Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Poród

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Poród

Postautor: Magda_Oska » 26 listopada 2008, 21:56

Ja radzę odłączyć. Po co męczyć samicę kolejną ciążą.
Samotna nie będzie... bo będzie miała dzieci.
A co do "zdziczenia", to chyba zależy od świnki. Pierwsza moja samica, która miała prosiaki bez problemów wracała do klatki z drugą samicą po miesiącu niewidzenia się. Natomiast Izzy po miesiącu bycia z dzieciakami znienawidziła się z Elvirką. I teraz muszę trzymać je osobno.
Natomiast jeśli chodzi o stosunek do ludzi, to wg. mnie obie samiczki po porodzie stały się bardziej przytulaśne :)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika

Weronisia_18
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 listopada 2008, 16:52
Kontaktowanie:

Re: Poród

Postautor: Weronisia_18 » 27 listopada 2008, 0:38

Ale mi chodzi o to czy samce nie będą jej przeszkadzać w porodzie i czy nic nie zrobią małym jak się urodzą dzisiaj próbowałam oddzielić samice do duzego akwarium ale ona siedziała i się nie ruszała bała się najwyżej samce przeniose po porodzie chyba ze macie jakieś inne pomysły jak to zrobić


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Poród

Postautor: Magda_Oska » 27 listopada 2008, 0:54

Lepiej odłączyć samicę od samców. Poród to w jakimś stopniu stres dla samicy.
Moje samiczki siedziały razem, kiedy zaczął się poród a Elvirka chciała powąchać maluchy Izzy, to ta próbowała ją odgonić. Elvirka też starała się dziabnąć maluchy. Została więc oddzielona od Izzy ( i tak już mieszkają ponad rok :P).
Przy samcach dodatkowym argumentem na oddzielenie ich od samiczki to to, że po porodzie samiczka ma kolejną ruję i samce na pewno to wykorzystają (ale to już pisała Karena). I za kolejne 2 miesiące będziesz miała kolejne maluchy. To spore obciążenie dla samicy, więc jeśli zależy Ci na samicy, to oddziel ją od samców.
Samiczka musi się zaaklimatyzować w nowym mieszkanku, więc daj jej czas.
I może zastanów się nad kastracją samców, wtedy będziesz mogła z nimi trzymać samiczkę, bez obaw, że samica znów zajdzie w ciążę :)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas