Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zabezpieczenie wybiegu

Instrukcje i pytania jak własnoręcznie wykonać akcesoria dla świnek morskich.
Konto usunięte

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Konto usunięte » 13 sierpnia 2011, 18:39

Sandi pisze:Nadają się one idealnie na wybiegi, jak i do wyłożenia transportera.
Wybiegi tak,choc wole lignine,ale kuweta nie bardzo,nie przepuszczaja wilgoci na wylot i zdarzaja sie jeziorka w miejscach bardziej ulubionych na siusiu,a wiadomo ,ze wygodna swinka zalatwi sie,ziewnie i polozy


Awatar użytkownika

Revengex3
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 23:46
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Revengex3 » 30 sierpnia 2011, 0:07

Ja ostatnio wpadłam na pomysł zrobienia świnkowego wybiegu w pokoju :D. Klatka stoi między biurkiem a szafką nocną....dalej jest kąt....Wywaliłam rzeczy z kątu...zabezpieczyłam wejście do biurka i postawiłam skrzynię z świnkowym jedzeniem. Na to musiałam wyłożyć podkład(niestety mam wykładzinę) no i jeszcze mam po meblach takie ciękie drewienka....położyłam na to szmatkę ( a raczej stare ubrania).....urozmaiciłam to różnymi zabawkami etc....i świnka w niebie :D. Oczywiście puszczam ją dalej codziennie....ale myślę że taki wybieg jest sporą przestrzenią dla niej :D


Awatar użytkownika
kamilka1803
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 2 lutego 2010, 17:51
Świnki morskie: Leo.
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: kamilka1803 » 19 września 2011, 22:24

Zawsze też można sprzątnąć. :D Znam też ludzi, którzy nie wypuszczają świnek na podłogę. Mój Leo by nie wytrzymał nie wychodzić z klatki. Co do tematu to ja zastawiam kable, szpary tym co mam pod ręką :) , tylko tak, aby prosiaczek tam nie wszedł.

Możecie mówić do mnie Kamila.

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Sandi » 25 września 2011, 22:00

Ja aktualnie wypuszczam tylko Olę na wybieg. Przed małą Zuzią NICZEGO nie da się ukryć. Wybiera sobie te najbardziej niebezpieczne zakamarki i próbuje za wszelką cenę się tam dostać. Ostatnio próbowała przecisnąć się przez koc, który wcisnęłam pod szafę, aby świnki tam nie wchodziły-Niestety, ciekawska Zuzia jakoś się przecisnęła, ale co się dziwić-Jest taka maleńka i chudziutka. Potem sporo zabawy było, żeby ją stamtąd wyciągnąć. Oprócz tego mieści się pod kanapę,która ma na prawdę małą szparkę, trudno ją czymś zastawić, najczęściej wpycham tam książki, ale Zuza bez problemu przesuwa je noskiem. Dla bezpieczeństwa wolę poczekać aż mała podrośnie ;)

Ola [*] - będziemy pamiętać.

borabora
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 listopada 2011, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Effy
Kontaktowanie:

Ogrodzenie wybiegu

Postautor: borabora » 2 grudnia 2011, 3:15

Chciałem zrobić swojej śwince w pokoju wybieg, taki odgrodzony od reszty, żeby miała gdzie pobiegać i żeby mi nie zasikała całego świata, łącznie z dywanem :D
Zastanawiam się, jak mógłbym zrobić własnoręcznie ogrodzenie, najlepiej żeby dało się je złożyć i przestawić w inne miejsce. Macie może pomysł jak zrobić to w miarę łatwo i tanio? Chyba takie siatki ogrodowe z plastiku odpadają, bo kto wie, z czego one są zrobione, jeszcze się prosiak zatruje :?


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Ogrodzenie wybiegu

Postautor: vagina_denata » 2 grudnia 2011, 15:24

A może drewniany płotek ogrodowy? Np. o taki: http://stalowawola.olx.pl/plotek-ogrodo ... -132052942
(to ofc tylko przykład obrazujący co mam na myśli, bo 4 dychy za 1 przęsło to niezbyt tanio :p)
Poza tym myślę, że plastikowa siatka nie jest złym pomysłem - poobserwuj czy świnka ma tendencję do obgryzania i jedzenia dziwnych rzeczy, jak nie możesz śmiało kupować.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

borabora
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 listopada 2011, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Effy
Kontaktowanie:

Re: Ogrodzenie wybiegu

Postautor: borabora » 2 grudnia 2011, 18:37

podgryza tylko palce;)
Chyba wymyśliłem, jak to zrobię. Jak już będzie gotowe, to zamieszczę zdjęcia z opisem, jak to zrobić


Awatar użytkownika
kudłataFranka
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 25 lipca 2012, 13:21
Lokalizacja: Chodzież
Świnki morskie: Lukrecja i Gloria
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: kudłataFranka » 27 lipca 2012, 16:42

Ja mam problem z prosiaczkiem, bo mam go od roku i za każdym razem jak go kładę w pokoju to uciek do klatki.
Jak myślicie, czy gdybym zrobiła jej ogrodzenie w okół klatki to by się przyzwyczaiła i sobie tam biegała??


Awatar użytkownika
Klaudunia.
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 11:34
Lokalizacja: Barlinek/Gorzów Wlkp
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Klaudunia. » 28 lipca 2012, 20:53

Nie chcę nic kwestionować, ale może czegoś się boi ,nie jest do końca oswojona albo po prostu nie czuje się bezpiecznie poza klatką ;) .Możesz próbować tak jak pisałeś^ :) .

Za TM Czworoświń[*] Misia[*] Gaja[*]Sisi[*]Nuna[*]
Milek[*]
Kocham Was na zawsze

Kiki i Rika
Użytkownik
Posty: 185
Rejestracja: 20 maja 2012, 17:44
Lokalizacja: Polska woj. Łudzkie Zduńska Wola - Karsznice
Świnki morskie: Kiki
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Kiki i Rika » 6 sierpnia 2012, 18:52

Ja wypuszczam świnki po pokoju i nie muszę zabezpieczać niczym wybiegu:)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

  • Dołącz do nas