Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!PORADNIK

Instrukcje i pytania jak własnoręcznie wykonać akcesoria dla świnek morskich.
Awatar użytkownika
leonka
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 29 października 2013, 9:46
Świnki morskie: Kalinka, za TM: Elvis, Tosia, Tina, Tofik, Tola, Mrówka, Masza, Malwinka, Balbinka

Re: Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!PORADNIK

Postautor: leonka » 25 lutego 2014, 9:42

Ja też się pochwalę tunelem mojej świneczki, co prawda nie zrobiłam ja (jestem beztalenciem manualnym), lecz moja mama. Dwa brystole w rulonie, połączone, aby tunelik był stabilniejszy. Na to nałożone dwa zeszyte stare szaliki. Świniak na szczęście tylko po tym biega, bo gdyby siedziała dłużej, to pewnie istniałoby ryzyko zamoczenia ;) Drugi tunelik to po prostu złożony na pół karton po gazecie z dodatkiem, jakieś 40 x 50 cm, po złożeniu powstał "daszek", który świnka przesuwa. Akurat nie mam zdjęcia całego "daszku", widać tylko z tyłu w rogu kawałeczek.
Załączniki
Zdjęcie1438.jpg


Awatar użytkownika

czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!PORADNIK

Postautor: czikuczikulinka » 27 kwietnia 2014, 11:37

a masz może sposób jak zrobić samemu paśnik zewnętrzny? najlepiej taki, żeby sianko nie wypadało ;)


annes
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 11:54
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!PORADNIK

Postautor: annes » 24 stycznia 2015, 14:27

Dziś uszyłam swojej śwince legowisko. Nie jest duże. Jego wymiary to 20x20cm. Na zdjęciu świnka poukładała sobie ścianki po swojemu i teraz traktuje je jako podusię :) Szukałam w zoologikach ale nie ma takich, jakie by pasowały mi do klatki. Domek ma drewniany ze zklejki, ale musiałam jej wyjąć, gdyż siedziała tam i nie pozwalała się dotknąć.

Szycie jest banalnie proste. Na spód użyłam watoliny 1cm, podwójnie złożonej, w boczki włożyłam mały ręcznik z miękiej frotki. Dwa materiały dowolnego koloru. Ja miałam taki skrawek brązowego polarku oraz podszewkę ze starej spódnicy (płótno). Wycięłam koło dwa razy z podwójnie złożonego materiału (podszewka i materiał ciemniejszy - góra). Doszyłam pasek do jednej części, potem do drugiej, wprawiłam. Potem zszyłam górę - pamiętając o niższym wejściu do domku, czyli wycięłam pół elipsy z przodu domku. Po czym wyprawiłam na drugą stronę, równo ułożyłam i przeszyłam, robiąc stębnówkę. Gotowe. Całość zajęła mi może ok. 1,5 godziny. I zaoszczędziłam ok 40 zł :) Zamierzam uszyć jeszcze hamaczek z dżinsu, tylko muszę zakupić karabińczyki.

Obrazek

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

annes
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 11:54
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!PORADNIK

Postautor: annes » 26 stycznia 2015, 13:23

I kolejne legowisko - w razie jakby tamto się zamoczyło

Obrazek

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Jusia
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 8:33
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!PORADNIK

Postautor: Jusia » 27 stycznia 2015, 17:00

Jakie wy macie ekstra pomysły :O teraz juz wiem co ciekawego mogę zrobić przygotowując sie na przyjście świnki :) eeeekstra! Wielki szacun..


Invi98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 lutego 2016, 19:47
Lokalizacja: Tczew
Świnki morskie: Nelka
Nutka
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!PORADNIK

Postautor: Invi98 » 9 marca 2016, 21:53

To i ja się pochwalę moim pierwszymi razami :D
Chociaż na świnki ciągle czekam...:(
Załączniki
12804317_1727137907531526_488299260_n.jpg
12835013_1727801560798494_1470561489_n.jpg


Awatar użytkownika
OLJA
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 grudnia 2016, 17:22
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!PORADNIK

Postautor: OLJA » 23 stycznia 2017, 19:20

Ja póki co swojemu prosiaczkowi kupiłam taką rękawice do mycia samochodu, bardzo mu się spodobała i chętnie na niej śpi
Obrazek

Ale mam taką poduszkę serduszko wypełnioną watą i chciałabym przerobić ją na legowisko dla świnki. Jak to zrobić? Jest za duża żeby tak po prostu wsadzić ją do klatki wiec chce zrobić z niej legowisko.


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!PORADNIK

Postautor: Żaneta_Radom » 23 stycznia 2017, 21:15

A ja swoim świnkom zrobiłam kilka domków i materacyki. Ale najbardziej lubią (i ja również) ten domek:
Obrazek

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas