Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Schody na domek

Instrukcje i pytania jak własnoręcznie wykonać akcesoria dla świnek morskich.
krycha92
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2017, 19:54
Kontaktowanie:

Schody na domek

Postautor: krycha92 » 30 lipca 2017, 20:17

Witam. Mam 2 młode świnki morskie. Planuje im zrobić podest na domek. Czy płyta pilśniowa nada się? Bo karton pewnie jest zbyt miękki? Czy wasze świnki potrafią wskoczyć i zeskoczyć z domku? Jak długo trwa oswajanie? Moje świnki mam od czwartku. Głównie siedzą w domku czasem wyjdą po picie sianko czy jedzenie ale jak w tym momencie podejdę od razu zmykają do domku. Jak podejdę do klatki to siedzą i się nawet nie ruszą. Wiem że to normalne ale ile to może potrwać i co robić żeby oszczędzić im stresu czy lepiej zostawić w spokoju i tylko uzupełniać jedzenie i picie czy głaskać próbować dawać jedzenie z ręki? Macie jakieś sprawdzone sposoby?


Awatar użytkownika

annasosn
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 30 lipca 2017, 10:23
Kontaktowanie:

Re: Schody na domek

Postautor: annasosn » 30 lipca 2017, 22:23

witaj, jesli chodzi o moja swinke, ma w wielkiej klatce drewniany domek. Jak byla mala nie potrafila wskoczyc. Potem sie nauczyla i wskakuje sama, bez podestu. Z domku od razu wychodzi przez wyjscie w klatce na zewnatrz. Poniewaz te drzwiczki sa z drutow, by nie polamala lapek, ma na drzwiczkach polozony recznik, po ktorym miekko moze zejsc na podloge. Czyli gdy chce wyjsc z klatki, wskakuje na domek, z domku przez wyjscie i na dol na podloge. Oswajanie zalezy od charakteru. Kiedys mialam swinke, ktora lezala mi na kolanach i chodzila za noga, teraz mam taka ktora da sie poglaskac ale nie lubi byc brana na reke. Najpierw swinka powinna sie oswoic z klatka, otoczeniem, po kilku dniach mysle, ze mozna ja brac na reke. Mozna zwabic czyms do jedzenia. Moja uwielbia koperek czy ogorka. Wazne by kojarzyla branie na reke z czyms przyjemnym. Np. z jedzeniem hehe. Oswajanie zalezy od charakteru swinki, od tego ile poswiecasz jej czasu, roznie to bywa;-)Pozdrawiam;)


krycha92
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2017, 19:54
Kontaktowanie:

Re: Schody na domek

Postautor: krycha92 » 1 sierpnia 2017, 16:32

Dzięki za odpowiedź. Myślałem też nad wyjęciem domku a zamiast tego zrobić jej hamak gdzieś czytałem że to może pomóc oswoić się swince. Co o tym myślicie?


Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Schody na domek

Postautor: Sandratn » 1 sierpnia 2017, 20:26

Myśle, że to dobry pomysł. ;)
Świnka będzie ciebie więcej widywać co pozwoli jej szybciej się oswoić.
Dopóki nie wyciągnęłam domku z klatki mojej świnki była bardzo płochliwa. Wystarczyło kilka dni a jej zachowanie diametralnie sie zmieniło.

Życze powodzenia w oswajaniu :D


Prosiaczek Oceaniczny
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 sierpnia 2017, 10:05
Kontaktowanie:

Re: Schody na domek

Postautor: Prosiaczek Oceaniczny » 2 sierpnia 2017, 10:18

Ja mam bez schodów, bo świnka od razu trochę się zmęczy i potrenuje;)


krycha92
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2017, 19:54
Kontaktowanie:

Re: Schody na domek

Postautor: krycha92 » 2 sierpnia 2017, 19:27

Dzięki za podpowiedzi. Uszyłem hamak wyjąłem domek zobaczymy jak będzie. Na razie świnka siedzi pod hamakiem. Pod spód wrzuciłem trochę siana myślę że jest jej dobrze


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas