia 2018, 20:10

Ja polecam (bo sama mam taką klatkę) podłoże: jakieś stare niepotrzebne szmatki,kocyk itp. itd. ale żwirek tylko w kuwecie. Pozdrawiam ja i moja świnka Roxi.:)


Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich DIY

Postautor: Misia123 » 31 stycznia 2018, 20:40

Wooooooow no naprawdę szacun. :O Prześliczna klateczka sama bym taką chciała (mogę zamowić? :D ) Jeżeli chodzi o podłoże to jeżeli świnki się ładnie załatwiają do kuwety to polecam dry bed ale jak zdarza im się gdzieś siknąć to jakiś kocyk, dywanik który będzie można wyprać/wytrzepać /wysuszyć.

PS. Mówiąc dry bed mam na myśli coś takiego bo może nie słyszałaś http://hipcio.sklep.pl/produkt/dry-bed- ... pki-75x100 są w rożnych wzorach i wymiarach myślę też że znajdziesz w lepszej cenie to tak tylko dla przykładu. Na allegro jest też duża oferta ;)


Dakota
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 20 stycznia 2018, 13:23
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla świnek morskich DIY

Postautor: Dakota » 6 lutego 2018, 19:46

Dzięki za miłe słowa :)
Na razie mamy tylko jednego prosiaka, kończymy leczyć lekką grzybicę, a za tydzień lub dwa przyjedzie do nas kolega z adopcji. Czas pokaże, czy chłopaki nauczą się załatwiać w 1-2 miejsca, na razie nasz Tofik mieszka w klatce 80cm i podsikuje w każdy róg, chociaż kuweta stoi w jednym i tak wrzucam wszystkie odchody...

Klatka nie kosztowała majątku (w porównaniu ze sklepowymi podobnego typu), znajomi już pytali, czy mogą zamówić, ale TŻ się napracował i powtórki nie chce ;)

Kaloryfer grzeje słabo, świnkom na pewno nie będzie za ciepło. W sumie ten róg to był jedyny kąt pokoju, który mogliśmy przeznaczyć dla świnek.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas