Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co i jak?

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Emilka » 11 marca 2009, 21:24

Bardzo przepraszam dlaczego? Przecież jeśli świnki by się nie rozmnażały możliwe, że nie było by twojej świnki, Karena i mojej. Przecież skądś te prosiaki muszą się brać,prawda? I czemu niby okrutne? Przecież rozmnażanie jest w naturze nieprawdaż? Nie oddam ich w złe ręce to ci obiecuję. Moje koleżanki już czekają na te maluszki. Wiedz, Kareno znajdą się w dobrych rękach :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: dirdib » 12 marca 2009, 7:48

Emilka pisze:Bardzo przepraszam dlaczego?

Dlatego ze nic nie wiesz o swoich swinkach, ich pochodzeniu. nic nie wiesz o prawdziwnym rozmnazaniu, ty chcesz rozmnozyc bo masz kaprys.. ciezko mi bedzie byc na tym forum z kims kto dla glupoty rozmnaza.. :szok:


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Karena » 12 marca 2009, 10:58

Emilka pisze:Bardzo przepraszam dlaczego? Przecież jeśli świnki by się nie rozmnażały możliwe, że nie było by twojej świnki, Karena i mojej. Przecież skądś te prosiaki muszą się brać,prawda? I czemu niby okrutne? Przecież rozmnażanie jest w naturze nieprawdaż? Nie oddam ich w złe ręce to ci obiecuję. Moje koleżanki już czekają na te maluszki. Wiedz, Kareno znajdą się w dobrych rękach :)


Napiszę Ci skąd są moje świnki, może wtedy zrozumiesz moje stanowisko:
Sarek [*] Sara [*] miałam ich, kiedy jeszcze chodziłam do szkoły czyli dawno temu ;-)
Duduś [*], Duszek[*] i Mały byli ze sklepu zanim trafiłam na dogomanię i naczytałam się o porzucanych i niechcianych świnkach. Nie odbierz tego tak, że żałuję zakupu tych świnek ;-)
Jurand i Staś - świnki uratowane z laboratorium, badano na nich czystość leków laboratoryjnych.
Pruszek [*] - świnka wystawiona na allegro za 1 zł. stąd istniała obawa, że kupi go terrarysta na karmę dla węża. Świnka z chorymi oczami, zaniedbana. Niestety odszedł przez trzonowce.
Piracik - świnek zabrany ze sklepu zoologicznego, też niewidomy jak Pruszek, brak jednego oka (podejrzewam, że z chowu wsobnego), drugie oko zmniejszone z zaćmą.

Lista świnek czekających na domy, świnek często bardzo pokrzywdzonych przez los:
http://www.swinkimorskie.eu/swinki_do_adopcji.php
Lista świnek uratowanych:
http://www.swinkimorskie.eu/swinki_adoptowane.php
Wątek moich prosiaków:
http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewt ... &sk=t&sd=a

Na tym świecie nie będzie nigdy za mało świnek, a wręcz przeciwnie wciąż jest mnóstwo pseudohodowców, wystarczy przejrzeć oferty allegro.

Duszek [*]

Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Emilka » 12 marca 2009, 15:09

Bardzo ładne świneczki może zdecyduje się na którąś z nich :)


Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: dirdib » 12 marca 2009, 18:47

Emilka pisze:Bardzo ładne świneczki może zdecyduje się na którąś z nich :)

Zeby wziac i rozmnozyc?

wez oddaj samca albo wykastruj i tyle


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Karena » 12 marca 2009, 18:53

Emilko, nie wydajemy świnek osobom chcącym je rozmnażać. przed adopcją odbywa się wizyta przedadopcyjna, a po adopcji poadopcyjna. Przeczytaj umowę adopcyjną ze strony.

http://www.swinkimorskie.eu/umowa_adopcyjna.php

Duszek [*]

Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Emilka » 12 marca 2009, 19:31

Kareno, a czy ja powiedziałam, że będę je rozmnażać?


Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: dirdib » 12 marca 2009, 20:55

Emilka pisze:Kareno, a czy ja powiedziałam, że będę je rozmnażać?

Jesli raz przedstawilas tu swoje nieprzemyslane plany to skad czlowiek ma Ci ufac ze przygarniesz i nie rozmnozysz?


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Karena » 13 marca 2009, 10:11

Emilko, po tym, co tutaj pisałaś, ja nie wydałabym Tobie świnki z Klubu.

Duszek [*]

Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: Co i jak?

Postautor: Karolajna » 13 marca 2009, 12:34

Karena pisze:Emilko, po tym, co tutaj pisałaś, ja nie wydałabym Tobie świnki z Klubu.

Popieram.
Podpiszę się również pod tym co Skinny napisała- wykastruj samca, bo może nawet przez przypadek być nieplanowana 'wpadka'. Aha sama napisałaś w temacie 'waga twojej świnki' że Puśka jest półtora roczną samicą... Czyżbyś się gubiła w swoich kłamstwach?
Powiedz swoim 'oczekującym' na świnki koleżanką żeby może zaadoptowały... tyle oczekujących nie chcianych świnek jest.

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas