Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: kira » 13 stycznia 2016, 22:23

Na pierwszym zdjęciu układa się w kółko wiec to chłopiec. Na drugim w y wiec to dziewczynka.

________________________
Pozdrawiam
Julia

Awatar użytkownika

Morocco
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 stycznia 2016, 20:31
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: Morocco » 21 stycznia 2016, 20:38

Może mi pomożecie, jaka to płeć? Świnka ma 6-7 tygodni, na moje oko to samczyk, ma takiego siusiaczka, zdjęcie może nie najlepsze, starałam się ale cholera się wyrywa ^^ Będę wdzięczna za pomoc.

Obrazek


-NienormalnieNormalna-
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 17:36
Świnki morskie: Róża i Pianka
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: -NienormalnieNormalna- » 21 stycznia 2016, 21:58

Morocco myślę, że to samiec


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: Moreni » 21 stycznia 2016, 23:40

Też mi się wydaje, że samiec.


Nynak
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:03
Świnki morskie: Watson i Adolf :)
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: Nynak » 27 stycznia 2016, 11:02

Bardzo proszę o pomoc! Kupiłam świnkę dwie doby temu, w zoologicznym zapewniali mnie że to samiec... Niestety nie wiem w jakim świnka jest wieku, na pewno sporo za młoda na oddzielenie od matki bo waży tylko 187g..... świnka jest nowym lokatorem dla mojego dorosłego samca więc bardzo szybko muszę ustalić płeć bo nie chcę mieć młodych i musiałabym samca wykastrować. Załączam zdjęcie, wydaje mi się jednak że to samiczka bo ma wyraźne Y :/. bardzo proszę o pomoc...

Obrazek


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: befana30 » 27 stycznia 2016, 12:23

ojejku!!! to jest samiczka jak nic!!! :O oddziel szybko majac nadzieje, ze do zaplodnienia nie doszlo, bo przeciez ta kruszynka bedzie miala nieziemskie problemy zaplodniona przez 2 letniego, dorodnego samca! no i masz ci los, czyli teraz juz wiesz co te gruchanie tak naprawde oznajmialo- jeszcze jedna uwaga: ma dosc brudny tyleczek, niestety ale kolor raczej nie wskazuje na biegunke tylko yhm, yhm.... :(

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Nynak
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:03
Świnki morskie: Watson i Adolf :)
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: Nynak » 27 stycznia 2016, 12:45

Dzięki za odpowiedź! Właśnie tego się obawiałam.... właśnie świnka nie ma biegunki, robi ładne kupki. Tam w zoologicznym nie było zbyt pięknych warunków, może się ubrudziła.. bo czysta od początku nie była a nie chciałam jej stresować i myć bo dopiero się przyzwyczaja. No mam nadzieję że to nie to na co wygląda i że do zapłodnienia nie doszło w końcu to nie było nawet 48h... No cóż.... Nie zwrócę świnki chociaż pewnie miałabym taką możliwość.... ale już ją pokochałam :<
Mój Watson będzie musiał się pożegnać z interesem... chociaż boje się komplikacji bo ma już 2 lata... Oddzielam je już w tej chwili. :(
I tak to jest z tymi zoologicznymi i biednymi zwierzątkami. :evil:


Monika20495
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 15:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Świnki morskie: Chrupek zwany Chrupciakiem
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: Monika20495 » 27 stycznia 2016, 13:06

Ze zdjęć to możecie sobie gdybać, czy to on czy ona. Wystarczy odpowiednio ścisnąć i jeżeli jest samiec, to bez problemu zejdzie napletek, a pokaże się dość długie prącie. U samicy nie opcji, żeby cokolwiek wyszło.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: befana30 » 27 stycznia 2016, 15:21

Monika20495 pisze:Ze zdjęć to możecie sobie gdybać, czy to on czy ona. Wystarczy odpowiednio ścisnąć i jeżeli jest samiec, to bez problemu zejdzie napletek, a pokaże się dość długie prącie. U samicy nie opcji, żeby cokolwiek wyszło.


nie ma potrzeby gdybania, widac od razu ze samiczka bez przyciskania kciukiem powyzej pracia, by wyszlo- malo tego nie tylko charakterystyczne rozciecie w ksztalcie Y sugeruje samiczke ale i "rozwarcie" uwidaczniajace wejscie do "narzadow rozrodczych" i odbytu, u samcow nawet mlodych nie zobaczy sie ani jednego ani drugiego.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: befana30 » 27 stycznia 2016, 15:28

Nynak pisze:Dzięki za odpowiedź! Właśnie tego się obawiałam.... właśnie świnka nie ma biegunki, robi ładne kupki. Tam w zoologicznym nie było zbyt pięknych warunków, może się ubrudziła.. bo czysta od początku nie była a nie chciałam jej stresować i myć bo dopiero się przyzwyczaja. No mam nadzieję że to nie to na co wygląda i że do zapłodnienia nie doszło w końcu to nie było nawet 48h... No cóż.... Nie zwrócę świnki chociaż pewnie miałabym taką możliwość.... ale już ją pokochałam :<
Mój Watson będzie musiał się pożegnać z interesem... chociaż boje się komplikacji bo ma już 2 lata... Oddzielam je już w tej chwili. :(
I tak to jest z tymi zoologicznymi i biednymi zwierzątkami. :evil:


No wlasnie, to nie biegunka bo tylek bylby o wiele brudniejszy wiadomo... martwi mnie jednak ten bialawy sluz i pare innych szczegolow, miedzy innymi zauwaz ze np na zdjeciu wokol calego miejsca intymnego jest wilgotna, a nie wyglada to na zwykle siku.... nie chce krakac, ale na pierwszy rzut oka to wyglada no to o czym myslimy, wiec mozliwosc ze doszlo juz do kopulacji jest bardzo duza tym bardziej, ze sama wczesniej wspominalas,iz Watson na nia wchodzil, wiec.... :(
Pewnie juz wyczytalas, ze po kastracji swinki musza byc rozdzielone przez 6 tygodni, ale mimo wszystko wspomne ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas