Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

zachowanie samca

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Ewunia
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 7 stycznia 2007, 12:40
Kontaktowanie:

zachowanie samca

Postautor: Ewunia » 14 stycznia 2007, 21:35

jak sie zachowuje samiec w stosunku do samicy bo ja juz zaczynam watpic ze mam 2 samiczki dzis zauwazylam cos nowego ta mlodsza ? czyscila futerko tej starszej lizala jej siersc bylismy u weta na obcinaniu pazurkow i powiedzial ze pysia jest jeszcze za mala zeby stwierdzic jej plec napiszcie jak zachowuje sie samiec wobec samicy


Awatar użytkownika

LunCavia
Hodowca
Posty: 427
Rejestracja: 12 października 2006, 15:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: LunCavia » 14 stycznia 2007, 22:22

Na pewno nie jest za mała. To, że wet tak powiedział świadczy o jego wielkiej niewiedzy. Płeć można rozpoznać zaraz po porodzie. My u naszej czwórki maluchów płeć rozpoznaliśmy kilka godzin po porodzie. Maluchy mają przeszło miesiąc i jak się okazało- nie pomyliliśmy się.
Samiec zalecając się do samicy grucha, przestępuje z nogi na nogę (główny objaw, który mówi nam kiedy odzielić młode samczyki od mamy) no i to chyba dwa najważniejsze zachowania się samców.

Obrazek

Ewunia
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 7 stycznia 2007, 12:40
Kontaktowanie:

Postautor: Ewunia » 16 stycznia 2007, 19:35

czy to jest normalne ze 1 swinka czysci ze tak sie wyraze zadek 2 swince :eek:


LunCavia
Hodowca
Posty: 427
Rejestracja: 12 października 2006, 15:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: LunCavia » 16 stycznia 2007, 20:10

czyści. Nie spotkałam się. Obwąchiwanie zadka samicy przez samca jest normalne.

Obrazek

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 17 stycznia 2007, 10:15

Myślę, że te zachowania świnek nie są jednoznaczne. Hodowcy maja pewnie większe doświadczenia w tym temacie, ale ja podam taki przykład. Przyszedł do mnie kolega ze swoją świnką na sto procent samcem a moja swinka też na sto procent samiec zaczęła zaloty. Gruchala wypinała kuperek i tańczyła kolo tamtej drugiej świnki. Świniakowi kolegi wcale to się nie podobało i teraz nie wiem czy moja swinka tak zareagowala, bo pierwszy raz w zyciu zobaczyła innego osobnika tego samego gatunku czy poprostu coś jej sie pomylilo. Od tamtej pory świnki się nie widzialy. :eek: :D

Kocham moją świnkę![*]

LunCavia
Hodowca
Posty: 427
Rejestracja: 12 października 2006, 15:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: LunCavia » 17 stycznia 2007, 11:50

Każdy samiec zaraz jak zobaczy osobnika tego samego gatunku (nieważne, czy samiec, czy samica) zaczyna zaloty. Dopiero po pewnym czasie dochodzi do niego, że to osobnik tej samej płci i daje mu spokój. Doskonale można to zaobserwować przy łączeniu młodego samczyka ze starszym.

Obrazek

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 17 stycznia 2007, 14:58

O no to juz wiem że moja świnka zachowywala sie naturalnie, bo już się bałam , że cos z nią nie tak. :D Dziękuję bardzo!

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 18 stycznia 2007, 20:27

Ewunia, płeć można odróżnic od razu po urodzeniu maleństwa. Miałam w sumie 12 maluszków, więc wiem co mówię :D Nie było problemu z rozróżnieniem samiczek od samców w chwilę po urodzeniu, tak jak mówi LunCavia. Najlepiej weź obie świnki i porównaj co mają między nóżkami :D Jak będą wyglądac tak samo, to masz świnki jednej płci, a jak będą się różnic, to są to różne płcie :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Postautor: Brila » 19 stycznia 2007, 17:21

LunCavia pisze:Każdy samiec zaraz jak zobaczy osobnika tego samego gatunku (nieważne, czy samiec, czy samica) zaczyna zaloty. Dopiero po pewnym czasie dochodzi do niego, że to osobnik tej samej płci i daje mu spokój. Doskonale można to zaobserwować przy łączeniu młodego samczyka ze starszym.


O dzięki wielkie, Lun! Teraz już wiem, dlaczego Kubuś dostawiał się do ŚP. Pysia mojej koleżanki :P

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 20 stycznia 2007, 13:02

Słyszałam wiele mitów na ten temat.
Potwierdzam wypowiedzi innych użytkowników, że od razu się rozpoznaje.

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas