Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomoc w ustaleniu płci - trudny przypadek

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Norrc
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 sierpnia 2020, 11:40
Kontaktowanie:

Pomoc w ustaleniu płci - trudny przypadek

Postautor: Norrc » 2 sierpnia 2020, 11:55

Witam serdecznie użytkowników!

Jak można wywnioskować z nazwy tematu, mam problem z ustaleniem płci mojego(mojej?) "Porko".
Przeszukałem całe internety w poszukiwaniu materiałów i teoretycznie wiem na co patrzeć i czego szukać, ale jako iż to jedyny prosiak do którego mam dostęp, to brak doświadczenia nie daje mi pewności...

Gdy przygarnąłem porko to powiedziano mi ze to dziewczynka (3 miesiące, teraz 5).
Na pierwszy rzut oka rzeczywiście tak wyglądała. Gdy jednak zdecydowałem się na przygarnięcia drugiego prosiaka, postanowiłem jeszcze raz sprawdzić płeć - i to zaczęły się wątpliwości.

1. Delikatne naduszenie na brzuszek nie powoduje iż "coś" się wysuwa. Ale wyczuwam jakby delikatny zarys "czegoś" pod skórą w tym miejscu. Jakby żyłka czy chrząstka?

2. Przy delikatnym rozwarciu otwór wydaje się owalny. Ramiona litery "Y" nie otwierają się. Ale tutaj też nie wiem z jaką siłą mogę operować bo nie chcę skrzywdzić prosiaka. Znowu wychodzi brak doświadczenia.

Wrzucę kilka fotek i będę wdzięczny za wasze opinie.
Załączniki
rsz_12427263489360.jpg
rsz_12427258188131.jpg
116291860_580110812871906_8133923667644810432_n.jpg


Awatar użytkownika

wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w ustaleniu płci - trudny przypadek

Postautor: wikktta » 4 sierpnia 2020, 21:08

jak na moje oko to samiec, jezeli wycczuwasz 'cos' na swinkowym brzuszku to najpewniej penis, widac tez kuleczke, ktora jest zakonczeniem tej czesci ciala. brak mi tez wzory litery 'Y', chociaz jezeli nie jestes pewna to najlepiej zabrac swinke to weta, konieczne od egzotyczych zwierzat.


wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w ustaleniu płci - trudny przypadek

Postautor: wikktta » 4 sierpnia 2020, 21:09

+mozesz sprobowac docisnac na brzuszku troszke mocniej, jezeli zrobisz do dobze to siusiak powinine sie wysunac :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas