Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co i jak?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Co i jak?

Postautor: Emilka » 10 marca 2009, 14:27

Witam ostatnio kupiłam świnkę. Podobno samicę. Okazało się ,że to samiec. Na razie trzymałam go w innej klatce. Więc nie mógł zapłodnić Xany. Jednak teraz chcę żeby mieli dzieci. Puszczałam ich na dywan i się z sobą bawiły więc się lubią. Jeśli chcę ją zapłodnić ( nie ja :) ) to Co i jak? Czy mogę być w pokoju i obserwować stosunek? Czy raczej iść do innego pokoju i nie patrzeć jak to robią? Proszę o szybką odpowiedź
Ostatnio zmieniony 13 marca 2009, 18:25 przez Emilka, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Ana
Użytkownik
Posty: 240
Rejestracja: 26 września 2008, 14:11
Świnki morskie: Funcia, Kevinek[*]
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Ana » 10 marca 2009, 15:08

Po co je rozmnażasz????!!!!!


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Magda_Oska » 10 marca 2009, 16:12

Jeśli nie masz pojęcia o podstawowych informacjach o rozmnażaniu zwierząt, to po co się w ogóle za to bierzesz?
Czy jesteś w stanie zapewnić śwince odpowiednią opiekę w razie jakiś problemów? Kogo będziesz obwiniać, jeśli samica umrze z powodu ciąży? Czy jesteś w stanie zapewnic maluchom dobre domy?
Rozmnażanie to nie jest zabawa.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Karolajna » 10 marca 2009, 19:21

Dodam jeszcze: Czy świnka nie przekroczyła 1 roku życia?
Jeśli przekroczyła, to nie powinnaś rozmnażać ponieważ po roku samicy zrastają się kości miednicy i może mieć problemy przy porodzie... Nie mówię że musi, ale w pewnym rodzaju może być problem...

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Emilka » 10 marca 2009, 19:42

Myślisz , że ja podstawowych informacji nie wiem? Przecież bym jej nie rozmnażała jak bym nie wiedziała. Pytam się tylko czy mam wyjść z pokoju czy nie!? A co do zapewnienia domu dla maluchów to się nie martw mam wielką klatkę i jeśli podrosną mam małe domki dla nich. Wierzcie mi taka głupia nie jestem.


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Magda_Oska » 10 marca 2009, 21:32

A w jaki sposób przygotowałaś samicę do krycia?
Myślę, że jeśli nie wiesz czy wyjść z pokoju czy zostać świadczy o Twojej niewiedzy na temat rozmnażania :)
Mam tylko nadzieję, że na Twojej pochopnej decyzji nie ucierpi żadne ze zwierzaków.

Pozdrawiam :)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Karolajna » 11 marca 2009, 10:07

Emilka pisze:Myślisz , że ja podstawowych informacji nie wiem? Przecież bym jej nie rozmnażała jak bym nie wiedziała. Pytam się tylko czy mam wyjść z pokoju czy nie!? A co do zapewnienia domu dla maluchów to się nie martw mam wielką klatkę i jeśli podrosną mam małe domki dla nich. Wierzcie mi taka głupia nie jestem.

Z twojego zapytania
Co i jak?

Wynika że nie masz podstawowej wiedzy. Nie lepiej dać domek śwince która bardziej potrzebuje?
Popatrz ile świnek szuka domu, bo ktoś je rozmnożył bo chciał wiedzieć jak to wygląda.
Jeśli chcesz powiększyć stadko i rozmnożyć świnki to najpierw zastanów się czy to nie będzie krzywda dla samiczki, co zrobisz z maluchami, a najważniejsze to czy stać cię na utrzymanie całego stadka. Może nawet się urodzić 5 świnek, musisz je oddzielić, samce do samców, samice do samic. Tu potrzebne będą klatki co najmniej 2x120... Przy tym jest dużo kosztów, nawet hodowcy nie mają zysków.
Aha! Uważaj żeby świnki nie okazały się rodziną, bo małe mogą mieć fatalne wady genetyczne.

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Emilka » 11 marca 2009, 17:00

Mam dwie klatki po 150 cm. To chyba wystarczy. Jak dorosną sprzedam je. A wiem ,że będzie dużo chętnych, ponieważ matka to rasa Sheltie. Mam jeszcze drugą samicę rozetkę, ale jej nie rozmnażam bo ma już prawie dwa lata. Mam bardzo duży dom i mam pokój zwierzęcy. Postawie tam te dwie klatki w których będą śliczne prosiaki :) .Wiem, że może niektóre urodzą się martwe. Ale już postanowiłam jutro wpuszczam samca do samiczki :)


Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: dirdib » 11 marca 2009, 17:29

Chyba nie zdajesz sobie sprawy z konsekwecji Twojej checi na powiekszenie rodziny... samce beda sie bic o samiczke/i jesli beda w tym samym pokoju. samiczka moze zachorowac i odejsc przed porodem albo po. i co`? bedziesz co godzine albo i co polgodziny wstawac i karmic? nie sadze..

E i co myslisz ze rasa sheltie to zarz beda chetni? porzadni hodowcy maja problem ze sprzedaza swoich rasowych z rodowodem a ty nie bedziesz wystawiac rodowodow i nagle chetni nbedA?


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Karena » 11 marca 2009, 18:48

Emilka pisze:Wiem, że może niektóre urodzą się martwe. Ale już postanowiłam jutro wpuszczam samca do samiczki :)


To okrutne i egoistyczne podejście.

Duszek [*]

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas