Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Budowa klatki - kilka pytań

Instrukcje i pytania jak własnoręcznie wykonać akcesoria dla świnek morskich.
Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Budowa klatki - kilka pytań

Postautor: Dona » 1 marca 2017, 20:52

Adopcja przebiega tak że najpierw wybierasz świnki, potem zgłaszasz się mailowo do domu tymczasowego opisując jakie masz warunki itp, umawiana jest wizyta przedadopcyjna, a potem jak przejdziesz pomyślnie tą wizytę to organizowany jest transport. Tu masz szczegóły:
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=78
Jesli chodzi o klatkę to ja osobiście też kiedyś zastanawiałam się nad drewnianą, ale doszłam do wniosku że jednak lepsza będzie z polipropylenu kanalikowego i kratek. Z drewnem jest taki problem że jak jednak siusiu w niego wyleci to masz zapach nie do odszyszczenia. A plastik zawsze można wsadzić pod kran.
Ja natomiast jestem zwolenniczką pięterek, bo można na nich poustawiac domki, kuwety itp, nie zabierając miejsca do biegania na dole. Tylko schodki muszą być bezpieczne i niezbyt strome.
Poniżej link z klatkami, może Cię zainspirują:
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... start=1170


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Budowa klatki - kilka pytań

Postautor: madzia0902 » 1 marca 2017, 22:43

No to jeżeli chcesz budować 100 zm to pamiętaj że muszą być dwie panny cho samce potrzebują klatki minimum 120 cm :) Ja mam ceratę a na to pelet i przysypany grubą warstwą trocin. Przy sprzątaniu szufelką wyrzucam wszystko do worka na śmieci, przecieram ceratę szmatką i tyle (zajmuje mi to nie więcej jak 10 minut). Tyle że ja mam klatkę 140 na 70 cm więc targanie tego pod prysznic jest dla mnie nierealne :D No ja taką metodę lubię i mnie się wydaje najlepsza ale każdy musi znaleźć swój najlepszy sposób na sprzątanie :)
A i myślę że 2 cm szpary będą ok, w zwykłej klatce są chyba nawet większe odstępy.


Roserino
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 1 marca 2017, 12:12
Kontaktowanie:

Re: Budowa klatki - kilka pytań

Postautor: Roserino » 2 marca 2017, 12:28

Ok. Dzieki za rady, oszczedza mi troche roboty. A jak to jest z zabezbieczaniem drewna? Jak trzasne zwyklym lakierem to moze sie cos stac knurowi jezeli podgryzie drewienko, nie? A chcialbym cxyms zabezpieczyc zeby sikance nie wsiakaly


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Budowa klatki - kilka pytań

Postautor: madzia0902 » 2 marca 2017, 16:11

Z tego co wiem to do impregnacji najbezpieczniejszy jest pokost lniany.


Roserino
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 1 marca 2017, 12:12
Kontaktowanie:

Re: Budowa klatki - kilka pytań

Postautor: Roserino » 5 marca 2017, 16:47

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wrzucam zdjęcia tego co zmontowałem i słowo wyjaśnienia. Spód jest pomalowany lakierem, zeby nic nie wsiaklo, na niego idzie folia dachowa (dosyc mocna, nie puszcza wody) polozona luzno, na to nakladam gore, ktora dociska folie.

Sprzatanie to podniesienie gory, wziecie folii i wyrzucenie podkladu orazewentualna zmiana folii (kosztuje ok 1,20 zł/mb )

Jak oceniacie?


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Budowa klatki - kilka pytań

Postautor: Caviova » 5 marca 2017, 17:58

Świetne!! Tylko... Świnki będą chodzić po samym podkładzie czy będzie wyścielane trotkami/ drybedem/ czymś innym?


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Budowa klatki - kilka pytań

Postautor: Peggy » 5 marca 2017, 18:42

Kurczę, będą miały własne drzwiczki.. ZAZDROSZCZĘ! Uproszę wujka, żeby mnie podszkolił to może w to lato, albo następne skombinuję też coś drewnianego. Przyznam szczerze, że bardzo podobają mi się te drewniane klatki albo z elementami drewna, mają to "coś".

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Roserino
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 1 marca 2017, 12:12
Kontaktowanie:

Re: Budowa klatki - kilka pytań

Postautor: Roserino » 5 marca 2017, 23:58

Wysypie im podklad na folie, a w przyszlosci drybed.
Najlepsze, ze za klatke zaplacilem okolo 70 zlotych :D listewki mialy 2mb kosztowaly mnie po ok 1,80 zl. Do tego wkrety i wiertelko malutkie, bo listewki lubia pekac oraz papier scierny (kazda musialem recznie szlifowac). prety (pret z oczkiem do ocieplen, pociety na krotsze). Plyta osb zostala po robieniu woliery u papug.

Ogolnie najbardziej cieszy mnie ze to wlasny projekt i wyszedl tak, ze nie wstyd postawix to w pokoju :) 3 wieczory roboty :)


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Budowa klatki - kilka pytań

Postautor: madzia0902 » 6 marca 2017, 1:36

Bardzo ładna ta klatka Ci wyszła :) tylko ja bym się zastanowiła nad wyższą kuwetą bo jakbyś w przyszłości chciał przejść na trociny to wszystko będzie Ci się wysypywać, a uwierz mi przerabiałam już i podkłady i maty i dry bedy i trociny są najlepsze więc warto sobie zostawić taką możliwość :)


Roserino
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 1 marca 2017, 12:12
Kontaktowanie:

Re: Budowa klatki - kilka pytań

Postautor: Roserino » 6 marca 2017, 9:29

Teraz jest 3,5 cm, tyle ma listewka. Moge po prostu jestcze jedna nawiercic w razie czego w kazdym momenie . Dzieki za porade :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas