Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nowonarodzone świnki morskie

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Siekaninka
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwietnia 2020, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: Siekaninka » 26 kwietnia 2020, 11:32

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jestem z Warszawy. Miałam wątpliwości co do to jej/jego płci ze wzgledu na jeho zachowanie i dźwięki jakie wydawał. Założyłam, że wetwrynarz jeśli się nie zna to uczciwie powie, że nie specjalizuje się w swinkach i zebym poszła do innego. Mądry polak po szkodzie.
Co do tego rozdzielenia cioć, pytam ponieważ mamusia ją odgania. Ja widzialam pani wczesniejszą odpowiedź dot pomocy cioć. Niemniej jednak skoro mamusia ją odgania to martwię się czy sie nie pokłocą. Czytałam też, że nie należy brać młodych do rąk póki co. Czy za ok tydzien moge zacząć proby sprawdzenia płci? Zależh mi na tym, żeby te małe trafiły w dobre miejsce. Jestem raczej osobą, ktora ppmaga zwierzętom. Te moje dwie samiczki są polaboratyryjne. Tylko twgo konia trojańskiego kupiłam i wiecej tego błędu nie popelnię. Zwiwrzeta się przygarnia a nie kupuje. Ale jak jiz powiedziałam mądry polak po szkodzie.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: MajaiRosie » 26 kwietnia 2020, 11:35

Co do oddania młodych napisz na maila podanego tutaj: http://swinkimorskie.eu/SPSM/ W Warszawie jest trochę Domów Tymczasowych, może ktoś ma miejsce ;)
To normalne zachowania w stadzie, pamiętajmy że to są zwierzęta, a nie ludzie. Pozwólmy im być zwierzętami. Nie wiem, gdzie wyczytałaś żeby nie brać na ręce ale to mit, którego nie słyszałam od lat. Gdzie takie informacje można jeszcze znaleźć? Przecież żaden gryzoń nie porzuca młodych. Tuż po porodzie powinnaś wszystkie dokładnie obejrzeć i zważyć. Ważymy młode codziennie, w pierwszym dniu waga może spaść, ale później powinna stale rosnąć. Jak zacznie spadać, to szybko do weterynarza.


Siekaninka
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwietnia 2020, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: Siekaninka » 26 kwietnia 2020, 11:47

Dziekuję za szybką odpowiedź.
Jestem z Warszawy. Piszę drugi raz ponieważ moja wcześniejsza odpowiedź gdzieś zaginęła. Zatem jesli nagle sie pojawi to przepraszam. Zależy mi na tym, żeby te małe trafiły w dobre miejsce. Dwie moje dorosłe samiczki są polaboratoryjne. Tego ukrytego samca kupiłam i teraz żałuje. Zwierzęta sie przygarnia a nie kupuje. Nie wiem co mnie podkusiło. No nic teraz to musztarda po obiedzie. Wracając do meritum. Zapytałam o rozdzieleniw samic ponieważ mamusia odgania te drugą samicę. Czytałam wczesniejsze pani wypowiedzino pocy cioć ale ta moja ciocię odgania. Martwię się żeby sie nie pokłociły. Czytałam też, że mlodych nienależy jeszcze dotykać. Czy za ok tydzień mogę jiż probować określić płeć? Co do fundacji... zależy mi na tym, żeby miały dobrze. Boję się oddawać w nieznane.


Siekaninka
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwietnia 2020, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: Siekaninka » 26 kwietnia 2020, 12:07

Proszę wybaczyć kolejne pytanie. Mamusia jrodzila dzisiaj w nocy. Zaczęło jej wychodzic futerko. Myślę sobie, ze to normalne po porodzie ale wolę dopytać. Czy mamusia teraz powinna cos specjalnego jeść, żeby mieć wiecej witamin i sił? Co do tego nie brania na ręce to niestety niemodpoqiem, jak sie okazalo, ze stado sie dzis powiększyło to zaczęłam szukać w necie info i gdzies na taka natrafiłam.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: MajaiRosie » 26 kwietnia 2020, 12:37

Co do gubienia sierści- ja się nie spotkałam z tym. Jest polaboratoryjna, czy miała ostatnio robione badania krwi- morfologię i biochemię? Czy możliwe jest, że ma jakieś niedobory?
Napisz jeszcze proszę co dostaje do jedzenia, jakąś karmę, warzywa, czy coś więcej?
Pamiętaj, że młode praktycznie zaraz po porodzie jedzą to co mama ;)


Siekaninka
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwietnia 2020, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: Siekaninka » 26 kwietnia 2020, 13:00

JARMUZ, SELER NACIOWY, LISCIE MNISZKA LEKARSKIEGO, MARCHEWKA , OGOREK, BROKULY + SUCHA KARMA DLA SWINEK I SIANKO Z MIETA, POKRZYWA


Siekaninka
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwietnia 2020, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: Siekaninka » 26 kwietnia 2020, 13:05

Nie widzę wpisu, ktory wysłałam juz jakis czas temu dlateho ponownie napisze. Jesli znowu wskocza dwa na raz to przepraszam. Dwa maluchy ważą 120g a jeden 40g czy już się martwić czy poczekać?


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: MajaiRosie » 26 kwietnia 2020, 13:09

Na mniszka, czy inne trawy z zewnątrz jest jeszcze za wcześnie. Przy noworodkach wstrzymaj się ze zbieraniem trawy na dłuższy czas. Jaką karmę dostaje? To bardzo ważna kwestia, ponieważ nie wiadomo, czy wszystkie mikro i makro elementy są uzupełniane.
40 gram?? To bardzo mało, maluch może nie przeżyć. Szukałabym na szybko specjalisty, sprawdzaj czy matka daje mu mleko, czy porusza się, próbuje jeść karmę i sianko.


Siekaninka
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwietnia 2020, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: Siekaninka » 26 kwietnia 2020, 13:23

Szczerze mówiąc to w ogóle nie widzę, żeby którekolwiek z nich piło mleko matki. Raczej skubią sianko chodza sobie i wtulają się w mamusie. No chyba, ze wtedy jakoś tam piją to mleko ale tak, żeby to było widać to nie powiedziałabym. Nie powiem niestety jaka to karma poniewaz wyrzucone jest opakowanie i przesypane do pojemnika. Pełnowartosciowa karma ale jaka marka nazwa nie pamiętam.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: MajaiRosie » 26 kwietnia 2020, 13:26

To prawda, u świnek nie zobaczysz dokładnie picia mleka, ale każde siedzenie blisko, czy pod mamą na to wskazuje.
Powiem szczerze- źle to brzmi, jeśli chodzi o karmę. Polecam kupić dobrą karmę typu Versele Laga Cavia Complete, czy Beaphar Natura, lub przy młodych Brit jest również dobry, bo kaloryczny


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas