Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zmiana zachowania mamuśki

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Zmiana zachowania mamuśki

Postautor: Magda_Oska » 24 września 2007, 16:18

Mam takie spostrzeżenia jeśli chodzi o Izzy i jej zachowanie po porodzie.
Do tej pory Izzy to był straszny dzikus w kontaktach z ludźmi. Najważniejsze, że dają jeść i to wszystko. Czasem dawała się pogłaskać po łebku. Ale jak siedziała na rękach i głaskało się ją w okolicach brzucha i zadu to się strasznie rzucała.
Teraz jest duża zmiana. Izzy cały czas stoi przy ściance na dwóch łapkach byle ją pogłaskać. Nie boi się już tak wyciągania z klatki. A podczas głaskania można ją głaskać wszędzie i się nie buntuje. Tak więc tu widać poprawę.

Natomiast martwi mnie inna sprawa. Elvirka na czas porodu i odchowania młodych siedziała w innej klatce. Wczoraj chciałam zobaczyć, czy można już Elvirę z powrotem wsadzić do Izzy (chłopcy siedzą z tatusiem, a Demolka została z mamą jeszcze). No i niestety, dziewczyny zachowują się tak jakby się nienawidziły. Nie wiem czy to dlatego, że Demolka jeszcze była, czy po prostu zapomniały o sobie? Izzy skrzeczała zębami, przyjmowała pozycję bojową, skakała na Elvirkę. Nie jestem do końca pewna, która prowokowała do bójki. Może raz jedna raz druga. Elvirka pewnie też nie jest bez winy. W każdym razie zabrałam Elvirę z powrotem do osobnej klatki i nie wiem co teraz zrobić? Dwie małe zadziory. Na szczęście obyło się bez krwi :P

Poczekać jeszcze aż Demolka się wyprowadzi, potrzymać Izzy kilka dni osobno a potem znów spróbować? Czy postawić je na neutralnym gruncie i niech się dzieje co ma się dziać?

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Re: Zmiana zachowania mamuśki

Postautor: dirdib » 24 września 2007, 17:04

tak to bywa z samiczkami ze lagodnieja po ciazy :D
co do elvirki i izzy to tak jak piszesz na koncu, jak demolka pojdzie to probuj na neutralnym i obserwuj



Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas