Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Swinka urodzila- problemy z potomstwem

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
maciekwo3
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 10 lutego 2011, 15:52
Świnki morskie: Tosia i Leon (saniec wykastrowany)
Kontaktowanie:

Re: czemu świnka rodzi niezdrowe młode?

Postautor: maciekwo3 » 11 lutego 2011, 9:45

no ale co to za problem jak sie urodzą to można po jakimś czasie ja oddać do sklepu i trafią w ręce dobrych opiekunów jak wy ale, jest jeszcze druga strona medalu


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
świniaczek
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 15:24
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Major i Olesia
Kontaktowanie:

Re: czemu świnka rodzi niezdrowe młode?

Postautor: świniaczek » 11 lutego 2011, 16:31

maciekwo3 pisze:no ale co to za problem jak sie urodzą to można po jakimś czasie ja oddać do sklepu i trafią w ręce dobrych opiekunów jak wy ale, jest jeszcze druga strona medalu

...albo hodowców gadów, którzy nakarmią nimi swoich pupili, albo kolejnych nieodpowiedzialnych ludzi, którzy znowu je rozmnożą... Nigdy nie masz gwarancji, że świnki nie sa ze sobą spokrewnione, nawet jak kupisz w różnych sklepach (bo z 1 pseudohodowli sprzedawane są do różnych sklepów). No i nie mając ich rodowodu nie możesz w 100% stwierdzić czy potencjalni rodzice nie sa nosicielami wadliwych genów, które ujawnią się u potomstwa. Chróbska genetyczne sa naprawdę paskudne, a znaczna większość śmiertelna... Już pomijam kwestię obciążenia porodem u samiczki. Naszym zadaniem jest uświadamiać takie zagrożenia, nie czepiamy się niewinnych ludzi bez powodu...

Moje świnki - Olesia i Major :)
Lester w nowym domku:)
za TM Hey [*]

Inka97
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 1 stycznia 2011, 18:56
Lokalizacja: Wrocław/Wilczyce
Świnki morskie: Lenka i Tosia
Kontaktowanie:

Re: czemu świnka rodzi niezdrowe młode?

Postautor: Inka97 » 11 lutego 2011, 18:39

Ahh...a ty byś miał rodzić za jednym razem 4 dzieci i jak by miały 1mies to bys oddał do domu dziecka gdzie by je wzięli "dobrzy ludzie" a skąd masz pewność że by ich nie zamęczyli,nie wykorzystywali? Aha, nie zrobiłbyś tak...ale co tam ci los biednej świnki, co cię obchodzi jakieś głupie zwierzę...a powiem ci-stokroć mądrzejsze od ciebie! 0 empatii!Serce z kamienia!Bo zwierzę TEŻ CZUJE!!! Jesteś tak nieodpowiedzialny a ja takich ludzi delikatnie mówiąc nie lubię. Wiem że nie przemówię ci do rozumu, ale może się ruszy, twoje sumienie, i zdasz sobie sprawę że krzywdzisz istoty niewinne...
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2011, 14:35 przez Inka97, łącznie zmieniany 2 razy.

Prawdziwy przyjaciel jest z tobą w chwilach strachu i zwątpienia. Fałszywy wtedy boi się tylko o siebie...

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: czemu świnka rodzi niezdrowe młode?

Postautor: Sandi » 11 lutego 2011, 20:37

Inko, to, że się zdenerwujesz, nakrzyczysz, nic chyba nie da. Ja też jestem zła, aż się we mnie gotuje ze złości, ale trzeba Maćkowi spokojnie wytłumaczyć.
A więc świnki się rozmnożą, tak? Matka je wykarmi, będą pełne sił, zdrowe maluchy.Oddasz je do zoologicznego.Prawdopodobnie zamieszkają w akwarium, który ma słaby dopływ powietrza.W większości zoologicznych świnki mają wodę z kranu i jedzą karmę Animals itd.
Potem do zoologicznego może przyjść każdy.Małe, rozwrzeszczane dziecko, które chce świnkę, hodowca gadów, bo jego wąż głodny, może jakaś opiekuńcza osoba, która umie się opiekować gryzoniami. Nie wiadomo. Nie interesuje Cię, co będzie potem?Będziesz umiał się tak rozstać z maluchami z myślą, że może skończą w paszczy gada albo z powyrywaną sierścią przez jakiegoś dzieciaka?Zastanów się, czy byś tak umiał.Mieć takie serce z kamienia.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
maciekwo3
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 10 lutego 2011, 15:52
Świnki morskie: Tosia i Leon (saniec wykastrowany)
Kontaktowanie:

Re: czemu świnka rodzi niezdrowe młode?

Postautor: maciekwo3 » 13 lutego 2011, 21:10

do mnie to było 'Inka97' ??


Inka97
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 1 stycznia 2011, 18:56
Lokalizacja: Wrocław/Wilczyce
Świnki morskie: Lenka i Tosia
Kontaktowanie:

Re: czemu świnka rodzi niezdrowe młode?

Postautor: Inka97 » 14 lutego 2011, 14:31

To było do wszystkich, którzy tak bezmyślnie postępują. I trochę mnie poniosło faktycznie - bardzo bardzo przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, ale wszystko się we mnie gotuje, jeśli widzę, że ktoś tak krzywdzi zwierzęta...Jeszcze raz ogromnie przepraszam :| Wstyd mi teraz :oops:

Prawdziwy przyjaciel jest z tobą w chwilach strachu i zwątpienia. Fałszywy wtedy boi się tylko o siebie...

Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: czemu świnka rodzi niezdrowe młode?

Postautor: Karena » 15 lutego 2011, 9:51

Też mam świnkę z jednym okiem - wynik chowu wsobnego. Sprzedawczyni oddawała ja za darmo w zoologicznym. Wynik nieodpowiedzialnego podchodzenia do tematu rozmnażania.

Na szczęście takie świnki dobrze sobie radzą i nie przeszkadza im ślepota.

Duszek [*]

gość

Re: czemu świnka rodzi niezdrowe młode?

Postautor: gość » 26 kwietnia 2011, 4:01

sorry bardzo ale nie mam zammiaru wysluchiwac waszych glupot, od ktorych az sie trzasc idzie. to ze nie mam rodowodowych swinek nie znaczy ze moje mlode są jakieś inne, upośledzone. hoduję świnki od 6 lat, nigdy nie zdarzyly mi się skargi od nowych wlascicieli. nie robcie z tego znowu sprawy po sam kosmos. i wypraszam sobie wszelakie terminy typu "mnożarnia" tudzież "pseudohodowla".


Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: czemu świnka rodzi niezdrowe młode?

Postautor: Damian_1 » 13 maja 2011, 23:14

A co to niby hodowla :roll: :?:
Jest to pseudohodowla :|
Każdy tu może wyrazić swoje zdanie na ten temat.
Moim zdaniem to strasznie nie odpowiedzialne.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: czemu świnka rodzi niezdrowe młode?

Postautor: vagina_denata » 14 maja 2011, 1:30

Mimo, że post jest stary i "gość" już tu raczej nie zajrzy, też coś dopiszę: samo sformułowanie "nie robcie z tego znowu sprawy po sam kosmos" świadczy o tym, jak bardzo pseudochodowca kładzie lachę na życie i zdrowie zwierząt, które ma pod opieką i które mnoży. To jest sprawa po sam kosmos.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas