Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomocy!!! Obawiam się że nasze Panie świnki to jednak Pan i Pani!!!

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Omenmasza
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 lipca 2017, 20:56
Kontaktowanie:

Pomocy!!! Obawiam się że nasze Panie świnki to jednak Pan i Pani!!!

Postautor: Omenmasza » 27 grudnia 2017, 11:58

Witam! Pomóżcie rozróżnić płeć naszych świnek. Wydaje mi się że Jessie to Pani i jest w ciąży bo się okazuje że Kate to jednak facet.

To zdjęcie Kate:

Obrazek

A to Jessie:

Obrazek


Awatar użytkownika

pyzka26
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 16:06
Lokalizacja: Świecie
Świnki morskie: Figa a.k.a Figgson (teraz już Buła)
Lilo, Lilucha ew. Petarda
Xena
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!! Obawiam się że nasze Panie świnki to jednak Pan i Pani!!!

Postautor: pyzka26 » 27 grudnia 2017, 21:18

no u Kate widać bomby, w sensie jajcoki, jak ta lala. rozdzielić i obserwować drugą świnię czy nie utyje na bokach


siemaneczkooo
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!! Obawiam się że nasze Panie świnki to jednak Pan i Pani!!!

Postautor: siemaneczkooo » 27 grudnia 2017, 22:10

Polecam pójść do weterynarza bo jak się okaże ze to samiec i samica to i tak już pozamiatane :-D a weterynarz powie co robić w takiej sytuacji :)


Omenmasza
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 lipca 2017, 20:56
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!! Obawiam się że nasze Panie świnki to jednak Pan i Pani!!!

Postautor: Omenmasza » 27 grudnia 2017, 22:25

Już chyba za późno... Jessie ewidentnie przytyła na bokach w ciągu kilku ostatnich dni, ale dziwne to, że w sumie tak późno. Razem prosiaki są u nas od 21 lipca. Miały wtedy ok 6 tygodni, cały czas w jednej klatce. I to trochę dziwne, że do tej pory nie było żadnej ciąży. 3 razy byliśmy u weterynarza z obiema świnkami i cały czas Pani weterynarz twierdziła że to obie samice. Zgłupiałem już. Jestem umówiony na wizytę 3 stycznia u weterynarza i jak rzeczywiste Kate to samiec to go wysterylizuję, bo oddać nie mogę bo zarówno ja z żoną jak i nasze córeczki są do nich przywiązane, wiec oddanie jednej nie wchodzi w grę. Moje córki by się zapłakały. No nic... na razie czekam


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!! Obawiam się że nasze Panie świnki to jednak Pan i Pani!!!

Postautor: Kluzka » 27 grudnia 2017, 22:48

Weterynarz specjalista twierdził, że Kate to samica? Serio był to jeden z polecanych specjalistów? Bo jeśli nie, to polecam wybrać się do takowego. Spis specjalistów znajduje się na stronce SPŚM, którą, ogólnie, polecam poczytać, bo sporo tam przydatnych informacji, szczególnie w dziale "porady".
Ciężarna jest dość młoda i nie powinno być problemów z porodem, warto jednak troszkę zorientować się co robić w sytuacjach kryzysowych, np. gdy maluch urodzi się i nie będzie oddychać, lub gdy zablokuje się w kanale rodnym.
Niestety, ale śmiertelność u świnek podczas porodu to około 40% i na to też trzeba być gotowym. Pierworódki rodzą zwykle mniej młodych, niż te "doświadczone" samice.
Musisz pamiętać, że samiec po kastracji jest płodny jeszcze przez kilka tygodni, przez ten czas nie może mieć kontaktu z samicą. No i jeszcze jedno - samica po porodzie ma tzw. "ruję poporodową", więc jest w stanie od razu zajść w kolejną ciążę. A młode, jeśli są samcami, oddzielamy od samic w wieku najpóźniej 3 tygodni, gdy ważą 300 g (choć być może trzeba będzie wcześniej, jeśli delikwent zacznie się samicami interesować szybciej).
Ciężarna potrzebuje spokoju, absolutnie nie można jej podnosić i miętolić po brzuszku, szczególnie pod koniec ciąży. Podnosimy tylko wtedy, kiedy musimy. Każdą inną sytuację staramy się rozwiązać inaczej, np. zaganiając świnkę do transportera, kiedy jest w klatce. Niepotrzebne i nieumiejętne ściskanie brzuszka może uszkodzić maluszki.
Życzę powodzenia, sama ostatnio przechodziłam przez trzy świńskie porody, i choć czterem maluszkom się nie udało, to sześć jest ze mną :)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

paulinah0
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 lutego 2018, 22:26
Kontaktowanie:

Postautor: paulinah0 » 16 lutego 2018, 22:36

[NIECH TO PRZECZYTA KAŻDY KTO ZAMIERZA ŁĄCZYĆ ŚWINKI RÓŻNEJ PŁUCI] >Starsza< świnka samiczka nie powinna być łączona z samcem (jeśli jest płodny), bo istnieje ryzyko zagrożenia życia świnki jak i młodych.. Mogą udusić się przez miednice. Niestety moja świnka Pusia była w ciąży i urodziła martwe maleństwa, ale Pani weterynarz powiedziała, że to jest po prostu cud, że Pusia wgl żyje podkreślając to wielokrotnie. Ważne jest żeby rozpowszechniać takie informacje, by zapobiec jak największej ilości takich przykrych wydarzeń, więc jeśli tylko napotkacie jakiś post itp. dotyczące tego tematu - informujcie o wszystkich wszelkich konsekwencjach. MOŻE TO ZAPOBIEC PRZEDWCZESNEMU ODEJŚCIU NASZEGO PUPILA.. piszę to dla osób które są jeszcze przed zakupem i nie są świadomi wszystkiego. Jeśli mój komentarz odbiega od problemu pod postem proszę się nie irytować, ponieważ to dla dobra świniaczków.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas