Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ręcznie robiona klatka? ;)

Instrukcje i pytania jak własnoręcznie wykonać akcesoria dla świnek morskich.
Amqise
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 3 lipca 2016, 18:14
Świnki morskie: Iga <3
Kontaktowanie:

Ręcznie robiona klatka? ;)

Postautor: Amqise » 6 lipca 2016, 10:11

Cześć!
Chciałabym spróbować zrobić klatkę własnoręcznie. Moja świnia ma już klatkę, ale jako że jest dość mała, chciałabym zrobić drugą i je połączyć. Tylko nie wiem, jak to zrobić i ile to będzie kosztować... :distrustful: Podacie jakieś przydatne informacje, linki itp.?
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 6 lipca 2016, 13:58 przez Amqise, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Ręcznie robiona klatka? ;)

Postautor: befana30 » 6 lipca 2016, 12:42

Tu masz przyklad takich klatek w watku na forum:
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?t=2640
A tutaj mozesz kupic poszczegolne elementy:
http://sklep.swinkamorska.com.pl/katego ... a-creative
lub juz gotowe zestawy rowniez z tego sklepu.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Amqise
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 3 lipca 2016, 18:14
Świnki morskie: Iga <3
Kontaktowanie:

Re: Ręcznie robiona klatka? ;)

Postautor: Amqise » 6 lipca 2016, 13:58

Dzięki :)


cavions
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2016, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Ręcznie robiona klatka? ;)

Postautor: cavions » 13 lipca 2016, 16:55

Można kupić w markecie płytę z polipropylenu, mają dość duże, cena około 20 pln w bricomarche, nie pamiętam rozmiaru, ale z tego można mieć wielką klatkę.

Natomiast kratek nie można dostać w pl, więc pozostają te nieoryginalne z tego sklepu, wychodzi dość drogo, lub zamówienie siatki ocynkowanej odpowiedniej długości i oczkach i zrobienie z tego ogrodzenia.

Tak zrobiłem ja.

Jest jeszcze opcja bez siatki, ale wtedy klatka, a raczej podstawa zrobiona z polipropylenu kanalikowaego (ten dokładnie musi być, minimum 4 mm, z tego robią za granicą podstawy) musi stać na ziemi.

Standardowa wysokość to bok minimum 15 cm dla świnki, u mnie stoi na szafie, więc bez ogrodzenia nie ryzykuję, co prawda nie wygląda żeby miała wyskoczyć, ale jak pisałem, nie ryzykuję.

Ewentualnie można zrobić wyższe.

Ale uwaga, bez siatki oczywiście nic nie da się powiesić.

No, ale z takiej płyty jak nie potrzebujemy ogrodzenia to wychodzi najtaniej, duża klatka, nie można za to tego łączyć, z siatką z ogrodzenia można robić piętra, ale wymaga to trochę pracy.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Ręcznie robiona klatka? ;)

Postautor: befana30 » 13 lipca 2016, 19:48

Kratki C&C juz w PL sa dostepne, wystarczy kliknac na powyzszy link i wyskocza osobne czesci lub juz gotowe zestawy, choc drogie.
Nie wiem czy dobrze zrozumialam- wysokosc scianek 15cm? nie wiem jak to u ciebie wyglada, tym bardziej na wyzszej wysokosci pod postacia szafy, ale w zyciu bym nie zostawila swiniaka ogrodzonego od czegokolwiek tylko 15centymetrami- tragedia gwarantowana. Wysokosc scianek ogrodzen, zagrod czy klatek bez "sufitu" powinna byc ok.50cm- mam klatki wysokie na 35cm i wieprze wyskakuja bez zadnych problemow, juz nieraz je przylapalam kiedy to cwaniaczki sie szykowaly do wyskoku, sekunda i sa na gorze, w koncu skoczne "zajecze" udka no cos sie przydaja ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Ręcznie robiona klatka? ;)

Postautor: befana30 » 30 lipca 2016, 19:48

Moze po prostu byla szczesliwa i popcornowala z radosci..?

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

cavions
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2016, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Ręcznie robiona klatka? ;)

Postautor: cavions » 3 sierpnia 2016, 18:19

Klatki c&c nie są dostępne w Polsce, wiem o tej stronie, ale ona sprzedaje podróby i nie chcę takich, po za tym drogie.

Według najlepszej strony z produktami dla świnek http://www.guineapigmarket.com/ pojemnik ma ścianki około 15 cm wysokości, niektórzy mają np. 20 cm w drewnie z szybkami pleksi, bez żadnego ogrodzenia (na YT są filmiki) nie wszystkie świnki wyskakują to raz, po drugie pisałem jeżeli ktoś może tak zrobić, ja mam świnie na szafie i pojemnik jest otoczony ogrodzeniem z siatki ocynkowanej o wysokości standardowej oryginalnych klatek c&c czyli ~35cm. (zwykła siatka ocynkowana z neta)

Wszystko robiłem sam, wyszło mi taniej, ale przed wszystkim mam coś w deseń C&C, lekkie, większa podstawa i równa, nie jak u kupnych (bo tam robią podstawę trapez, na dole najwęższe), no i mogę rozmontować, przenosić jak chcę, rozbudować, choć z paletkami pod matą już trochę waży.

Matę też kupiłem sobie tanią łazienkową, na moje wymiary 100x50 drybed by wyszedł ze 100 pln, a mata z brico 20 zeta i według mnie lepsza, bo bedy mają włoski i w to się wszystko przykleja, boble, siano... szkoda zachodu

Kupić to ja mogę, ale tylko oryginalne kratki c&c, których zdobycie graniczy z cudem, a szukałem nawet w chinach.


Carmelowawariacja
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 grudnia 2015, 13:43
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Moja świnka Amelka, która zmarła 16.01.15r. KOCHAM CIĘ AMELKO! [*]
Kontaktowanie:

Re: Ręcznie robiona klatka? ;)

Postautor: Carmelowawariacja » 3 sierpnia 2016, 21:29

cavions możesz tutaj przesłać zdjęcia tej klatki co zrobiłeś? Jestem ciekawa jak wygląda ^^


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Ręcznie robiona klatka? ;)

Postautor: befana30 » 4 sierpnia 2016, 10:25

cavions pisze:Klatki c&c nie są dostępne w Polsce, wiem o tej stronie, ale ona sprzedaje podróby i nie chcę takich, po za tym drogie.

Według najlepszej strony z produktami dla świnek http://www.guineapigmarket.com/ pojemnik ma ścianki około 15 cm wysokości, niektórzy mają np. 20 cm w drewnie z szybkami pleksi, bez żadnego ogrodzenia (na YT są filmiki) nie wszystkie świnki wyskakują to raz, po drugie pisałem jeżeli ktoś może tak zrobić, ja mam świnie na szafie i pojemnik jest otoczony ogrodzeniem z siatki ocynkowanej o wysokości standardowej oryginalnych klatek c&c czyli ~35cm. (zwykła siatka ocynkowana z neta)

Wszystko robiłem sam, wyszło mi taniej, ale przed wszystkim mam coś w deseń C&C, lekkie, większa podstawa i równa, nie jak u kupnych (bo tam robią podstawę trapez, na dole najwęższe), no i mogę rozmontować, przenosić jak chcę, rozbudować, choć z paletkami pod matą już trochę waży.

Matę też kupiłem sobie tanią łazienkową, na moje wymiary 100x50 drybed by wyszedł ze 100 pln, a mata z brico 20 zeta i według mnie lepsza, bo bedy mają włoski i w to się wszystko przykleja, boble, siano... szkoda zachodu

Kupić to ja mogę, ale tylko oryginalne kratki c&c, których zdobycie graniczy z cudem, a szukałem nawet w chinach.


Kojarze o jakie ci chodzi, tzw "cube", ktorych kratkowane czesci do zlaczenia maja prety w formie kwadratow, a nie podluznych, waskich prostokatow jak z tego polskiego sklepu, sama szukalam u mnie we Wloszech i graniczy to z cudem, ale mimo wszystko klatki c&c dostepne w PL wydaja mi sie przystepna alternatywa, @madzia0902 z forum kupila i naprawde super jej klatka wyszla:
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 14#p162214
Dlatego pytalam czy dobrze zrozumialam z wysokoscia scianek, ty mowisz o wysokosci spodu ktora jest logiczna bo wiadomo, ze proski podczas sikania potrafia nabrac niezlego zasiegu i siknac poza klatke gdyby kuweta byla nizsza, juz nie wspominajac o porozrzucanych trocinach, spod im glebszy tym lepszy- ale sam spod bez zabezpieczajacych scianek w formie pretow odpada, no chyba ze na podlodze jako wybieg, wtedy gdy wyskocza nie zrobia sobie krzywdy.
Ja rowniez nie lubie drybedo'w, fajne w dotyku, super w klatkach wyglada ale jak mam to wyskubywac i prac co pare dni to mnie sily zyciowe opuszczaja, dlatego wymiennie stosuje mate lub same trociny. Przy czym z maty tez nie jestem jakos super zadowolona, bo musze bobki wymiatac 2x dziennie, nieraz podczas dnia nabobkuja i rozgniota sikajac dodatkowo, legna w tym i trzeba swinie czesciej kapac, przy trocinach z kolei sa czysciutkie, suche i pieknie pachna.
Wracajac do skocznosci swinek- zapewniam cie, ze jak tylko dziady male zalapia, ze mozna i sie da to zaczna wyskakiwac. U mnie samiczka nie wykazywala zainteresowania akrobacjami ponad rok, nagle jej sie odwidzialo i zaczela wyskakiwac przez otwarcie "sufitowe" a klatka wysoka 35cm, czyli niemalo. Gacek to wogole agent, bo on nie dosc ze wyskakuje, to i wskakuje na klatki, albo przeskakuje wszelkie barykady jakie formuje by sie menda nie dostala za meble w kuchni, ostatno mi przeskoczyl wielgachna ksiazke wysoka na dokladnie 44cm- nie mam zielonego pojecia jak on to zrobil, bo znalazlam go juz za meblami, najwidoczniej chciec to znaczy moc :lol: Zostala jeszcze Kluska, na razie za mala by sie siłować z wyskoczeniem Z klatki, ale biegajac po pokoju na zewnatrz dala rade wskoczyc NA klatke i sie bawila w berka- on siup do gory, a ja ją na dol, ledwo polozylam, a ta zas siup do gory, a ja ponownie na dol, znalazla pomocna podstawke w formie pluszaka lezacego na podlodze i dziad jeden zasmakowal w akrobacjach, czekam tylko az podrosnie do statury Pusi i znajdzie sposb na wyskakiwanie z klatki.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas