Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Samiczka vs samiec

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Samiczka vs samiec

Postautor: Talia » 16 grudnia 2011, 19:24

Ja osobiście bardziej lubię babki ;) Może dlatego, że łatwiej mi się je trzyma w stadzie i płodnego samca nie można brać na ręce zaraz po trzymaniu samiczki 8-)
Ale w stosunku świnka-człowiek dla mnie nie ma to znaczenia. Najważniejsza jest socjalizacja świnki od małego i jej charakter.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Laguna
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, 17:42
Świnki morskie: Coffè, Scraffy, Nosek.
Kontaktowanie:

Re: Samiczka vs samiec

Postautor: Laguna » 17 grudnia 2011, 18:01

Ja wolę samców. To, że zostawia brzydki zapach jest mitem. Ma zapach troszkę inny niż samiczka, ale przy odrobinie chęci do sprzątania i pielęgnacji, nie śmierdzi w ogóle. W połowie zgodzę się z Talią (trzeci wers). Może być taka dziewczynka co gryzie, a taka co płaszczy się jak naleśnik, tak samo jest z chłopcem.

Wszystkie fotki są objęte prawami autorskimi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: Samiczka vs samiec

Postautor: Irulo » 17 grudnia 2011, 18:05

Ja mam od zawsze samce, kiedyś miałam samicę, ale byli w innych klatkach z samcem. MÓJ SAMIEC NIE RÓŻNIŁ SIĘ ZAPACHEM OD SAMICY, a moje samce nie śmierdzą :).


filipfill
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 20 lutego 2011, 14:42
Kontaktowanie:

Re: Samiczka vs samiec

Postautor: filipfill » 27 grudnia 2011, 12:44

wszystkie moje świnki to samce ale widziałem samiczki i nie mówię, że są złe ale są mało komunikatywne , ospałe nic nie robią. Moje samce skaczą ,biegają ,wąchają ,gadają przez pręty ale kiedy trzeba są spokojne i są przytulaski :D .
(żebyście nie zrozumieli że samiczki są złe)


Awatar użytkownika
Guarana:)
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 29 grudnia 2011, 12:50
Lokalizacja: Osiek n.Not.
Świnki morskie: Edmund <3
Kontaktowanie:

Re: Samiczka vs samiec

Postautor: Guarana:) » 31 grudnia 2011, 10:05

samiec,nie wiem czemu :D

Im lepiej poznaje ludzi,tym bardziej kocham zwierzęta...

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Samiczka vs samiec

Postautor: kin28 » 31 grudnia 2011, 14:51

Jak dla mnie to nie ma różnicy :) Ja mam samca, znajoma samiczke i według mnie obydwa są kochane, ale co świnka to inny charakter, a więc płcią nie należy się sugerować.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

LoLa...
Użytkownik
Posty: 210
Rejestracja: 30 grudnia 2011, 17:54
Lokalizacja: Prudnik
Świnki morskie: Coffe
Kontaktowanie:

Re: Samiczka vs samiec

Postautor: LoLa... » 31 grudnia 2011, 17:12

Ja mam samca. Trzeba przy nim trochę więcej zabiegów (czyszczenie odwłoka... z resztek- siano, kupy), ale znaczy teren tylko jak wypiorę mu Dry-beda. Ogólnie zależy od charakteru świnki. Zresztą jak ją zobaczysz to czasem poczujesz że to ta właściwa (oczywiście nie musi być jedna). Jak nie poczujesz to nie znaczy że możesz mniej ją kochać, czasami wręcz przeciwnie. Ja też miałam kupić samicę (bo PODOBNO mniej agresywna, nie znaczy terenu), ale ze sklepu wyszłam z Coffim :P

Dreams are like rainbow-
Only idiots try to chase them...

Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Samiczka vs samiec

Postautor: Lucky » 31 grudnia 2011, 17:17

Ja mam samca, ale tak naprawdę nie dawno dowiedziałam się, że to samiec. Wcześniej myślałam, że samiczka, bo tak wet ocenił. :o :shock: No, ale OK. Jakbym dalej nie wiedziała, że to samiec, to kochałabym go przecież tak samo. Według mnie płeć nie ma znaczenia. Może się przecież zdarzyć tak, że samica będzie bardziej agresywna niż samiec. LICZY SIĘ CHARAKTER. :mrgreen:

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Awatar użytkownika
weila123
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 27 listopada 2011, 17:23
Lokalizacja: podkarpacie ;]
Świnki morskie: Pepe i Duduś.

Re: Samiczka vs samiec

Postautor: weila123 » 31 grudnia 2011, 17:25

zgadzam się z dziewczynami - płeć nie ma znaczenia i samiczka i samiec będą wspaniałymi przyjacielami.

martyna.;p pisze:no zgadzam sie z wami ,ale chodzi o to że sprzedawca w zoologicznym nie umie sprawdzać sam płci . Ja jak będe kupować to z pewnością zapytam czy moge spawdzić samiec samiczka .Nie jestem do końca pewna czy świnka morska jest fajna przyjacielska jest pieszczochem i czy to dobryzakup na 100% .Poprosty wydam Tam 200 złoty i nie będe z niej zadowolona. :D


skoro nie jesteś pewna , to może nie kupuj ... lepiej zrezygnować , niż potem zapomnieć o śwince i nie zajmować się nią :roll:

Stop ACTA !

Konto usunięte

Re: Samiczka vs samiec

Postautor: Konto usunięte » 26 czerwca 2012, 23:04

No właśnie ja też się zapytam tak z ciekawości czy lepsze są samice czy samce świnki morskiej.? Kupuje świnke dopiero po wakacjach i zastanawiam się nad płcią,bo z tego co czytałam to samce "śmierdzą" i są terytorialne,a samiczki łagodne. Więc jak to jest na prawdę.? :?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

  • Dołącz do nas