Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Oddzielnie małych świnek

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
JustCavia
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 października 2021, 19:32
Świnki morskie: Tofik, Tosia
Kontaktowanie:

Oddzielnie małych świnek

Postautor: JustCavia » 12 października 2021, 19:47

Hej, mam wielki problem.
Moja świnka urodziła trzy zdrowe maluchy. Po dwóch tygodniach, samczyk, zaczął zalecać się do mamy więc po konsultacji z weterynarzem postanowilam go rozdzielić. Żeby nie był sam w klatce dałam mu druga świnkę dla towarzystwa, a trzecie malenstwo, najmniejsze, zostawiałam przy matce. Moja myśl była taka, że dwa maluchy będę dostawiać do niej na karmienie. Niestety okazało się, że jej to nie pasuje. Odpycha, kopie i podgryza zwłaszcza tego samczyka. Małe płaczą, straciły na wadze od wczoraj ok 3g. Są jeszcze malutkie, mają po ok 160g. Jak w takiej sytuacji postępować? Jak im pomóc? Wizyta osobista u weta dopiero w czwartek.


Awatar użytkownika

carmeeliiita
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 września 2021, 7:27
Świnki morskie: Freddi
Kontaktowanie:

Re: Oddzielnie małych świnek

Postautor: carmeeliiita » 15 października 2021, 9:59

Samiczki możesz zostawić z matką, ale samczyka musisz oddzielić nie ma innego rozwiązania. Możesz spróbować go dokarmiać mlekiem dla kociąt. Pozdrawiam :D mam nadzieję że się uda


JustCavia
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 października 2021, 19:32
Świnki morskie: Tofik, Tosia
Kontaktowanie:

Re: Oddzielnie małych świnek

Postautor: JustCavia » 19 października 2021, 19:44

Na szczęście udało się z dostawianiem. Samiczyk został sam w klatce, ale pozostaje w pobliżu. Matka jakoś dokarmia małego. Dostawiam go kilka razy dziennie. Nadal jest najmniejszy i musi się na męczyć żeby coś zjeść, ale wszystkie rosną zdrowo. Jeszcze parę dni do wyprowadzki, ważą już ponad 200g. Dziękuję za odpowiedź ❤️ Pozdrawiam



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas