Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ruja/kastracja

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
loi
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 3 maja 2007, 21:53
Kontaktowanie:

Re: Ruja/kastracja

Postautor: loi » 4 lipca 2007, 14:08

nie nie zawsze , kiedyś chyba już sie to zdarzyło tylko sie nie przyglądałam normalnie to nie da sobie zadka dotknąć bo sie denerwuje , stąd mój pomysł ze to ruja :looka:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Re: Ruja/kastracja

Postautor: dirdib » 4 lipca 2007, 14:23

tak, takie zachowanie to jest ruja, wpychanie sie pod reke, kreceniem zadkiem, chec wyjscia... zaraz odszukam pewna ciekawa informacje i przeloze na pl :)


Awatar użytkownika
Colette
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 21:49
Kontaktowanie:

Re: Ruja/kastracja

Postautor: Colette » 23 sierpnia 2007, 19:51

A ile czasu trwa u świnki ruja? Czy świnka może zajść w ciążę jakiś czas przed rują lub po? Super by było, gdyby udało się u mojej świnki jakoś wyczaić ten cały cykl, oddzielałabym ją wtedy na ten okres od samca...


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Ruja/kastracja

Postautor: Magda_Oska » 24 sierpnia 2007, 0:21

Wydaje mi się, że to nie możliwe wyliczyć kiedy świnka ma rujkę a kiedy nie. Może być za późno z oddzieleniem samca od samicy. Możesz tym narazić prosiaka na częste ciąże, co na pewno nie będzie dla samicy zdrowe.
Nie dopilnujesz tego. Możesz nawet nie zauważyć kiedy samiec się do samicy dobierze... Najlepiej by było oddzielić samca na stałe, lub go wykastrować.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Colette
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 21:49
Kontaktowanie:

Re: Ruja/kastracja

Postautor: Colette » 24 sierpnia 2007, 9:50

A ile przeciętnie kosztuje kastracja? Jestem w tym zorientowana tylko tak ogólnikowo. I czy jest to bezpieczne, tzn. jakie szanse ma samiec na przeżycie takiego zabiegu?


Awatar użytkownika
*nicia*
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: 28 czerwca 2007, 13:56
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Re: Ruja/kastracja

Postautor: *nicia* » 24 sierpnia 2007, 11:07

kastracja kosztuje ok 60zl czy niesie ryzyko hmm niesie jak kazdy zabieg, ale na pewno mniejszy niz sterylka samicy to juz operacja na otwartym brzuszku, jak trafisz na dobrego weta to kastracje swinka powinna raczej przezyc i bys wszystko ok - wielu samcow z for juz to przeszlo i zyje :D - i lepiej to zrob bo po co ma swinka rodzic niechciane dzieci, nie ma sensu ich rozdzielac skoro sie lubia.

Obrazek

Awatar użytkownika
Colette
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 21:49
Kontaktowanie:

Re: Ruja/kastracja

Postautor: Colette » 24 sierpnia 2007, 14:36

Muszę najpierw znaleźć lekarza, który by to zrobił. Zabieg kastracji świnki morskiej zapewne nie jest łatwy i dobrze trafić na profesjonalistę, co nie jest łatwe. Muszę jeszcze tę sprawę omówić z mamą, nie wiem, czy nie zadecyduje o wymianie świnki w sklepie :(


Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Re: Ruja/kastracja

Postautor: dirdib » 24 sierpnia 2007, 14:44

skad jestes?


Awatar użytkownika
Colette
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 21:49
Kontaktowanie:

Re: Ruja/kastracja

Postautor: Colette » 24 sierpnia 2007, 15:33

Jestem z centrun, tzn. pomiędzy Łodzią a Warszawą, jednak do obu miast mam kawałek, tzn. jakąś godzinę jazdy.


Awatar użytkownika
Colette
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 21:49
Kontaktowanie:

Re: Ruja/kastracja

Postautor: Colette » 27 sierpnia 2007, 15:39

Byłam u najbliższego weterynarza, powiedział, że u niego kastracja kosztuje 100 zł :przestraszony: . Moim zdaniem to dość dużo, nie wiem czy rodzice się zgodzą...


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas