Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zabezpieczenie wybiegu

Instrukcje i pytania jak własnoręcznie wykonać akcesoria dla świnek morskich.
Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: vagina_denata » 31 lipca 2011, 19:55

Ponieważ w tym temacie powoli robi się offtop, zakładam nowy :)

No właśnie, w jaki sposób zabezpieczanie wybieg dla świnek?

Ja nogi mebli zakleiłam taśma klejącą, co uniemożliwia wpełznięcie np. pod kredens. Rozmaite dziury zatykam kocem, matą itp. Wejście pod biurko zastawiłam książkami (w ofoliowanych paczkach, odpakowane książki Lucek by zeżarł :p). Wszystkie kable od komputera są za biurkiem, świnki nie mogą tam wejść.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika

Gucio01
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 3 maja 2011, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Gucio01 » 31 lipca 2011, 20:24

Jakieś dziurki zatykam koszyczkami, kable przykrywa kocyk :D wejścia pod kaloryfer osłania drugi kocyk ;)


Awatar użytkownika
monila1000
Zasłużony
Posty: 902
Rejestracja: 5 stycznia 2011, 15:51
Lokalizacja: Starachowice
Świnki morskie: Lucky;)
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: monila1000 » 31 lipca 2011, 21:03

U mnie ogólnie nie trzeba wiele zabezpieczać,ale wejście pod kaloryfer strzeże pluszowy słonik i drewniana deseczka ,a wejścia za łóżko dry bed .Kable od komputera mam za biurkiem gdzie Lucky nie wejdzie.

mój Lucky: Obrazek

Konto usunięte

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Konto usunięte » 31 lipca 2011, 21:44

Ja wypuszczam tylko w kuchnie,mam nowe mieszkanie i nie chce nowych paneli nasaczac olejkami eterycznymi pochodzenia swinskiegi,a w kuchni(5m dlugiej i 3,5 szerokiej) mam meble z taka listwa przy podlodze wiec niegdzie nie wleza,jedynie kolo kuchenki wtykam scierki,i drzwi balkonowe gdy otwaarte zastawiam zamykaniem klatki


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Sensibles » 31 lipca 2011, 22:01

Ja jak puszczam Xsarę na wybieg w domu to po prostu puszczam po pokoju, tylko zamykam drzwi i zatykam dziurę za biurkiem, żeby nie wlazła, nie chcę jej później w razie co wyciągać. Poza tym to biega sobie po pokoju, jakoś specjalnie nie zabezpieczam.
A na dwór narazie nie wypuszczam, bo jeszcze wybiegu jej nie zrobiłam. ;)

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Tajaa
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 13 lipca 2011, 0:51
Świnki morskie: Lusiek i Niko :)
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Tajaa » 31 lipca 2011, 22:27

Lusiek biega tylko po moim pokoju, więc można powiedzieć, że zna go jak własną kieszeń. Teraz już nie martwię się, że wejdzie pod komodę, łóżko, czy coś tam - po prostu się tam nie zmieści, ale wcześniej zasłaniałam te miejsca książkami. Co do kabelków, to hmmm staram się by były na takiej wysokości, żeby prosiak nie dosięgnął. Największy problem jest z podgryzaniem mebli - nie wiem jak je zabezpieczyć... Na razie staram się tolerować podgryzanie, bo nie zdarza się bardzo często :)
Co do wypuszczania na dwór... Lusiek jest takim łakomczuchem, że nie przemieszcza się zbyt często, może jedynie trochę za mną. Najczęściej jest tak, że usiądzie w jednym miejscu i je i je (koniczynę, trawę, itp) :lol: tak więc nic nie zabezpieczam.


Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Damian_1 » 31 lipca 2011, 23:18

Ja moje świnki puszczam na wybieg tylko na korytarz, zamykam wszystkie drzwi i nic nie muszę zabezpieczać bo mam tam tylko klatkę świnek, metalową suszarkę z praniem i 2 kartony (1 służy moim świnkom jako transporter, a w drugim mam karmy, grzebienie i inne akcesoria).
A jak jest ładna pogoda to biorę górę od klatki (100) i daje świnki na 1-2 godz na trawę (oczywiście daje poidełko a połowę krat przykrywam kocem).


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Sandi » 1 sierpnia 2011, 21:16

Ja również właściwie nie mam co zabezpieczać, oprócz wejścia pod szafę, które zasłaniam dużym, kartonowym pudełkiem po rolkach, posłaniem psa, które stoi obok szafy oraz poduszką, która jest ozdobą kanapy. Mebli Ola absolutnie nie gryzie :)

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Sensibles » 2 sierpnia 2011, 23:51

Sandi pisze:Mebli Ola absolutnie nie gryzie :)

Xsara też generalnie nie, no raz jak ją puściłam w salonie to pufę mi próbowała obgryźć i obdrapać, ale tak to nie interesuje się meblami za bardzo - woli za nie wchodzić niż je zjadać.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie wybiegu

Postautor: Sandi » 3 sierpnia 2011, 10:27

Nie wiem, może coś tam Ola próbowała kiedyś obgryźć, ale nigdy jej na tym nie przyłapałam, meble również są w świetnym stanie, nic nie jest poobgryzane.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

  • Dołącz do nas