Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Swinka urodzila-pochwal sie maluszkiem

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
nika73
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 8 lipca 2007, 0:27
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontaktowanie:

Re: Nieplanowana ciąża :(

Postautor: nika73 » 28 listopada 2007, 17:25

No mam kolejne pytania.... do doświadczonych hodowców :hmmm:
Na króliczym forum, na którym zapodałam informacje, że będą małe świnki do nabycia .... spotkałam się z opinią, że świnek nie można oddzielać od matki przed 8 tygodniem życia... a już NA PEWNO NIE PRZED 6 TYGODNIEM :zdziwiony:
Nie mam doświadczenia w rozmnażaniu prośków .... ale z tego co tutaj i na różnych stronach o świnkach wyczytałam....
to 4 tygodniowe prosiaki są już samodzielne zupełnie a od matki powinno się samczyki odstawić najpóźniej 4 tygodniowe, by nie dopuścić do chowu wsobnego....
Osoba, która twierdziła, że dopiero 8 tygodniowe świnki się oddaje, powołuje się na brytyjską literaturę i tamtejsze doświadczenia hodowlane :niepewny:
Proszę o opinie "fachowców"

Fruzia i Mimi szukają dobrych domków :(
Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Re: Nieplanowana ciąża :(

Postautor: dirdib » 28 listopada 2007, 17:33

pisalam juz tam ze ta osoba chyba zglupiala.. samce rozdziela sie najpozniej w 4 tygodniu, samiczki tez ok tego wieku przestaja ssac ale nadal moga mieszkac z mama. chyba nie chcesz zeby maly zaplodnil mame albo rodzenstwo?

viewtopic.php?f=9&t=445


nika73
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 8 lipca 2007, 0:27
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontaktowanie:

Re: Nieplanowana ciąża :(

Postautor: nika73 » 28 listopada 2007, 18:22

no więc właśnie zwątpiłam .... przez tę "angielską literaturę" :dontgetit: wiesz.... z królikami też różnie w polskiej literaturze pisali i piszą.... dopiero amerykańskie i kanadyjskie tłumaczone zaczynają zmieniać ludzką świadomość.... a z hodowcami "różnie bywa" :chytry:
Oczywiście nie zamierzam żadnych hodowców obrażać, czy podejrzewać o brak wiedzy... po prostu ... zgłupiałam... jak mi tamta dziewczyna z tą literaturą brytyjską wyskoczyła :wow:
Skrzywdzenie świnek własną nieświadomością jest ostatnią rzeczą jakiej chcę ( już się zdarzyło to- w postaci ciąży, której nie chciałam... :/ ) więc szukam WSZELKICH INFORMACJI po zasianiu we mnie wątpliwości przez tamta osobę.... :zakrecony:

Fruzia i Mimi szukają dobrych domków :(
Obrazek

Awatar użytkownika
*nicia*
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: 28 czerwca 2007, 13:56
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Re: Nieplanowana ciąża :(

Postautor: *nicia* » 29 listopada 2007, 12:09

8tygodniowa to ja swoja do domu ze sklepu juz przyniosla, no moze miala 9tyg. Ale za to Elvis nim stuklo mu 3 tyogdnie juz włazil na Tigre i wysuwał ptoszka. Wiec jakbym miala go z nia trzymac kolejne 5 tygodni pewnie znow miala bym male. Tej pannie chyba sie z królikami pomyliło.

Obrazek

nika73
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 8 lipca 2007, 0:27
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontaktowanie:

Re: Nieplanowana ciąża :(

Postautor: nika73 » 2 grudnia 2007, 21:50

:zdezorientowany: Wszystko wskazuje na to, że starsza świnka- Fruzia ( prawie 7 miesięcy ) także jest w ciąży :mur: z Elmo oczywiście :dontgetit: prawdopodobnie ona później zaszła w ciążę - dopiero wczoraj wyczułam delikatne poruszenia- takie jakie u Mimi czułam prawie 3 tygodnie temu.... ech :( ( wtedy jeszcze nie byłam pewna, ze to ciąża- myślałam, że ma niestrawność, czy coś w tym rodzaju :/ )
Załamka :dobani: mam nadzieję, że jakoś sobie poradzimy... :niepewny:
Oczywiście dzieciom tej mamusi, też będę szukać domków jakoś w styczniu
Fruzia, druga mama:
Obrazek Obrazek

Fruzia i Mimi szukają dobrych domków :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Migusia
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 18 października 2007, 15:26
Kontaktowanie:

Re: Nieplanowana ciąża :(

Postautor: Migusia » 3 grudnia 2007, 11:54

No to prosto po urodzeniu dzieci Mimi i Fruzi będziesz miała dużo świnek morskich... :rotfl:

Moje kochaniutkie maleństwa :
Obrazek

Awatar użytkownika
Migusia
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 18 października 2007, 15:26
Kontaktowanie:

Re: Nieplanowana ciąża :(

Postautor: Migusia » 3 grudnia 2007, 11:55

Jak je wszystkie nazwiesz?? :D

Moje kochaniutkie maleństwa :
Obrazek

Awatar użytkownika
*nicia*
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: 28 czerwca 2007, 13:56
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Re: Nieplanowana ciąża :(

Postautor: *nicia* » 3 grudnia 2007, 12:01

Migusia nie wiesz ze nie pisze sie posta pod postem a uzywa funkcji edytuj jak chce sie cos dodac

a o drugie glupie pytanie - po co ma je nazywac - niech nazwa je nowi wlasciciele, nazwane zwierzaki trudniej oddac a nika i bez mlaych ma juz zoo w domu bo ma dwie swinki, 2 kroliki, koty dwa i nie pamietam co jeszcze wiec raczej nie moze zostawic sobie malych

Obrazek

LunCavia
Hodowca
Posty: 427
Rejestracja: 12 października 2006, 15:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Nieplanowana ciąża :(

Postautor: LunCavia » 4 grudnia 2007, 13:53

Czy nazwane zwierzaki trudniej sprzedać? No nie wiem jak dla mnie nie ma różnicy, a jakoś trzeba na malce mówić przez ten miesiąc :P
Życzę powodzenia w szukaniu nowych domków.

Obrazek

nika73
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 8 lipca 2007, 0:27
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontaktowanie:

Re: Nieplanowana ciąża :(

Postautor: nika73 » 7 grudnia 2007, 20:54

Wczoraj odkryłam coś niesamowitego :wow: Mimi- świnka, która pierwsza zaszła w ciążę - ma na pewno 2 małe- to już jest wyczuwalne- wiadomo gdzie główka, gdzie łapka :D a wczoraj poczułam i usłyszałam ( po przyłożeniu ucha ) jak jeden maluszek zgrzyta sobie ząbkami :rotfl: NIESAMOWITE DOŚWIADCZENIE :hurra: :super: :ok:

Fruzia i Mimi szukają dobrych domków :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas