Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wybieg dla świnki morskiej

Instrukcje i pytania jak własnoręcznie wykonać akcesoria dla świnek morskich.
Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Wybieg dla świnki morskiej

Postautor: Irulo » 17 grudnia 2011, 17:35

Mam nadzieję, że nie było.
Jaki macie wybieg dla świnki robiony przez siebie?

Mój Ireneusz ma cały czas otwartą klatkę, wychodzi kiedy chce i zwykle kieruje się do kuwetki - wychodzi, idzie koło Waldka i koszatniczki, idzie dalej przechodząc pod suszarką od ubrań i albo zostaje tam, albo idzie z 10 kroków więcej i jest w kuwecie - to spodek od klatki chomiczka, mały spodek! Wysypany trocinami i sianem. Ma ok 15 kroków do krzesła, na którym jest akwarium :oops:
Z kolei Walduś w małej klatce ma domek z kartonu, którego nie obgryza, robiony przeze mnie, mieści się w klatce. Często biorę go na szmatkę pod którym jest worek (by nie osikał łóżka) i kładę to na łóżko oczywiście. Ogradzam to podkładkami na krzesła i prosię zadowole. Zdjęcie od góry: Na nim Waldemar konsumuje jabłuszko ze smakiem. ;)
Obrazek
Dzisiaj zrobiłam tak:
Z racji, że rodzice mają własną firmę transportową mają karton w którym są kartki w opakowaniach. Wzięłam pokrywkę od kartonu i wyścieliłam workiem, który przykryłam szmatką. Na to położyłam wycięte opakowanie ciastek LU Go! i dałam mandarynkę oraz jabłko. Świnek jest mały więc mieści się tam.
Oto zdjęcia.
Obrazek
A tu małe wyjaśnienie:
Obrazek

Muszę przekazać Mikołajowi by nie przynosił Waldkowi prezentów, ponieważ ten mały łobuz od niedawna dowiedział się, że ząbki służą nie tylko do jedzenia.. :D Jak możecie, to proszę byście również uprzedzili o tym Mikołaja, bo do mnie pewnie nie przyjdzie.. :lol:

Ponawiam pytanie. Czy sami zrobiliście jakiś wybieg dla świnek i jezeli tak, to jak on wygląda?


Awatar użytkownika

drelin
Użytkownik
Posty: 217
Rejestracja: 16 października 2011, 8:28
Świnki morskie: Zuzia [*]; Madzia & Tosia
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki morskiej

Postautor: drelin » 17 grudnia 2011, 17:47

Wybieg moich prosiek ma 60m2. Chociaż korzystają tylko z 9m2, jakoś reszta nie są póki co zainteresowane, chociaż drzwi nie ma, więc wyjść mogą kiedy chcą. Ale moja Zuzia też długo z pokoju nie wychodziła, mieszkanie zaczęła zwiedzać może po roku? półtora? i to tez tylko jedna trasę miała: do kuchni:D
Mają tam prócz klatek: pudło z sianem, kilka kocyków, szalików i czapek w różnych kątach.


Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki morskiej

Postautor: Irulo » 17 grudnia 2011, 17:52

Ale fajnie mają :) Ja muszę to wszystko ograniczać, bo kuchnia jest zawalona klatkami i akwarium, przez które do lodówki się trudno dostać. Na szczęście mieścimy się tam :D Dlatego ja Waldkowi robię "przenośne" wybiegi.


Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki morskiej

Postautor: Lucky » 17 grudnia 2011, 17:53

Mój tato zrobił kiedyś taką jakby zagrodę z takiej siatki (metalowej) dla prośka i królika, bo zawsze jak jest np. lato to jedziemy do dziadka (ma dom z dużym ogrodem) i bierzemy świniusza i króla i ich dajemy na trawkę i przykrywamy tym ogrodzeniem. Po dwóch minutach trzeba wszystko przenosić w inne miejsce, bo w tamtym już trawki nie ma :lol: takie kosiarki z nich :lol: Dziadek ma psa, ale zwierzaki są bezpieczne, bo są w części ogrodu ogrodzonej płotkiem, bo ludzie od których kupiliśmy dom mieli owce i tam się pasły. A jeśli chodzi o dom to świnka i król są cały czas pod moim czujnym okiem i mogą biegać po całym pokoju... Ale i tak tak nie jest, bo królik nie może biegać po podłodze tylko po dywanie, bo jak jest na podłodze to mu się łapki ślizgają i od razu zwiewa na dywan, a proś bierze z niego przykład i biega tylko po dywanie :lol: Ale i tak proś biega za nim :lol:

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki morskiej

Postautor: Irulo » 17 grudnia 2011, 18:00

Haha to "widzę", że Lucky jest wierną kopią Kurnika :) (Królika)


ewe

Re: Wybieg dla świnki morskiej

Postautor: ewe » 22 lipca 2012, 22:39

fajnie ja świnkę puszczam poprostu na podłogę zawsze zwiewa albo z kuchni do pokoju albo z pokoju po kuchni :) sama umie wychodzić z klatki i do niej wchodzić w nocy raz się przestraszyłam bo coś tupało na dumanie hehe :lol: teraz jest tak co dzień :D skorzystam z twojego pomysłu bardzo fajny ja mam dla świnki hamak poprostu ze szmatki przywiązanej do klatki świnka go uwielbia mam też fajny domek z alegro polecam tam kupywanie :) dzięki myślę że pomogłlam


Awatar użytkownika
Madzil
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 29 lipca 2012, 23:41
Świnki morskie: Frankie = Franek
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki morskiej

Postautor: Madzil » 31 lipca 2012, 14:07

Szczerze mówiąc korzystając z Twojej instrukcji spróbowałam zrobić coś podobnego :tooth: .

Franiulanawybiegu.jpg


Trochę pobrykał jednak mój skoczek, zawsze woli psocić ^.^ :bounce:
Myślałam,że nie wejdzie do kartoniku, ale owszem nawet to mu się udało ;d
Jestem z tego dumna ;D

aaaaa.jpg


Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki morskiej

Postautor: Lucky » 31 lipca 2012, 21:48

Dziwne, że się tam zmieścił. :rotfl:

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Awatar użytkownika
Moranghinia
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2012, 13:34
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki morskiej

Postautor: Moranghinia » 4 sierpnia 2012, 19:32

A ja miałam w domu takie szafki http://allegro.pl/ts72-szafka-regal-na- ... 71822.html
i wyszedł z nich świetny wybieg :rotfl:


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki morskiej

Postautor: Sensibles » 5 sierpnia 2012, 11:09

Moranghinia, jak?

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

  • Dołącz do nas