Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!PORADNIK

Instrukcje i pytania jak własnoręcznie wykonać akcesoria dla świnek morskich.
Ana
Użytkownik
Posty: 240
Rejestracja: 26 września 2008, 14:11
Świnki morskie: Funcia, Kevinek[*]
Kontaktowanie:

Re: [Zrób to sam] Legowisko

Postautor: Ana » 7 lutego 2009, 10:42

Piękne to i takie mięciutkie :D Naprawdę śliczne :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
DoDo
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 12 lutego 2010, 17:59
Świnki morskie: Eli
Kontaktowanie:

Pomysły na różne akcesoria - instrukcje i zdjęcia

Postautor: DoDo » 16 lutego 2010, 13:08

Na tej stronie http://imageevent.com/bizylizy/craftsguineapigfun można zobaczyć wiele ciekawych pomysłów na akcesoria dla świnek morskich, a także gadżetów dla ich opiekunów. Instrukcje są w języku angielskim, ale każdy krok jest pokazany na zdjęciach. :)


irmina
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 3 grudnia 2009, 18:44
Kontaktowanie:

Pomysł na posłanko!

Postautor: irmina » 19 lutego 2010, 11:44

Przeczytałam w jednej książce że świnka morska lubi sobie zrobić posłanie nie z siana czy trocin ale z ... starych ubrań. Trzeba tylko uważać żeby sie łatwo nie pruły, bo świnka może sie udławić. Ja zrobiłam tak posłanie, dla moich świnek i nie chciały wychodzić z domku, co potwierdza fakt że było im tam wygodnie :D


Awatar użytkownika
przemalowanaxxx
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 28 lutego 2010, 13:14
Świnki morskie: Pusia
Kontaktowanie:

Re: Pomysł na posłanko!

Postautor: przemalowanaxxx » 28 lutego 2010, 14:46

pomysłowe :D


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Pomysł na posłanko!

Postautor: Karena » 28 lutego 2010, 15:52

Świnki bardzo lubią posłanka, norki, hamaczki :-)


Awatar użytkownika
Nefele
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 7 marca 2011, 22:08
Świnki morskie: Zulson
Kontaktowanie:

Świnkowe DIY - czyli zrób to sam! hamak

Postautor: Nefele » 11 października 2011, 17:04

Witam, w związku z tym, że wiele osób pyta jak wykonać hamak postanowiłam wykonać tutorial na ten temat :). Sama często szyję, nie tylko rzeczy dla świnek, ale też torby, drobiazgi, pluszaki, firanki więc wiem jak ciężko jest zaczynać. A więc, zaczynami! ^^

Obrazek

MATERIAŁY:
Myślę, że dla wielu z Was problemem może być już samo zdobycie materiałów, dlatego omówię ich dobór oraz pochodzenie ;). Do uszycia powyższego hamaku wykorzystałam dwa rodzaje tkanin - polar i bawełnę. Zdecydowałam się na ich połączenie ponieważ polar zapewnia miękkość i izolację cieplną, a bawełna zapobiega rozciąganiu się hamaka, a także jest łatwiejsza w utrzymaniu - nie przyczepiają się do niej trociny. Pled zakupiłam w ikei i zapłaciłam za niego 5,79zł natomiast bawełnę (zielony materiał we wzorki) zakupiłam w lumpeksie (w oryginale był on poszewką na jaśka) i kosztował 2zł. Na uszycie hamaku zużyłam połowę poszewki oraz niewielką część pledu.

Karabińczyki i zapięcia
można znaleźć w wielu miejscach. Polecam pytać o nie w pasmanteriach, miejscach dorabiania i sprzedaży kluczy, w sklepach typu "Wszystko po 4zł". Jeśli nigdzie ich nie znajdziemy to oczywiście nie przekreśla samego projektu - możemy zostawić dłuższe tasiemki i wiązać hamak do krat. Jeśli chodzi o ceny to wahają się od 1 do 2,5zł za sztukę.

Wszelkiego rodzaju tasiemki/igły/nici etc nabywamy oczywiście w pasmanterii lub na targu :).

CENA Jeśli chodzi o koszty zakupu wszystkich materiałów to wyniosły mnie one ok 14zł, natomiast sam koszt wykonania projektu jest niższy gdyż nie zużywamy wszystkiego.

UWAGI OGÓLNE Zanim zabierzecie się za szycie - dla osób całkowicie zielonych parę rad :):
1. Prasowanie, prasowanie i jeszcze raz prasowanie! Wszystko musi być proste i wyprasowane, daje nam to gwarancję, że uszyty przez nas hamak będzie prosty, estetyczny i nie będzie się wypaczał (bardzo istotne jest rozprasowywanie szwów).
2. Fastrygowanie i spinanie szpilkami może się nie wydawać konieczne, ale na prawdę ułatwia pracę. Poświęcimy na to na prawdę minimum czasu, a szycie będzie o wiele przyjemniejsze.
3. Po zszyciu, ścięciu i zaprasowani rogów (punkty 4-5 w tutorialu) warto je delikatnie zszyć razem, aby nam się nie rozwijały po wywróceniu hamaku na prawą stronę.

TUTORIAL -> http://i82.photobucket.com/albums/j247/ ... akcopy.jpg
Sam tutorial wrzucam jako link, gdyż plik jest dość duży (Chciałam abyście mogli przyjrzeć się zdjęciom).

Proszę o nie rozpowszechnianie tego tutoriala bez mojej zgody :). Jeśli mielibyście jakiekolwiek pytanie to walcie jak w dym! W moich planach mam także szycie norki, legowiska, rękawa a także wykonanie tunelu z siana i stworzenie do nich tutoriali jeśli ten okaże się pomocny :).

Życzę dużo cierpliwości! :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!

Postautor: Talia » 11 października 2011, 17:27

Wow! Wielkie gratulacje! Ja proszę o pochwałę, order czy co tam jeszcze macie dla autorki tematu!


Awatar użytkownika
Nefele
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 7 marca 2011, 22:08
Świnki morskie: Zulson
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!

Postautor: Nefele » 11 października 2011, 17:53

Hehe dziękuję, ale nie trzeba :). Wystarczy mi jak się to komuś przyda :).

Obrazek

Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!

Postautor: Talia » 11 października 2011, 18:12

A robisz jeszcze coś dla prośków oprócz hamaków?


DomikBorek
Użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: 19 września 2011, 19:12
Świnki morskie: Tiger, Aguś i Rubinek
Kontaktowanie:

Re: Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!

Postautor: DomikBorek » 11 października 2011, 20:07

Super! ;) Też bym tak chciała. :roll:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

  • Dołącz do nas