Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Poród

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
Miakusia
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 25 października 2007, 13:02
Kontaktowanie:

Poród

Postautor: Miakusia » 12 stycznia 2008, 8:09

Słuchajcie sorka że nowy temat ale jeszcze jestem w szoku i szczerze nie mam głowy teraz by szukac tematy a więc podejżewałam coś ale nie byłam pewna dziś rano moja świnka urodziła trzy maleństwa i nie wiem co robic i mam parę pytań
jak odróżnic płec małych świnek bo jeszcze ich nie oglądałam czy jest to trudniejsze niż przy dorosłych?
po jakim czasie (najkrótszym) można odac świnki?
czy tylko matka musi je karmic mlekiem czy można im coś podawac?

Nie mogę wszystkich zatrzymac zatrzymam tylko jedną pozatym gdyby znalazły się chętne osoby do adopcji z Bytomia i najbliższych okolic tóre mogły by odebrac świnki mile widziani.

Obrazek

Awatar użytkownika

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Poród

Postautor: admin » 12 stycznia 2008, 9:24

Po pierwsze przenoszę do odpowiedniego działu. Po drugie gratuluję prosiaczków :]

Miakusia pisze:jak odróżnic płec małych świnek bo jeszcze ich nie oglądałam czy jest to trudniejsze niż przy dorosłych?

rozmnazanie-f9/26-27-sierpnia-tigra-urodzila-d-t1187/s30/#p20460

Miakusia pisze:po jakim czasie (najkrótszym) można odac świnki?

viewtopic.php?f=9&t=445

Miakusia pisze:czy tylko matka musi je karmic mlekiem czy można im coś podawac?

Będą pobierały mleko do 3 tyg. życia. Możesz im jednak wprowadzać stały pokarm. Najlepiej też zakupić specjalny granulat dla małych świnek ;) Oczywiście podawaj im też sianko. Po upływie tygodnia zacznij podawać im zieleninę, ale z pewnego źródła, żeby nie była naszpikowana chemikaliami.

Miakusia pisze:Nie mogę wszystkich zatrzymac zatrzymam tylko jedną pozatym gdyby znalazły się chętne osoby do adopcji z Bytomia i najbliższych okolic tóre mogły by odebrac świnki mile widziani.

Polecam napisać jeszcze ogłoszenie w forum Oddam, przygarnę lub sprzedam.


Awatar użytkownika
Miakusia
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 25 października 2007, 13:02
Kontaktowanie:

Re: Poród

Postautor: Miakusia » 12 stycznia 2008, 11:34

Dałam to ogłoszenie ale jaka jest szansa że moje świnki nie będą pokarmem dla węża?

Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Poród

Postautor: Magda_Oska » 12 stycznia 2008, 12:32

Po pierwsze: gratuluję prosiaków! :D Czekam na zdjęcia :)

A co do pokarmu dla węży.... to zależy od ciebie. Twoim obowiązkiem jest sprawdzenie do jakiego domu trafią maluchy! Ich życie w twoich rękach.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Pela
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 31 października 2007, 21:48
Lokalizacja: Bardzo fajne miasteczko
Kontaktowanie:

Re: Poród

Postautor: Pela » 12 stycznia 2008, 13:32

gratulacje :super: wstaw zdięcia jak zrobisz

Obrazek

Awatar użytkownika
Miakusia
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 25 października 2007, 13:02
Kontaktowanie:

Re: Poród

Postautor: Miakusia » 12 stycznia 2008, 14:11

Dzięki postaram się zrobic a jeśli chodzi o sprawdzenie domu? mam jechac na miejsce zobaczyc czy osoba ta niechce dla węża świnki bądz też innego gada? :( pozatym jeśli nei znajdę nikogo choc prawdopodobnie jedą świnkę wezmie moja ciocia i by było pięknie a drugą do zoologicznego czy tam dają ją też do zjedzenia? a trzecią zostawiam żeby mamusia miała towarzystwo a pozatym to mam jakąś większą szansę że na trzy świntuchy jedna to samiczka? bo nie sprawdzałam jeszcze i nie wiem czy dobrze rozpoznam

Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Poród

Postautor: Magda_Oska » 12 stycznia 2008, 14:23

z reguły jest 50% szans że masz samiczkę w miocie :P Natura sobie tak wymyśliła, ze zawsze rodzi się 50% samiczek i 50% samców... pytanie jak to się rozłożyło u ciebie :D
Izzy miała trójkę i była jedna dziewczynka. A jak Łatka (to było kilka lat temu) miała trójkę to urodzili się tylko chłopcy. Więc to jest kwestia przypadku co się trafi tobie :)

Popytaj znajomych, może ktoś chce małą świnkę. A jeśli to będzie ktoś spoza twoich znajomych to po prostu wypytaj o wszystko, jakie ma warunki, czy ma już inne świnki. No i zawsze możesz wprost spytać czy nie hoduje przypadkiem gadów :)
Jeśli sama poszukasz nowy dom dla malców, to będziesz trochę bardziej pewna, co się z nimi stanie. A takiej niestety możliwości nie będziesz miała jeśli oddasz je do zoologicznego!

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Pela
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 31 października 2007, 21:48
Lokalizacja: Bardzo fajne miasteczko
Kontaktowanie:

Re: Poród

Postautor: Pela » 12 stycznia 2008, 19:14

jak byś mieszkała bliżej poznania to może jednego bym kupiła... ale jeździć po Polsce po świnkę to raczej nie mam ochoty... :)

Obrazek

Weronisia_18
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 listopada 2008, 16:52
Kontaktowanie:

Re: Poród

Postautor: Weronisia_18 » 26 listopada 2008, 16:58

mam mały problem kupiłam sobie 3 świnki z czego jedna okazała sie samicą i jest teraz w ciąży na dniach ma rodzić i zastanawiam się czy na ten czas nie powinnam jej oddzielic od 2 samcow?? czy ona nie bedzie samotna i czy nie zrobi sie dzika przez to ze bedzie sama?? bardzo prosze o pomoc


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Poród

Postautor: Karena » 26 listopada 2008, 17:26

Pamiętaj, że o porodzie samica ma ruję poporodową i może znów zajść w ciążę.

Duszek [*]

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas