Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nasza świnka szuka męża ;)

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: vagina_denata » 14 sierpnia 2013, 20:48

SPŚM pisze:
Susłowata pisze:Wejdź na stronę DOBREJ hodowli, gdzie hodowca zna się na genetyce


Osobiście śmiem twierdzić, że żaden z hodowców nie zna się na genetyce.
Chyba, że mieli takowy przedmiot na studiach i zdali egzamin :)

Acz swoją drogą, dobrze rozpracowana szkolna wiedza i odrobina rozsądku powinny wystarczyć, żeby nikogo nie ukrzywdzić :)

nika, zamiast się tak koszmarnie bulwersować i wysyłać mi przytyki osobiste usiądź na moment w spokoju i zastanów się. Masz córkę, więc wnioskuję, że rodziłaś. Wyobraź sobie, że masz poprzecznie ułożone bliźnięta i przymus urodzenia ich sn - tak mniej więcej wygląda poród u rocznej świnki, której miednica już się zrosła. To nie ma szans na powodzenie.
Nie ma też  żadnego sensu mnożenie świnki w momencie gdy jest mnóstwo bezdomnych świnek, które będą zachwycone gdy ktoś da im dom (jeżeli chciałabyś mi w tym momencie napisać, żebym z takim podejściem nie rodziła swoich dzieci tylko adoptowała, to uprzedzę, że Dzień Głupiej Analogii już obchodziliśmy i możesz sobie darować).

A wszystkich wypowiadających się proszę o uspokojenie nerwów, darowanie sobie osobistych podjazdów i ogólną kulturę wypowiedzi. ;)

Ps: w moim nicku nie ma błędu :)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika

nika0209
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 14:38
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: nika0209 » 14 sierpnia 2013, 20:51

nika0209 pisze:
Asia909 pisze:Pff xd
Juz nie wiesz co pisac to zaczynasz sie czepiac ;) oj oj...
A SPSM prosilo o adne twoich rodzicow bo sa weterynarzami. Zobacz sobie na poprzedniej stronie.
A ty? Skad masz swinke? Jak adoptowalas to gwarantuje Ci ze zabiora.


Kupiłam, tak jak Ty! Tyle, że zdrową i nie zapłodnioną. Znaczy z lepszego źródła! Nie wspomogłam pseudohodowli!



Mam dość. Czytaj dziecino ze zrozumieniem, bo straciłam cierpliwość dla Twojej frustracji. Mam jedną świnkę, kupioną, zadbaną i chciałam mieć jeden miot żeby zostawić jej córeczkę. Nie zamierzam rozmnażać świnki do upadłego, ani dawać zoologom. Życzę wszystkim świnkom tak dobrej opieki i warunków jak ma nasza Jessie. A Twoja ślepa wiara w SPSM dowodzi, że tak naprawdę niewiele wiesz! Co z kolei dowodzi jak wcześniej - młodości Twojej nieposkromionej w pyszczeniu. Dobrej nocy!


nika0209
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 14:38
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: nika0209 » 14 sierpnia 2013, 20:55

vagina_denata pisze:
SPŚM pisze:
Susłowata pisze:Wejdź na stronę DOBREJ hodowli, gdzie hodowca zna się na genetyce


Osobiście śmiem twierdzić, że żaden z hodowców nie zna się na genetyce.
Chyba, że mieli takowy przedmiot na studiach i zdali egzamin :)

Acz swoją drogą, dobrze rozpracowana szkolna wiedza i odrobina rozsądku powinny wystarczyć, żeby nikogo nie ukrzywdzić :)

nika, zamiast się tak koszmarnie bulwersować i wysyłać mi przytyki osobiste usiądź na moment w spokoju i zastanów się. Masz córkę, więc wnioskuję, że rodziłaś. Wyobraź sobie, że masz poprzecznie ułożone bliźnięta i przymus urodzenia ich sn - tak mniej więcej wygląda poród u rocznej świnki, której miednica już się zrosła. To nie ma szans na powodzenie.
Nie ma też żadnego sensu mnożenie świnki w momencie gdy jest mnóstwo bezdomnych świnek, które będą zachwycone gdy ktoś da im dom (jeżeli chciałabyś mi w tym momencie napisać, żebym z takim podejściem nie rodziła swoich dzieci tylko adoptowała, to uprzedzę, że Dzień Głupiej Analogii już obchodziliśmy i możesz sobie darować).

A wszystkich wypowiadających się proszę o uspokojenie nerwów, darowanie sobie osobistych podjazdów i ogólną kulturę wypowiedzi. ;)



I ten argument mnie przekonuje. Masz rację co do "przymusu" urodzenia. Tylko ponieważ nie znam się na dokładnym porodzie świnek, zapytam lekarza jak są ułożone maluchy u świnki. Wiem, że u suczki wygląda to jak parówki i o ile mi wiadomo dzieje się to dość naturalnie i bez poprzecznych ułożeń. Ale wiadomo jest też, że łatwiej zrobić cesarkę psinie niż świnince, dlatego też raczej wybiorę opcję zakupu młodej samiczki lub adoptuję z pewnego źródła niż będę dopuszczać. Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: Asia909 » 14 sierpnia 2013, 20:56

Nie chcialam bym aby moje swinki mialy takie warunki i wlasciciela jak ty wiec nie dziekuje :P

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
martuś
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 3 kwietnia 2011, 22:20
Lokalizacja: Złocieniec/Szczecin
Świnki morskie: Nala i Nutka
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: martuś » 14 sierpnia 2013, 21:01

nika0209 pisze: A na lekarzy mnie stać więc chodzę do najlepszych ze świnką i oni twierdzą, że zachodzić w ciążę może bez przeszkód.

Tylko co to są za lekarze? Podejrzewam, że Ci którzy głównie leczą psy i koty. A świnek nie ma co porównywać do nich. Możliwe, że są super specjalistami ale leczenie gryzoni tak bardzo się różni od leczenia psów i kotów...Zadzwoń do lekarzy, którzy mają zrobione specjalizacje z leczenia gryzoni i zwierząt egzotycznych (np.w Warszawie) - ciekawe co oni powiedzą na temat pierwszego porodu w wieku 1 roku.
PS to, że zostawisz swojej Jessie córkę wcale nie oznacza, że będą ze sobą zżyte. Zdaża się, że świnka po skończonym okresie karmienia (ok.3 tyg.) odgania młode dość dotkliwie je gryząc. Jako towarzyszkę dla Jessie proponuję młodszą koleżankę albo adoptowaną, albo uratowaną z ogłoszenia typu "oddam za darmo jak najszybciej" (tylko wtedy nie masz pewności co do stanu zdrowia), albo kupić świnkę z rodowodem.
Przemyśl wszystko jeszcze raz bo przecież zależy Ci na szczęściu Jessi ;)

Moje Kochane Dziewczyny Za TM...
Zuzia 12.09.2003r. - 29.03.2008r. [*]
Kyubi 11.04.2008r. - 12.02.2011r. [*]
Obrazek Obrazek

nika0209
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 14:38
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: nika0209 » 14 sierpnia 2013, 21:19

Jessie jest pod opieką kliniki, która zajmuje się świnkami. Ja miałam świnkę będąc dzieckiem i kiedy urodziła zostawilismy jej córeczkę. Wszystko było OK. Ale teraz świnki są już tak pokrzyżowane, że faktycznie różnie może być. Dlatego raczej kupimy lub adoptujemy. W tej sytuacji pewnie za rok. Dzięki za konstruktywny post. Pozdrawiam :)
P.S. Ponieważ mam lekarzy wet w domu, mam też świadomość specjalizacji. Dlatego naprawdę naszej Jessi nie grozi niebezpieczeństwo utraty życia lub wyniszczającej prokreacji. Dobrej nocy :)


Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: Asia909 » 14 sierpnia 2013, 21:21

Ciekawe co to za weterynarze... Podac nazwe kliniki nie zaszkodzi :3 sprawdzimy i bedzie wszystko jasne

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

nika0209
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 14:38
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: nika0209 » 14 sierpnia 2013, 21:23

To która klinika jest najlepsza na świecie? ;)


nika0209
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 14:38
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: nika0209 » 14 sierpnia 2013, 21:24

Na marginesie Jessie jest pod opieką lekarzy z SGGW. Wiesz co to za skrót?! xP


Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: Asia909 » 14 sierpnia 2013, 21:27

Szkola Glowna Gospodarstwa Wiejskiego ;)
najlepsza na swiecie klinika? hahaha xd podaj nazwe kliniki do korej chodzisz a nie zmyslaj...

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas