Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnkowe DIY - czyli zrób to sam!PORADNIK

Instrukcje i pytania jak własnoręcznie wykonać akcesoria dla świnek morskich.
Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Re: [Zrób to sam] Legowisko

Postautor: Brila » 24 sierpnia 2007, 11:44

Cóż, ja postanowiłam nie być gorsza dla swoich pupili, i zrobiłam wczoraj moim prosiakom legowisko, ale trochę inne, niż Madzi...

Na początku było to duże pudełko po butach, później przerobiłam je na domek dla świniaków, ale gdy zobaczyłam temat o legowisku naszła mnie wena i przerobiłam to ostatecznie na ''świnkowe łóżko" :P
Najpierw odcięłam górę pudełka (zamknięcie) i zostawiłam, jako "coś" do podtrzymania baldachimu. Wyciągnęłam ze środka szmatkę, na której świnki siedziały, wytrzepałam ją, a potem przy pomocy nożyczek, igły i nitki, obszyłam pudełko tą szmatką. Pozostałości "odstające" od pudełka włożyłam do środka, żeby świnkom było miękko. Dołożyłam ulubioną poduszkę Nikego, pudełko postawiłam na kanapie, oparłam o ... oparcie (:P), z tyłu postawiłam wierzch pudełka i na tym ustawiłam baldachim z mojego starego łóżeczka dla lalek. Oto efekt:

Obrazek
Obrazek

Wyeliminowałam różowy baldachim, i zamieniłam na drugi kawałek zielonawej szmatki. Właściwie, to kawałki mojej pościeli za czasów niemowlęctwa…;)
Jednak Nike nie był zadowolony z przykrycia.


Obrazek

Zrozumiałam w końcu, że on nie chce być przykryty żadną szmatą czy baldachimem, więc zostawiłam samo „łoże” :P Nike zdawał się wykrzykiwać: „Tak, to jest to!”


Obrazek

Dzisiaj wypróbowałam legowisko na Kubusiu. Na początku nie był zbyt zadowolony…

Obrazek

…ale po przekupieniu trawką wytrzymał w nim chwilę :P

Efekt końcowy bez świnek:

Obrazek


Wiem, że legowisko nie jest takie dopracowane i ładne jak Madzi, ale przynajmniej świniaki czasem mogą się "odprężyć"...:)

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
*nicia*
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: 28 czerwca 2007, 13:56
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Re: [Zrób to sam] Legowisko

Postautor: *nicia* » 24 sierpnia 2007, 12:10

hmmm moze zrobisz takie dla mnie - mam 178cm to tak na 190cm minimum dlugosci a szerokosc no tez z 1,5 co by sie miec jak na nim pozadnie rozozyc :D

Obrazek

Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Re: [Zrób to sam] Legowisko

Postautor: Brila » 24 sierpnia 2007, 13:02

*nicia* pisze:hmmm moze zrobisz takie dla mnie - mam 178cm to tak na 190cm minimum dlugosci a szerokosc no tez z 1,5 co by sie miec jak na nim pozadnie rozozyc :D


Jak sobie życzysz, tylko musisz przyjechać do Wrocławia albo ja do Kalisza, a to trochę nierealne w tym momencie :szczerbaty:

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: [Zrób to sam] Legowisko

Postautor: Magda_Oska » 24 sierpnia 2007, 13:38

Brila pisze:Wiem, że legowisko nie jest takie dopracowane i ładne jak Madzi, ale przynajmniej świniaki czasem mogą się "odprężyć"...:)

Świetny pomysł. Mi się podoba. To nie chodzi o to aby każdy robił legowisko podobne do mojego, czy ładne, czy brzydkie. Chodzi o to, aby każdy zrobił coś własnego :D Ma się wtedy satysfakcję, kiedy prosiaki z tego korzystają :D
Brila, a powiedz mi, co jeśli prosiaki narobią do tego legowiska? czy materiał da się zdjąć? Bo ciężko będzie wyprac karton... no i po jakimś czasie, też się zużyje... jak to rozwiązałaś?

*nicia* pisze:ja mam dwie kurtki dwu stornne ktorym kaptur zbyt potrzebny nie jest ale one sa z jednej strony z polaru z z drugiej z tego slizgiego materialu - nadawaly by sie Madzia - mialam bym na zmiane :D

Myślę, że by się nadały. W końcu zawsze jedna strona jest miękka :P Poza tym w zimne dni może być na stronie polarowej, a kiedy jest ciepło na śliskiej stronie - wtedy będą się mogły dodatkowo ochłodzić :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Re: [Zrób to sam] Legowisko

Postautor: Brila » 24 sierpnia 2007, 13:58

Magda_Oska pisze:Brila, a powiedz mi, co jeśli prosiaki narobią do tego legowiska? czy materiał da się zdjąć? Bo ciężko będzie wyprac karton... no i po jakimś czasie, też się zużyje... jak to rozwiązałaś?


Materiał bardzo łatwo da się zdjąć, Ponieważ jest on przyszyty tylko do dwóch ścianek i wejścia. Poza tym nie trzymam legowiska w klatce, tylko obok klatki Nikego, wsadzam tam prośki od czasu do czasu, dlatego nie powinno się szybko wysłużyć :) A przynajmniej mam taką nadzieję.
Chciałabym mieć takie legowisko jak Twoje, ale nie chcę teraz znowu kupować nowych rzeczy do budowy, gdyż non stop wydaje pieniądze na świnki...A to nowe poidełko, a to miseczka, a to przysmaki...
Zrobienie legowiska nic mnie nie kosztowało, wykorzystałam to, co miałam pod ręką. Być może w przyszłości wykonam takie "rasowe" ;)

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika
SMAKUSIA
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 5 kwietnia 2007, 14:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Pisarzowice
Kontaktowanie:

Re: [Zrób to sam] Legowisko

Postautor: SMAKUSIA » 22 października 2007, 21:18

a to bardzo wygodne legowiska moich panów, normalnie zakochali się w nich i jak mój chłopak przyjeżdza to się pyta zawcze czy te świnki kiedyś z tego schodzą bo on je widzi wiecznie na tych gąbkach

A są to gąbki takie większe z takiej materacowej gąbki wycięte i obszyte a następnie zrobione na wzór hamaczka i taka podusia na półke :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dagonet, Burek i Bożydar SERDECZNIE POZDRAWIAJA !

Awatar użytkownika
Migusia
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 18 października 2007, 15:26
Kontaktowanie:

Re: [Zrób to sam] Legowisko

Postautor: Migusia » 23 października 2007, 9:26

Emi ma taką swoją ulubioną poduchę,ale jak znajdę trochę materiału :) to spróbuję zrobić takie legowisko... :)
A tak w ogóle to twoje jest super-ekstra... :szok: :spioch: pewnie twoja świnka uwieeeeeeeeeeeeelbia w nim spać... :ok: ;) :super: Jest spoko ja takiego nie zrobię... :(

Moje kochaniutkie maleństwa :
Obrazek

Awatar użytkownika
JulaiTorbi
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 października 2007, 21:52
Kontaktowanie:

Re: [Zrób to sam] Legowisko

Postautor: JulaiTorbi » 23 października 2007, 15:02

To jest dzieło sztuki!!!!!!!!! Czego kłamiesz że zdolności nie masz????!!!!


Awatar użytkownika
Migusia
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 18 października 2007, 15:26
Kontaktowanie:

Re: [Zrób to sam] Legowisko

Postautor: Migusia » 23 października 2007, 16:54

Własnie.Zgadzam się z JulaiTorbi.Jest ŚWIETNEEEEEEEE!!! :ok: :ok: :super: :super: :super:

Moje kochaniutkie maleństwa :
Obrazek

Awatar użytkownika
klauduśa :)
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 października 2007, 13:39
Kontaktowanie:

Re: [Zrób to sam] Legowisko

Postautor: klauduśa :) » 27 października 2007, 22:58

wszystkie trzy legowiska są bardzo ładne :) chyba też będe musiała Misi coś takiego zrobić,bo kiedy razem serfujemy po necie to niewygodnie jej jest siedzieć w mojej starej bluzie xD

Niech ucieka ode mnie ten, kto powie złe słowo na świnki morskie! Pozdro 4 all! :*

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas