Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nowonarodzone świnki morskie

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Agusia.
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 marca 2020, 7:42
Kontaktowanie:

Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: Agusia. » 23 marca 2020, 7:49

Witam
Proszę o odpowiedź czy nowonarodzone świnki morskie mogą być razem z mamusią w jedej klatce z innymi dorosłymi świnkami?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: MajaiRosie » 23 marca 2020, 11:40

Jakiej płci są inne świnki? Dlaczego w ogóle doszło do urodzenia młodych? Zamierzasz dalej je rozmnażać?


Agusia.
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 marca 2020, 7:42
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: Agusia. » 23 marca 2020, 11:47

Samiczka która jest z mamą ma 7 lat a świnka niestety po zakupie okazała się się już być w ciąży


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: MajaiRosie » 23 marca 2020, 15:04

To spokojnie, nie rozdzielaj.
Pamiętaj, żeby młode codziennie ważyć i spisywać wagę. Po osiągnieciu 350g. należy oddzielić młode od matki.


Kocham_zwierzęta
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 1 grudnia 2019, 8:57
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Fibi, Mordek i Bunia
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: Kocham_zwierzęta » 23 marca 2020, 15:36

Agusia. pisze:Witam
Proszę o odpowiedź czy nowonarodzone świnki morskie mogą być razem z mamusią w jedej klatce z innymi dorosłymi świnkami?


Waż je codziennie i zapisuj sobie w jakimś notatniku spadek wagi=natychmiast do weta takiego gryzoniowego po 4 tygodniach życia młodych można oddzielić samce od samic samiczki mogą zostać z mamusią ale samce koniecznie do innej klatki pamiętaj żeby zostawić matkę samą bez innych świnek ponieważ mogą zrobić krzywde malutkim


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: MajaiRosie » 23 marca 2020, 15:46

Kocham_zwierzęta pisze:
Agusia. pisze:Witam
Proszę o odpowiedź czy nowonarodzone świnki morskie mogą być razem z mamusią w jedej klatce z innymi dorosłymi świnkami?


Waż je codziennie i zapisuj sobie w jakimś notatniku spadek wagi=natychmiast do weta takiego gryzoniowego po 4 tygodniach życia młodych można oddzielić samce od samic samiczki mogą zostać z mamusią ale samce koniecznie do innej klatki pamiętaj żeby zostawić matkę samą bez innych świnek ponieważ mogą zrobić krzywde malutkim


To są głupoty- nie rozdzielaj matki od innych samic- często "ciocie" pomagają przy młodych, jeśli są one już połączone, to taka rozłąka to wielki i niepotrzebny stres. Dodatkowo, spadek wagi w przeciągu kilku pierwszych dni to norma, później zaczynają nabierać na wadze.


Kocham_zwierzęta
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 1 grudnia 2019, 8:57
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Fibi, Mordek i Bunia
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: Kocham_zwierzęta » 23 marca 2020, 15:48

MajaiRosie pisze:
Kocham_zwierzęta pisze:
Agusia. pisze:Witam
Proszę o odpowiedź czy nowonarodzone świnki morskie mogą być razem z mamusią w jedej klatce z innymi dorosłymi świnkami?


Waż je codziennie i zapisuj sobie w jakimś notatniku spadek wagi=natychmiast do weta takiego gryzoniowego po 4 tygodniach życia młodych można oddzielić samce od samic samiczki mogą zostać z mamusią ale samce koniecznie do innej klatki pamiętaj żeby zostawić matkę samą bez innych świnek ponieważ mogą zrobić krzywde malutkim


To są głupoty- nie rozdzielaj matki od innych samic- często "ciocie" pomagają przy młodych, jeśli są one już połączone, to taka rozłąka to wielki i niepotrzebny stres. Dodatkowo, spadek wagi w przeciągu kilku pierwszych dni to norma, później zaczynają nabierać na wadze.

Nie znasz sie ja już niedługo będe przyjmować piąty poród


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: MajaiRosie » 23 marca 2020, 16:07

Dlaczego? Rozmnażasz świnki celowo? Wiesz, jakie to zagrożenie dla samicy?
Proszę się powstrzymać od takich komentarzy, działam na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morski, jestem Domem Tymczasowym i również miałam do czynienia z maluchami. Pisząc takie rzeczy, możesz poważnie zaszkodzić.


Siekaninka
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwietnia 2020, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: Siekaninka » 26 kwietnia 2020, 10:41

Dzień dobry, właśnie się zarejestrowałam jestem pierwszy raz na forum. Proszę o wyrozumiałość. Historia jest następująca. Miałam 3 świnki, samiczki tzn tak mi sie wydawało do zeszlwgo tygodnia. Tydzień temu jedna z samiczek irodziła martwe małe. A dziś druga urodziła trzy maluchy. Trzecia śwjnka, ktora jak się okazało kwst samcem jest juz oddzielona. Teraz pytania. Czy muszę oddzielić tę drugą samiczkę od matki z dziećmi? Jak długo ewentualnie trzeba je odseparowywać? Kiedy i gdzie mogę oddać malichy ale tylkk w dobre ręce.. Speckalnie byłam u wetwrynarza, żeby potwierdzić czy wszysykiw to samice. Oczywiście potwierdziła a tu taka niespodzianka. Popprszę o wszelką pomoc bo póki co jesteśmy w leciutkkm oszołomieniu . Nina


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nowonarodzone świnki morskie

Postautor: MajaiRosie » 26 kwietnia 2020, 10:53

Nie, nie oddzielaj. Jak wyżej pisałam- ciocie często pomagają przy młodych, a każda rozłąka już połączonych świnek to duży stres i zaburza relacje w stadzie. Musisz mieć 100% pewność, co do płci młodych. Samce musisz oddzielić, gdy osiągną 4 tygodnie, lub 350g.- wtedy są już płodne i mogą zapłodnić matkę. Z jakiego miasta jesteś? Może SPŚM może przejąć młode, lub inna fundacja.
Zmień weterynarza, nie rozumiem jak lekarz może pomylić się co do płci! Ze świnkami chodzimy tylko do specjalistów od zwierząt egzotycznych. Zwykli 'psio-koci' nie mają wystarczającej wiedzy, a często się zdarza, że np. podają złe leki, co kończy się śmiercią... Pełno takich przypadków było tutaj opisywanych.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas