Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy to ciąża?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Kocham_zwierzęta
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 1 grudnia 2019, 8:57
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Fibi, Mordek i Bunia
Kontaktowanie:

Czy to ciąża?

Postautor: Kocham_zwierzęta » 17 marca 2020, 14:25

Awięc 04.02.2020 kupiliśmy świnkę z zoologa aby uratować ją od samca, który ją gwałcił i pierwszy miesiąc nic się nie działo aż do połowy drugiego w połowie drugiego miesiąca spędzonego z moją nową prosiaczką zaczęło się... W sensie zaczęła dużo jeść sikać i zrobiła się okrągła według sprzedawcy i weta świnka ma 4-5 miesięcy dzisiaj już jest meega duża brzuch przypomina na maksa nadmuchany balon czyli miękki i spięty a świnka coraz więcej je, sika, pije i śpi byliśmy u weta a o powiedział że nie ma sensu robić usg bo to jeszcze jest zamałe wiec pytanie do was czy to może być ciąża aha i jeszcze dodam że ona czasami ma takie coś jakby miała czkawkę czy to coś znaczy?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Czy to ciąża?

Postautor: MajaiRosie » 17 marca 2020, 18:21

Na pewno mogę od razu zalecić zmianę weta- zwierzę za małe na USG...
Poszukaj specjalisty od zwierząt egzotycznych w Twoim mieście i udaj się do niego. Ciąża u świnek trwa kilka tygodni, więc nie ma mowy, żeby było za wcześnie na badania. Nie wiem, co masz na myśli czkawkę- najlepiej nagraj ten dźwięk i wyślij tutaj. Jeśli urodzą się małe, pamiętaj żeby je zważyć od razu po porodzie i ważyć codzinnie. Po osiągnięciu 350g. należy oddzielić samce od samic. Od urodzenia młode jedzą to samo co mama +mleko.


Kocham_zwierzęta
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 1 grudnia 2019, 8:57
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Fibi, Mordek i Bunia
Kontaktowanie:

Re: Czy to ciąża?

Postautor: Kocham_zwierzęta » 17 marca 2020, 19:08

MajaiRosie pisze:Na pewno mogę od razu zalecić zmianę weta- zwierzę za małe na USG...
Poszukaj specjalisty od zwierząt egzotycznych w Twoim mieście i udaj się do niego. Ciąża u świnek trwa kilka tygodni, więc nie ma mowy, żeby było za wcześnie na badania. Nie wiem, co masz na myśli czkawkę- najlepiej nagraj ten dźwięk i wyślij tutaj. Jeśli urodzą się małe, pamiętaj żeby je zważyć od razu po porodzie i ważyć codzinnie. Po osiągnięciu 350g. należy oddzielić samce od samic. Od urodzenia młode jedzą to samo co mama +mleko.
MajaiRosie pisze:Na pewno mogę od razu zalecić zmianę weta- zwierzę za małe na USG...
Poszukaj specjalisty od zwierząt egzotycznych w Twoim mieście i udaj się do niego. Ciąża u świnek trwa kilka tygodni, więc nie ma mowy, żeby było za wcześnie na badania. Nie wiem, co masz na myśli czkawkę- najlepiej nagraj ten dźwięk i wyślij tutaj. Jeśli urodzą się małe, pamiętaj żeby je zważyć od razu po porodzie i ważyć codzinnie. Po osiągnięciu 350g. należy oddzielić samce od samic. Od urodzenia młode jedzą to samo co mama +mleko.


Ta czkawka to nie dźwięk poprostu tak się bzdryguje jakby ją te małe kopały żadnego dxwięku nie wydaje. A co do weta to wydaje mi się że mu sie poprostu nie chciało i tyle


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Czy to ciąża?

Postautor: MajaiRosie » 18 marca 2020, 9:43

tym bardziej- zmienić weterynarza, na kogoś bardziej kompetentnego


Zosia i Tosia
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 19 marca 2020, 21:30
Świnki morskie: Sosia, Bielinka, Karmelcia, Tostuś, Glutek
Kontaktowanie:

Re: Czy to ciąża?

Postautor: Zosia i Tosia » 20 marca 2020, 20:19

Cześć chciałam się zapytać mam moją świnkę od 4 miesięcy i na ferie zostawiłam ją u koleżanki która miała samca. Mówila że ich pilnowała. Ale ostatnio widziałam że Zosia zrobiła się szersza i chyba więcej je. W dodatku trochę się rozleniwiła. Jak liczyłam to może być ok 60 dzień. Ona ma 6 miesięcy. Czy to ciąża?


Kocham_zwierzęta
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 1 grudnia 2019, 8:57
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Fibi, Mordek i Bunia
Kontaktowanie:

Re: Czy to ciąża?

Postautor: Kocham_zwierzęta » 23 marca 2020, 15:31

Zosia i Tosia pisze:Cześć chciałam się zapytać mam moją świnkę od 4 miesięcy i na ferie zostawiłam ją u koleżanki która miała samca. Mówila że ich pilnowała. Ale ostatnio widziałam że Zosia zrobiła się szersza i chyba więcej je. W dodatku trochę się rozleniwiła. Jak liczyłam to może być ok 60 dzień. Ona ma 6 miesięcy. Czy to ciąża?

Bardzo możliwe ponieważ koleżanka raczej ich nie pilnowała w nocy gdy spała


Zosia i Tosia
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 19 marca 2020, 21:30
Świnki morskie: Sosia, Bielinka, Karmelcia, Tostuś, Glutek
Kontaktowanie:

Re:czy to ciąża

Postautor: Zosia i Tosia » 31 marca 2020, 18:03

Dzisiaj o 10 się 2 urodziły. Są zdrowe. Mam tylko pytanie. Czy druga świnka w klatce może zaatakować młode? Bo jak koło nich przechodzi to tak jakby warczy na nie.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Czy to ciąża?

Postautor: MajaiRosie » 31 marca 2020, 20:01

Jakiej płci jest druga świnka? Wśród świnek nie ma warczenia, może to co słyszysz to mruczenie, czyli oznaka zadowolenia? ;)


Zosia i Tosia
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 19 marca 2020, 21:30
Świnki morskie: Sosia, Bielinka, Karmelcia, Tostuś, Glutek
Kontaktowanie:

Re: Czy to ciąża?

Postautor: Zosia i Tosia » 31 marca 2020, 21:20

Moja druga świnka to też samiczka i trochę aię boję czy coś zrobi maluchom czy nie. To jest jakby taki długi gruchot lub takie długie mruczenie,czy coś w tym stylu.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Czy to ciąża?

Postautor: MajaiRosie » 1 kwietnia 2020, 11:26

Zostaw, ciocie często pomagają przy maluchach


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas