Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Niespodziewana ciąża

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
buniaipeppa
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 września 2020, 16:01
Kontaktowanie:

Niespodziewana ciąża

Postautor: buniaipeppa » 28 października 2020, 13:58

Dzień dobry. Po koniec sierpnia zaadoptowałam małą swinkę morską samiczke. W domu miałam juz samiczke. Po dwóch tygodnia okazało sie ze zaadoptowałam nie dziewczynkę lecz chłopca. Zorientowałam sie po tym ze ta malutka swinka zaczęła tak dziwnie powoli chodzic koło samiczki a ja sie zaniepokoiłam i zaczełam szukać w internecie co to moze byc. Wszedzie pisało ze tak zachowują sie samczyki wobec samiczek. Na drugi dzień rozdzieliłam świnki. Czy jest mozliwe ze samiczka jest w ciąży. Od dwóch dni jest dziwna. Cały czas lezy bardziej na boku. Nie biega tak jak wcześniej. Termin porodu byłby raczej na początek listopada dlatego się pytam.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Niespodziewana ciąża

Postautor: MajaiRosie » 29 października 2020, 8:27

Kręcenia zadkiem i nachodzenie od tyłu to zachowania godowe zarówno samic jak i samców. Więc mogły to być zaloty, bądź ruja. Nie trudno jest sprawdzić płeć świnek, nadal nie wiesz jakie zwierzęta trzymasz?
Jeżeli to faktycznie samiec, to tak- samica jest najprawdopodobniej w ciąży. W jakim wieku jest? Pamiętaj, że młoda świnka może ciąży nie przeżyć, najlepiej udaj się do specjalisty i ewentualnie pomyśl nad sterylizacją aborcyjną.
Leżenie na boku zdecydowanie nie jest oznaką ciąży, świnka tak leżąca pokazuje oznaki choroby. Czy ona je i pije?
Wszystko to nie brzmi najlepiej...


buniaipeppa
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 września 2020, 16:01
Kontaktowanie:

Re: Niespodziewana ciąża

Postautor: buniaipeppa » 29 października 2020, 12:27

Wiem jakiej są płci świnki samczyk i samiczka, świnka normalnie je i pije. Ma pewnie z 6 lub 7 miesięcy


Kosmitka:3
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 13 marca 2020, 10:16
Kontaktowanie:

Re: Niespodziewana ciąża

Postautor: Kosmitka:3 » 30 października 2020, 23:39

Jeśli samczyk zachodził samiczke od tyłu, to potwierdzałoby twoje przypuszczenia. Poszukaj na Internecie zdjęć na których zobaczysz czym różni się wygląd narządów rozrodczych świnek o różnych płciach. Zabierz świnki do weta OD MAŁYCH / EGZOTYCZNYCH ZWIERZAT (NIE PSO-KOCIEKO!), to pomoże ci potwierdzić płeć i zbada świnkę.



Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas