Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co i jak?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Emilka » 13 marca 2009, 18:30

Ale po pierwsze czytaj dobrze te tematy. Ja nie rozmnażam Puśki tylko Xanę. A po za tym nie będę rozmnażała żadnej z nich, ponieważ zrozumiałam, że to niebezpieczne, a nie chcę żeby Xana odeszła :rozpacz:. I powiem tylko jedno Karolajna wkurzasz mnie :) . Ale nie bierz sobie tego do serca bo i tak cię lubię :D


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: dirdib » 13 marca 2009, 20:28

Emilka pisze: I powiem tylko jedno Karolajna wkurzasz mnie :)

Bo mowi prawde? Bo jest przeciwko rozmnarzaniu?


Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Emilka » 13 marca 2009, 21:07

Nie ogólnie ma dziwny charakter. Taki złośliwy xD


Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Bercik » 13 marca 2009, 21:13

Emilka pisze:Nie ogólnie ma dziwny charakter. Taki złośliwy xD


prawda w oczy kole??
Karolajna ma rację i mam nadzieję że ta uwaga jest Twoja ostatnią na temat innego użytkownika. rozmawiamy tutaj o problemach a nie o innych do tego są rynki z moherem

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Emilka » 13 marca 2009, 21:17

Bercik, ale o co ci w ogóle chodzi? Co ja takiego zrobiłam, że jesteście dla mnie tacy złośliwi?


Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Bercik » 13 marca 2009, 21:23

Emilka pisze:Bercik, ale o co ci w ogóle chodzi? Co ja takiego zrobiłam, że jesteście dla mnie tacy złośliwi?

o to że obrażasz innych a to nie miejsce na to i tylko dlatego że ktoś inny ma rację

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Emilka » 13 marca 2009, 21:26

Ale jak obrażam innych, przecież powiedziałam jej, że mnie trochę wkurza i żeby nie brała sobie tego do serca! To chyba nic obraźliwego


cavia de lutka
Hodowca
Posty: 16
Rejestracja: 22 marca 2009, 8:59
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: cavia de lutka » 22 marca 2009, 14:59

W jakim wieku jest Twoja świnka, którą chcesz rozmnożyć?
Wiesz, że samica, która do roku czasu nie urodziła może odejść podczas porodu? Po roku samicy nigdy nie mającej dzieci zrastają się kości miednicy i później są problemy z porodem. Dlatego takich samic najczęściej się już nie kryje i idą na kolanka.
Kolejna sprawa: to czy jesteś przygotowana na możliwość wystąpienia tężyczki bądź toksemii?
Są to śmiertelne choroby występujące w trakcie bądź po porodzie u świnek morskich. Są niestety nieuleczalne.
Przygotowana jesteś na zapalenie sutków u samicy, które to może wystąpić? Wiesz jak to leczyć? Masz u siebie w mieście weta, który specjalizuje się w leczeniu gryzoni, zwierząt małych? Wiesz co podawać nowo narodzonym maleństwom, które stracą matkę? Masz czas na to, żeby karmić je co 2 godziny drogim mlekiem zastępczym, które też nie zawsze, nie wszędzie jest dostępne? Zaopatrzona jesteś w smoczki i maleńkie buteleczki do dokarmiania maluchów?
Podstawową wiedzę musisz posiadać, żeby brać się za rozmnażanie świnek morskich.
Kolejna rzecz, to ciężarnej samicy nie wolno stresować, nie można jej tłamtosić, bo możesz uszkodzić płody!
Więc nie wiem po co Ci to wszystko. Zastanów się dobrze, zanim popełnisz błąd, którego nie zdołasz naprawić ...
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas