Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomożecie czy ona jest w ciąży

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awrajela
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 listopada 2017, 9:15
Kontaktowanie:

Pomożecie czy ona jest w ciąży

Postautor: Awrajela » 1 listopada 2017, 11:19

Cześć.
Więc tak dokładnie 25.08 .2017 zaopiekowałam się świnkami które żyły w fatalnych warunkach z tego co mówił ich poprzedni "właściciel" miały być to dwie samiczki natomiast dnia 1 września na świecie pojawiły się 3 młode jak się domyslacie jedna ze świnek okazała się być samcem .I moje pytanie brzmi czy jest możliwość ,że samiec zaplodnił samiczkę zaraz po urodzeniu ? Maluszki urodziły się w nocy ja zaraz po tym jak się obudzilam oddzieliłam samca on reszty ale jednak całą noc był w klatce .zdjęcie swinki macie na dole .Samiczka ostatnio stała się bardzo strachliwa boi się każdego szmeru.Jeżeli chodzi o jakieś ruchy to faktycznie jak dotknę jej brzuszka to co jakiś czas czuć coś dziwnego natomiast nie jestem pewna .

Jeżeli jest w ciąży to powiedzcie mi za ile mniej więcej mogę spodziewać się maluszków . Bardzo się boję.,że może jej się coś stać bo jednak od poprzedniego porodu minęło mało czasu.
:unsure:
Przepraszam że jest to tak chaotycznie opisane ale strasznie się denerwuje
Załączniki
Snapchat-1214606358.jpg
Zdjęcie świnki


Awatar użytkownika

pyzka26
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 16:06
Lokalizacja: Świecie
Świnki morskie: Figa a.k.a Figgson (teraz już Buła)
Lilo, Lilucha ew. Petarda
Xena
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie czy ona jest w ciąży

Postautor: pyzka26 » 1 listopada 2017, 14:43

u samic po porodzie występuje ruja i jeżeli samiec był z nią dosyć długo to jest możliwe, że jest w ciąży. ciąża trwa ok. 68-72 dni więc musisz policzyć kiedy spodziewać się maluchów. szkoda tylko, że po takim czasie piszesz- można by ją wcześniej na USG zabrać żeby się upewnić. teraz nie wiem czy ma sens ją stresować, jeśli faktycznie zaciążyła


Awatar użytkownika
MagiaPL
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 31 sierpnia 2017, 21:45
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie czy ona jest w ciąży

Postautor: MagiaPL » 1 listopada 2017, 16:36

Możliwe że jest, ruchy maluchów są już wyczuwalne 2 nawet czasem 3 tygodnie przed porodem ;)
Moja świnka ostatnio urodziła maluchy :D


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie czy ona jest w ciąży

Postautor: Ptyś i ... » 1 listopada 2017, 18:04

Życzę udanego porodu :D
Ej jedna rzecz jest dziwna. Kto to ten użytkownik świnkowy poleca? Czemu nie można wejść na jego profil? Czemu cały czas wyświetla reklamy? Np. tera jak paczę to jest reklama jak nauczyć kota srać do WC. Musimy go zbanować. Wezwiemy nasz dumny, bohaterski zespół administracyjny i wspólnymi siłami coś zaradzimy. Co wy na to?!

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas