Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nasza świnka szuka męża ;)

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
nika0209
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 14:38
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: nika0209 » 14 sierpnia 2013, 21:34

Wiesz, moi rodzice, choć na emeryturze, tę właśnie szkołę kończyli. Tam więc kontroli i przeglądom poddawana jest Jessie. Dobranoc Dziewczynko :P


Awatar użytkownika

nika0209
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 14:38
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: nika0209 » 14 sierpnia 2013, 21:37

Ty pewnie nie wiesz, że na Ursynowie jest Klinika wet? Na SGGW!


Awatar użytkownika
martuś
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 3 kwietnia 2011, 22:20
Lokalizacja: Złocieniec/Szczecin
Świnki morskie: Nala i Nutka
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: martuś » 14 sierpnia 2013, 21:38

Teraz to chyba nie ważne kto, gdzie i dlaczego ;) Najważniejsze, że nie chcesz już rozmnażać Jessi :) Ale o koleżance pomyśl - Jessi będzie szczęśliwa z przyjaciółką a i Wy będziecie mieli więcej radości z posiadania wesołych świnek ;)

Moje Kochane Dziewczyny Za TM...
Zuzia 12.09.2003r. - 29.03.2008r. [*]
Kyubi 11.04.2008r. - 12.02.2011r. [*]
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: Asia909 » 14 sierpnia 2013, 21:38

bosz jakie dziecko XD
Z calego serca wspolczuje Twojej swince :( biedula...

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
Susłowata
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 11 marca 2013, 19:45
Świnki morskie: Dropsio
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: Susłowata » 14 sierpnia 2013, 21:41

Ech, no przepraszam, we wcześniejszym poście mnie poniosło...
Tyle, że tak zaczynają pseudohodowcy...
Widziałam już na ptasich forach np. ogłoszenia typu "połączę moją świnię z czyimś knurkiem, świnka zdrowa, nie dawno kupiona w sklepie" i wypowiedzi "fachowców": ja chyba ze 100 świnek już odchowałem i się znam, więc nie pisz bzdur, że ot tak rozmnażać się nie powinno" :confused:
Tym bardziej, że śledzę wątki adopcyjne na Caviarnii i wiem, jak sprawa wygląda - kilka porzuconych na śmietniku, w autobusach czy parkach świnek, kilkanaście chorych, kilkadziesiąt biednych prosiów szukających dobrych domków... No i sklepy zoologiczne... Świnek, które nie mają dobrej opieki na świecie jest zdecydowanie za dużo i to właśnie z winy pseudohodowców, których jest strasznie dużo. Mają domowe namnażalnie, gdzie potrafią trzymać i 50 świnek w koszmarnych warunkach, samce nie są porozdzielane z samicami, młode rodzą się non stop, nikt tego nie kontroluje... Samiczki umierają z wycieńczenia, samczyki biją się o terytorium i samice do utraty tchu, młode są zadeptywane przez starsze świnki...
A zaczyna się niewinnie, od jednej parki...

Lepiej więc adoptować, nie? ;) Ja sama mam samczyka z zoologa i wiem, że napędziłam jedną z takich "hodowli"... Ale sama powoli przymierzam się do adopcji drugiej świnki :)
Przytoczę hasło SPŚM: NIE KUPUJ - ADOPTUJ! :)

A Ty Asia - daj już spokój :P

Tylko durnie twierdzą, że zwierzęta nie mają duszy...
Caviarniana Dropsio

Awatar użytkownika
martuś
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 3 kwietnia 2011, 22:20
Lokalizacja: Złocieniec/Szczecin
Świnki morskie: Nala i Nutka
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: martuś » 14 sierpnia 2013, 21:55

Co do bezsensownego rozmnażania to wtrącę swoje 5 groszy ;)
Moja jedna ze świnek jest adoptowana z SPŚM. Jej matkę odebrano w zaawansowanej ciąży. Świnka po dwóch dniach w domu tymczasowym urodziła 4 małe szkraby. Z racji braku kontroli w dobieraniu par do rozrodu owa samiczka odeszła za TM w wieku ok. 1 roku na zawał. Niedawno dowiedziałam się, że brat mojej świnki (czyli syn wspomnianej samiczki) również pomaszerował za TM w wieku 2 lat. Miał wadę serca i niewydolność nerek. Osoba, od której została odebrana matka moje Nutki miała bodajże 12 lat i bardzo podobały jej się małe świnki. Więc sobie rozmnażała jak chciała... Były odebrane 3 samiczki (w ciąży) i samczyk. Jak świnki trochę podrosły to dziewczynka wyniosła je do obory...A "rodzice" stwierdzili, że ich dziecko wie co robi. :mad:
Takich świnek z zoologa też nie powinno się rozmnażać bo nie wiemy czy nie mają jakiś ukrytych wad genetycznych, które wyjdą w następnym pokoleniu.
PS ten post nie jest napisany ze złości w Twoją stronę tylko przytoczyłam "swój" przykład ;)

Moje Kochane Dziewczyny Za TM...
Zuzia 12.09.2003r. - 29.03.2008r. [*]
Kyubi 11.04.2008r. - 12.02.2011r. [*]
Obrazek Obrazek

nika0209
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 14:38
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: nika0209 » 14 sierpnia 2013, 22:06

Susłowata, dzięki za ten post :) Zrobiło się sympatyczniej. Dodam tylko, że przenigdy nie miałam i nie mam namiaru zakładać choćby najmniejszej hodowli. Stara prawda głosi, że to co żywe, dla lepszego funkcjonowania, powinno raz w życiu urodzić. Z tego powodu i dlatego, że chciałyśmy mieć dla Jessie córkę, a nie kumpelkę, chciałam dopuścić świniaka. Konstruktywni mnie przekonali - kupię lub adoptuję. Długo szukałam świnki. Nie chciałam krzyżówek, dlatego szukałam gładkowłosej. Jak znalazłam w sklepie zoologicznym, to już nie mogłam odejść. Bałam się kupić, bo miłośnicy świnek z którymi rozmawiałam uprzedzali o krzyżówkach, chorobach, etc.. Nie chciałam kupić dziecku świnki, która mogłaby umrzeć po miesiącu. Ale miłość do tej trikolorki była od pierwszego wejrzenia. A radość córki i jej troska o zwierzątko - trwają do dziś i są bezcenne. Dlatego nie skrzywdzimy Jessie. Jest pod opieką lekarzy z wydziały wet na SGGW. Chyba NAJ miejsce. Dodam, że jako córka wetów miałam w swojej "stajni" jeże, zające, bociany, jastrzębie, jelenie, sarny, bociany, psy, koty, nutrię, szynszyle i wiele innych. Raz nawet jako przedszkolak zataszczyłam po kryjomu lisa do przedszkola - była afera :) Wszystkie zwierzaki były albo ratowane i wypuszczane na wolność, albo żyły u nas do naturalnej śmierci. Wiem zatem co nieco o zwierzakach i bardzo je kocham. Ale nie mam przegięcia - nie zwożę psów do domu, bo nie mam na to ani siły, ani warunków. Ale zbieram czasem rozjechane psy z ulicy, wiozę do znajomych na SGGW, tam je operują i oddajemy do adpocji wśród znajomych i znajomych znajomych. Takie tam małe pogotowie. Pozdrawiam :)


nika0209
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 14:38
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: nika0209 » 14 sierpnia 2013, 22:13

Dziewczyny, tak naprawdę my ludzie też powinniśmy odwiesić swoje zapędy prokreacyjne na kołek na strychu. Dawniej dzieci chore umierały. Dziś ratuje się 450g dzieci, które wyrastają na "zdrowych" ludzi. Niestety kolejne pokolenia też są już obciążone, słabsze. Moja córka w wieku 2,5 tygodnia miała operację usunięcia przetrwałego przewodu jelitowo-żółtkowego. Wada rozwojowa, a nie genetyczna. Dawniej już by jej nie było. Ale czy jak postanowi mieć dzieci to można jej będzie tego zabronić?! A co powiecie o karłach, którzy łączą się w pary i postanawiają mieć dzieci?! I innych ludziach, świadomych obciążeń i 90% ryzyka dziedziczenia decydujących się na posiadanie potomstwa? Ech, temat rzeka... Leżałam w CZD... widziałam i cierpiałam...
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2013, 22:18 przez nika0209, łącznie zmieniany 1 raz.


Kocixu

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: Kocixu » 14 sierpnia 2013, 22:13

Wiedziałam, że ten temat oburzy całą cavie. Skoczę po popcorn.


nika0209
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 sierpnia 2013, 14:38
Kontaktowanie:

Re: Nasza świnka szuka męża ;)

Postautor: nika0209 » 14 sierpnia 2013, 22:19

Piękne motto!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas