Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Rozmnażanie - kilka pytań.

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie - kilka pytań.

Postautor: Talia » 20 czerwca 2011, 7:34

Co jak co, ale pytanie o zapłodnienie jest powalające ;)
Myślę, że rzeczywiście warto odpuścić rozmnażanie. Nie masz kompletnej wiedzy na temat świnek, a poza tym jesteś nawet zbyt leniwa żeby sama ją znaleźć.
Po co chcesz miot? Jaki masz cel do osiągnięcia w tym skojarzeniu?
To są żywe zwierzęta, nie zabawki do eksperymentów.


Awatar użytkownika

drag14

Re: Rozmnażanie - kilka pytań.

Postautor: drag14 » 15 sierpnia 2011, 14:25

Mam takie pytanie, czy jeśli chciałbym rozmnożyć samca i samice rasowych świnek shelti to jest w tym coś złego :?:
Wiem że nie popieracie tego i świnki nie będą miały rodowodu bo nie jestem hodowcom, ale zaznaczam że WSZYSTKIE świnki zachowam dla siebie, mam na to odpowiednie warunki.
Co o tym sądzicie :?:


FankaŚwinek

Re: Rozmnażanie - kilka pytań.

Postautor: FankaŚwinek » 15 sierpnia 2011, 21:45

A czy ja powinnam oddzielić samca od samicy (jesze nie mam samicy) ale chce się upewnić.
Chce jeszcze wiedzieć czy jak samiec i samica będą razem cały czas to czy to w pewnym sensie
zagraża to zdrowiu świnek?


Awatar użytkownika
Karl Ruger
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 1 listopada 2010, 10:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Świnki morskie: Luna & Blanka
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie - kilka pytań.

Postautor: Karl Ruger » 17 sierpnia 2011, 8:58

drag14 pisze:Mam takie pytanie, czy jeśli chciałbym rozmnożyć samca i samice rasowych świnek shelti to jest w tym coś złego?


Tak, dużo złego. NIE POWINIENEŚ TEGO ROBIĆ, są duże szanse, że samiczka nie przeżyje porodu, lub malce będą miały wady genetyczne.

drag14 pisze:A czy ja powinnam oddzielić samca od samicy (jesze nie mam samicy) ale chce się upewnić.Chce jeszcze wiedzieć czy jak samiec i samica będą razem cały czas to czy to w pewnym sensiezagraża to zdrowiu świnek?


Skoro jeszcze nie masz samicy, to jej NIE KUPUJ! Tak, zagraża, samiec będzie cały czas latał za samiczką, bo będzie chciał kopulować, a samiczka będzie uciekała tak długo, aż się wykończy i umrze.


Kochane dzieci, dla dobra świnek, NIE ROZMNAŻAJCIE ICH!

Obrazek

Living is easy with eyes closed.

Konto usunięte

Re: Rozmnażanie - kilka pytań.

Postautor: Konto usunięte » 17 sierpnia 2011, 11:19

Jesli nie znasz sie na hodowli oszczedz cierpienia swinkom, pytania jakie zadajesz upewniaja mnie, ze nie masz zielonego pojecia o swinkach.


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie - kilka pytań.

Postautor: Talia » 17 sierpnia 2011, 11:49

drag14 pisze:Mam takie pytanie, czy jeśli chciałbym rozmnożyć samca i samice rasowych świnek shelti to jest w tym coś złego :?:
Wiem że nie popieracie tego i świnki nie będą miały rodowodu bo nie jestem hodowcom, ale zaznaczam że WSZYSTKIE świnki zachowam dla siebie, mam na to odpowiednie warunki.
Co o tym sądzicie :?:

Moim zdaniem to bardzo zły pomysł, po pierwsze na pewno hodowca który sprzedał Ci świnki sprzedał je z nadzieją, że nie będziesz ich bezmyślnie rozmnażać, po drugie nie masz żadnej wiedzy, a to może kosztować życie Twoich świnek i ich ew maluszków.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Rozmnażanie - kilka pytań.

Postautor: vagina_denata » 17 sierpnia 2011, 12:00

drag14 pisze:Mam takie pytanie, czy jeśli chciałbym rozmnożyć samca i samice rasowych świnek shelti to jest w tym coś złego :?:
Wiem że nie popieracie tego i świnki nie będą miały rodowodu bo nie jestem hodowcom, ale zaznaczam że WSZYSTKIE świnki zachowam dla siebie, mam na to odpowiednie warunki.
Co o tym sądzicie :?:

Sądzę, że to kijowy pomysł. Nie ma sensu rozmnażać sobie zwierząt tak sobie a muzom, skoro możesz kupić bądź adoptować. Każda ciąża i poród są niebezpieczne dla samicy, tym bardziej, że brakuje Ci wiedzy, doświadczenia i zaplecza medycznego.
FankaŚwinek pisze:A czy ja powinnam oddzielić samca od samicy (jesze nie mam samicy) ale chce się upewnić.
Chce jeszcze wiedzieć czy jak samiec i samica będą razem cały czas to czy to w pewnym sensie
zagraża to zdrowiu świnek?

Tak, zagraża zdrowiu samicy.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas