Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Rozmnażanie-problem

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
sofiapig
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2018, 12:06
Kontaktowanie:

Rozmnażanie-problem

Postautor: sofiapig » 5 maja 2018, 12:12

Witam,

w marcu nabyłem świnkę morską, ale jak się później okazało nie była sama :D w zeszłym tygodni urodziła, niestety z 3 przeżył tylko jeden :( planowałem zostawić sobie samicę ale okazuje się że jest to samiec. I w związku z tym mam pytanie: czy mogę zostawić je razem w klatce bez obaw o to, że będą sie rozmnażać? Czy świnki rozmnażają się gdy są spokrewnione?


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie-problem

Postautor: ahimsa » 5 maja 2018, 12:34

Hej, pokrewieństwo nie ma znaczenia, świnki się mogą rozmnażać nawet gdy jest to rodzeństwo, matka syn itd. Kwestia tylko kiedy rozdzielić, ale były tu wątki na ten temat, ale można też zadzwonić do specjalistycznej lecznicy. Też jest opcja wykastrowania samca, tylko pytanie kiedy. Pozdrawiam.


pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie-problem

Postautor: pimproczek » 6 maja 2018, 7:40

tak świnek może zapłodnić samicę więc albo wykastrujesz samca co podobno jest dla świnek bardzo bolesne albo będziesz je na czas rui trzymał w oddzielnie co może być trochę trudne albo jeśli masz dwie klatki trzymaj przez cały czas w osobnych klatkach i np puszczaj je razem na wybieg ale wtedy to byś musiał ich pilnować albo świnka oddać komuś albo dać do dobrego zoologicznego.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas