Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy test ciazowy dziala na swinke morska

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
lemoncrush1
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 grudnia 2017, 19:07
Kontaktowanie:

Czy test ciazowy dziala na swinke morska

Postautor: lemoncrush1 » 11 grudnia 2017, 19:27

Witam.
Wiem, ze moje pytanie moze wydawac sie troche dziwne ale wydaje mi sie, ze moja swinka morska jest w ciazy. Ma 2 kulki po bokach, zgrubla i ma wystajace sutki jednak nie zgadza mi sie to z czasem. Wiec zastanawiam sie czy normalny test ciazowy zadziala na swince morskiej? :look:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Czy test ciazowy dziala na swinke morska

Postautor: Kluzka » 11 grudnia 2017, 22:08

Wiesz, ludzka gonadotropina kosmówkowa, czyli hCG, czyli "human chorionic gonadotropin", a więc ludzki hormon gonadotropowy, na który wrażliwy jest test ciążowy, raczej u świnki morskiej nie występuje, a na pewno nie w takiej postaci, jak u człowieka. Do tego, zgaduję, że podczas świńskiej ciąży jego normy są zupełnie różne od ludzkich.
No cóż, nie wymyślili jeszcze testów ciążowych dla gryzoni (chyba :D ) i jeśli chcesz potwierdzić ciążę, oraz to, czy przebiega prawidłowo, musisz udać się do weterynarza specjalisty.
Skąd w ogóle podejrzenie ciąży? "Nadprogramowy" zakup w zoologu?

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

lemoncrush1
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 grudnia 2017, 19:07
Kontaktowanie:

Re: Czy test ciazowy dziala na swinke morska

Postautor: lemoncrush1 » 11 grudnia 2017, 23:05

Dziekuje za odpowiedz:) Trzymam swinki morskie dziewczynki w osobnych klatkach niz chlopakow tylko pewnego razu jeden chlopczyk przesliznal mi sie do dziewczynki no i wiadomo co zrobil:/



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas