Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Maluchy

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Aneta86
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 6 lutego 2020, 8:16
Kontaktowanie:

Maluchy

Postautor: Aneta86 » 6 lutego 2020, 8:23

Witam wszystkich jestem tu nowa :D potrzebuje pomocy mam dwie świnki samiczki opiekowałam się koleżanki świnka niby Frania ale okazało się że to Franio... i moje dwie księżniczki zaszły w ciążę urodziły mi się 2tygodnie temu u jednej 3prosiaczki i u drugiej 3dni temu 2prosiaki i pytanie jest takie czy mogę teraz wszystkie świnki dać razem jedna z maluchami i druga z maluchami czy nic sobie nawzajem nie zrobiom i maluchom? Rozdzieliłam je przed porodem bo sobie dokuczały... Proszę pomóżcie pozdrawiam


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Maluchy

Postautor: MajaiRosie » 6 lutego 2020, 12:09

W ogóle nie rozumiem tego postu.. jakim cudem świnki zaciążyły? Zapoznałaś je z obcą świnką tak o, po prostu? Biorąc zwierzę pod swój dach powinniśmy znać ich zwyczaje i w tym przypadku wiedzieć, że nie wolno nigdy łączyć zwierząt dla własnej satysfakcji! Łączenia są przeprowadzane tylko w przypadku, gdy chcemy dodać kolejnego osobnika do stada, raz połączonych zwierząt się nie rozdziela. To ogromny stres dla nich, cud że nikomu nic się nie stało...

Jakiej wielkości masz klatki? 7 świnek to ogromna ilość, klatka odpowiednia dla nich musiałaby mieć ok. 2m długości. Najlepiej udaj się do weterynarza, lub wstaw na forum tutaj, lub na Facebooku zdjęcia malców, żeby sprawdzić ich płeć. Gdy osiągną 300g. należy oddzielić je od matki. Co z nimi zamierzasz zrobić, oddać?



Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas