Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
jacasek
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 września 2016, 17:29
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: jacasek » 12 września 2016, 18:40

befana30 pisze:Napewno :lol:
Gruchala i sie "prezyla", poniewaz hormony zaczynaja buzowac, wiec pewnie ruje przechodzila, juz nie wspominajac ze sporadycznie im wieksza tym bardziej sie bedzie robila odwazniejsza i zacznie sie ustalanie hierarchi w klatce ;)
To jak wskoczy na starsza samiczke od tylu dopiero na zawal padniesz! :lol: ostatnio przylapalam moja mlodsza, ktora praktycznie "gwalcila" starsza wlasnie dlatego, ze przechodzila ruje.
Oprocz tego, ze samiczka moge nawet powiedziec, ze cos nie tak z jej bobkami skoro ma taki brudny tyleczek, pewnie wiecej swiezego jedzenia dostala?

Te brudy są nie widoczne dla oka ty widzisz bo powiększone zdjęcie jest. Właśnie wskakiwała od tyłu i to mnie zaniepokoiło. Jeszcze jedno pytanie. Skąd masz pewność , że to samiczka jeśli na wielu forach twierdzą, że ustalenie płci tym bardziej takiej małęj 2 miesięcznej świnki nie jest takie proste?
Pozdrawiam


Awatar użytkownika

jacasek
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 września 2016, 17:29
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: jacasek » 12 września 2016, 18:43

Moreni pisze:Też potwierdzam, że stuprocentowa samiczka (zwłaszcza, że, jak piszesz, ma już trzy miesiące.:))

Właśnie wskakiwała od tyłu i to mnie zaniepokoiło. Jeszcze jedno pytanie. Skąd masz pewność , że to samiczka jeśli na wielu forach twierdzą, że ustalenie płci tym bardziej takiej małęj 2 miesięcznej świnki nie jest takie proste?
Pozdrawiam


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: befana30 » 12 września 2016, 18:52

Pozwole sobie odpowiedziec w imieniu swoim i Moreni- nie wiem czy mamy sie obrazic czy tez moze to byla jakas pokretna wersja pochwaly, czy zwykla dociekliwosci aby sie w tysiacu, a nie stu procentach upewnic, ze sie nie mylimy :lol:
Mam dosc duze doswiadczenie, jestem wiecej niz pewna, ze rowniez Moreni posiada olbrzymia wiedze w spr. prosiakow, a te wszystie "inne fora" to pewnie nic innego jak pytania na onecie i tym podobne..? Osobiscie nieraz takie bzdury tam wyczytalam, ze az mi sie wlos na glowie zjezyl.
Sprawnie i szybko odgadlam plec moich pieciu malcow juz w chwile po porodzie, a to dopiero jest sztuka- twoja swinka wcale taka mala nie jest, bo narzady plciowe sa juz w pelni rozwiniete- gdyby to byl samiec to bez problemow bys dostrzegl pracie dokladnie tam gdzie obecnie sie znajduje wypuklosc na ksztalt "v", a cale miejsce intymne u samiczki "Y".
Wystarczy przejrzec zdjecia proskow jakie forumowicze zamiescili wczesniej w tym samym watku, aby samemu zauwazyc roznice. Pracie dwumiesiecznego samczyka jest juz dosc duze i wyraznie odstaje, zadna tam kuleczka jak u mlodych oseskow a wyrazna podluzna "faldka" oraz dwa napuchniete jaderka.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

rafal89
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 września 2016, 18:58
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: rafal89 » 12 września 2016, 19:03

WItam,
Chciałem się upewnić czy to jest samiczka czy samiec? Przygarnąłem jako samiczkę chociaż różni się od mojej samiczki. Wolę mieć pewność zanim połączę moją świnkę samiczkę z nową świnką.
Pozdrawiam,
Rafał
Załączniki
swinka.jpg


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: befana30 » 12 września 2016, 19:11

Jesli mozesz zrob zdjecie od gory, a nie wtedy kiedy prosiek przygniata zadek, bo z obecnej perspektywy wyraznie widac, ze to samiec.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: Moreni » 12 września 2016, 19:46

jacasek pisze:
Moreni pisze:Też potwierdzam, że stuprocentowa samiczka (zwłaszcza, że, jak piszesz, ma już trzy miesiące.:))

Właśnie wskakiwała od tyłu i to mnie zaniepokoiło. Jeszcze jedno pytanie. Skąd masz pewność , że to samiczka jeśli na wielu forach twierdzą, że ustalenie płci tym bardziej takiej małęj 2 miesięcznej świnki nie jest takie proste?
Pozdrawiam


befana30 pisze:Pozwole sobie odpowiedziec w imieniu swoim i Moreni- nie wiem czy mamy sie obrazic czy tez moze to byla jakas pokretna wersja pochwaly, czy zwykla dociekliwosci aby sie w tysiacu, a nie stu procentach upewnic, ze sie nie mylimy :lol:
Mam dosc duze doswiadczenie, jestem wiecej niz pewna, ze rowniez Moreni posiada olbrzymia wiedze w spr. prosiakow, a te wszystie "inne fora" to pewnie nic innego jak pytania na onecie i tym podobne..? Osobiscie nieraz takie bzdury tam wyczytalam, ze az mi sie wlos na glowie zjezyl.
Sprawnie i szybko odgadlam plec moich pieciu malcow juz w chwile po porodzie, a to dopiero jest sztuka- twoja swinka wcale taka mala nie jest, bo narzady plciowe sa juz w pelni rozwiniete- gdyby to byl samiec to bez problemow bys dostrzegl pracie dokladnie tam gdzie obecnie sie znajduje wypuklosc na ksztalt "v", a cale miejsce intymne u samiczki "Y".
Wystarczy przejrzec zdjecia proskow jakie forumowicze zamiescili wczesniej w tym samym watku, aby samemu zauwazyc roznice. Pracie dwumiesiecznego samczyka jest juz dosc duze i wyraznie odstaje, zadna tam kuleczka jak u mlodych oseskow a wyrazna podluzna "faldka" oraz dwa napuchniete jaderka.


Do odpowiedzi befany dodam jeszcze, że dwumiesięczna świnka to już świnka całkiem dojrzała płciowo i w tym wieku płeć już łatwo rozpoznać (zresztą, ona to już napisała, tylko bardziej szczegółowo). Gdyby miała 2 tygodnie, to zachowywałabym większą ostrożność w osądach. Oczywiście zdarzają się osobniki nawet i przez pół roku udające płeć przeciwną, ale wtedy najczęściej ani forumowicze, ani właściciele, ani nawet doświadczeni weterynarze nie są w stanie prawidłowo rozpoznać płci. Sprawa wyjaśnia się dopiero, kiedy nagle pojawiają się maluchy (znam jeden taki przypadek).


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: madzia0902 » 12 września 2016, 23:14

rafal89 pisze:WItam,
Chciałem się upewnić czy to jest samiczka czy samiec? Przygarnąłem jako samiczkę chociaż różni się od mojej samiczki. Wolę mieć pewność zanim połączę moją świnkę samiczkę z nową świnką.
Pozdrawiam,
Rafał


Z tego zdjęcia wygląda na samca, zrób jeszcze jedno z innej perspektywy


jacasek
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 września 2016, 17:29
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: jacasek » 27 września 2016, 16:58

Samiec? czy samiczka?
Załączniki
dziew2.jpg
dziew.jpg


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: befana30 » 27 września 2016, 18:54

@jacesek Biorac pod uwage fakt, ze obecnie Twoja swinka bedzie miala ok.2,5 miesiaca, czyli wiek w ktorym bez problemu rozpoznac mozna samca od samicy, moge Cie uspokoic, ze to jednak jest samiczka tak jak juz zostalo powiedziane 2 tyg temu. Pierwszym zdjeciem sie nawet nie bede sugerowac, poniewaz jest male, niewyrazne i robione z lekkiej bocznej perspektywy dajac zludne wrazenie zbytniego uwypuklenia, drugie z kolei jest bardzo wyraznie, wiec patrzac na nie- tak, to jest samiczka.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

jacasek
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 września 2016, 17:29
Kontaktowanie:

Re: Samiec czy samiczka? Pomoc przy ustalaniu płci

Postautor: jacasek » 27 września 2016, 19:05

Spoko dzięki. Sam widzę, że samiczka ale dalej miałem głupawkę bo w nocy dziś mnie z 5 razy budziły. Młodsza gruchała prężyła się i właziła od tylca na starszą jak samiec, a starsza piszczała i się odganiała. Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas