Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy młody samiec ma rujkę i może zapłodnić matkę?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Mmonia
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 grudnia 2018, 16:28
Kontaktowanie:

Czy młody samiec ma rujkę i może zapłodnić matkę?

Postautor: Mmonia » 26 grudnia 2018, 18:02

:sad: witam proszę o poradę. Mam świnke morska, która dwa tygodnie temu urodziła prosiaczka. Potwierdzony samiec. Dziś jest 15 dzień po porodzie a mały choć nie jest już tak mały bo urósł moment. Skacze na samice ona ucieka. Zachodzi ja od tyłu i skacze. Piszczy jak ja się zabiera. Biega obok niej i podskuje ona czasem "furczy".. Czy ona ma rujke? A on może ja zaplodnic?? Mając 15 dni. Ona nadal go karmi. Co robić. Samice kupiłam już ciężarna.


Awatar użytkownika

Coffie i Toffie
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31 sierpnia 2021, 9:12
Świnki morskie: Coffie
Toffie
Kontaktowanie:

Re: Czy młody samiec ma rujkę i może zapłodnić matkę?

Postautor: Coffie i Toffie » 28 października 2021, 17:53

Mam dokładnie identyczny przypadek w tym momencie. Niestety też szukam odpowiedzi


Sharpy
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 2 grudnia 2018, 20:28
Świnki morskie: Czarek i Alfik
Kontaktowanie:

Re: Czy młody samiec ma rujkę i może zapłodnić matkę?

Postautor: Sharpy » 29 października 2021, 21:59

Samce nie przechodzą rui. Raczej tak młody samiec nie może jeszcze zapłodnić samicy. Ale jest możliwe ze w przyszłości będzie mógł próbować zapłodnić samice nawet jeżeli to jego matka. U świnek to nie ma znaczenia a może być dość niebezpieczne dla samej samicy poród, a dla młodych problemy genetyczne. Tak wiec świnki po dorośnięciu młodego należy rozdzielić bądź samca wykastrować



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas