Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Poród i kanibalizm

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: vagina_denata » 25 czerwca 2012, 22:44

Moim zdaniem możesz wrzucić, ale w linkach (nie jako obrazek) i z ostrzeżeniem, że zawartość jest drastyczna.

Jeżeli ktoś z moderacji ma inne zdanie to proszę o wypowiedź, bo ja jestem wyjątkowo trudna do ruszenia i mogę nie wykazać właściwej wrażliwości ;)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Sensibles » 25 czerwca 2012, 23:51

Można zamieścić, ale tak jak mówi Agnieszka - w linkach, żeby się obrazek nie pokazywał od razu, no i z ostrzeżeniem, że treści są drastyczne. Możesz zawsze dać +18, może to uchroni 10-latki przed zaglądaniem, a później przed koszmarami nocnymi.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: nugatka » 26 czerwca 2012, 8:44

Dziwne te Twoje przygody z porodami u świnek. Czy Ty naprawdę ich nie rozmnażasz, bo szczerze mówiąc, to mam wątpliwości...

A co do tego:
asia20 pisze:Nie czemu mam się gniewać.Jeśłi bym się pokusiła o rozmnożenie to tylko rasowe świnki i tylko wtedy jak bym wiedziała,że będa miały na 100% nowe dobre domki.może macie rację,że to tylko główki.. ale ja tez znalazłam jakby częśc tułowia,jakby kawałek z żeberkami... kurcze to nie było świeżo ogryzione,bez krwi. dziwne.jakby leżało kilka dni i zwiędło. dziwne. nie wywaliłam jeszcze na amen tych łebków...mogłabym fotki trzasnąć. nie były poszarpane takie jednolite jakieś naprawde dziwne.


Owszem,mogłabyś się pokusić, mając ZAREJESTROWANĄ hodowlę.


asia20
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:53
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: asia20 » 26 czerwca 2012, 9:21

I o to chodzi. mogłabym się pokusić mając zarejestrowana hodowlę. Dziwne te moje przygody z świnkami ale to na przestrzeni lat!!! Raz odkupiłam z zoologa zagrzybioną świnkę,innym razem ktoś przywiózł kilka sztuk.Nieraz zdarzyły sie ciężarne samice.Stąd to wszystko...Owszem.Na początku mojej przygody z świnkami,wle wtedy byłam młodą dziewczyną rozmnażałam i sprzedawałam swinki do sklepów ale zaprzestałam tego jak widziałam co się dziać zaczyna.Poprostu dorosłam i przejrzałam na oczy. Teraz poprostu mam świnki. Kocham te stworzonka.W okolicy wiedzą ,że je mam i jak się znajdzie jakaś niechciana często się zdarza,że do mnie trafi. Nie moja w tym wina,że ciężarna.Ja mam i samca u siebie ale zajmuje osobnką klatkę wraz z swoim kolegą. Więc proszę o nieposądzanie mnie o czegoś czego nie ma.Nie jestem rozmnażalnią. Jeśli bym była nie zarejestrowałabym się na żadnym forum i sama pod sobą dołków bym nie kopała. Poprostu przydarzyło mi się cos dziwnego i opisałam to. W chwili obecnej jest u nie sześć świnek.Zostaną do śmierci chyba już.A co do fotek to tak jak radzicie.Wieczorkiem zrzcę na komputer i wstawię w formie linku.


Awatar użytkownika
Aperea
Hodowca
Posty: 545
Rejestracja: 27 marca 2012, 23:58
Lokalizacja: SZCZECIN
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich - APEREA
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Aperea » 26 czerwca 2012, 9:57

A mi się wydaje, że to nie był ani poród, ani kanibalizm, a po prostu poronienie...


Konto usunięte

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Konto usunięte » 26 czerwca 2012, 11:23

No to dawaj te fotki,tak jak modki pisaly,ocenimy co to bylo.
asia20 pisze: ale ja tez znalazłam jakby częśc tułowia,jakby kawałek z żeberkami... kurcze to nie było świeżo ogryzione,bez krwi. dziwne.jakby leżało kilka dni i zwiędło.

Swoja droga to jak Ty zajmojesz sie swinkami,ze resztki ewentualnych zwlok leza w klatce a Ty ich od razu nie widzisz?U mnie nie uchowa sie kawalek niedojedzonej salaty,a u ciebie... :shock:


asia20
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:53
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: asia20 » 26 czerwca 2012, 12:09

Aperea pisze:A mi się wydaje, że to nie był ani poród, ani kanibalizm, a po prostu poronienie...


ale takie duże główki i poronienie....w sumie jak były tylko takie główki to możliwe,ze to poronienie.Wieczorkiem wkleję linki albo jak ktoś chce to na PW prosze o maila to wyśle.


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Talia » 26 czerwca 2012, 16:32

Aperea pisze:A mi się wydaje, że to nie był ani poród, ani kanibalizm, a po prostu poronienie...

Mam takie samo zdanie.
Możliwe, że stres związany z przeprowadzką świnki do nowego domku przyczynił się do poronienia.
I tak dobrze, że poronienie, a nie toksemia.


Awatar użytkownika
Aperea
Hodowca
Posty: 545
Rejestracja: 27 marca 2012, 23:58
Lokalizacja: SZCZECIN
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich - APEREA
Kontaktowanie:

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Aperea » 26 czerwca 2012, 20:05

I jak te zdjęcia?


Konto usunięte

Re: Poród i kanibalizm

Postautor: Konto usunięte » 27 czerwca 2012, 16:02

Troche mnie dziwi fakt,ze wczesnsiej pisalas,ze masz swinki,ktore zabralas sasiadce,byly ciezarne,jakies padly z wycienczenia inna miala grzybice itd...a teraz "zwiedniete zebra" i odgryzione glowki,nie wiem jak innym,ale mi tu cos nie teges...


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas