Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Swinka morska w ciazy

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Obawiam się że jest w ciąży;(

Postautor: nugatka » 29 maja 2012, 19:44

Wypytujesz tak, jakby Ci na tej świnkowej ciąży zależało...

Po pierwsze, to nie wiadomo jak długo świnka przebywała z samcami i czy miała w tym czasie rujkę. A po drugie nie każde podejście samca do samicy kończy się ciążą. Po trzecie, drążysz i drążysz, a wszystko zostało powiedziane. Nic tylko czekaj i dbaj o dietę świnki. A kiedy bierzesz samca na kastrację? Dlaczego nie kupiłaś mu kolegi, tylko teraz skazujesz go na zabieg, który może wiązać się z zagrożeniem życia?


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Obawiam się że jest w ciąży;(

Postautor: Konto usunięte » 29 maja 2012, 22:35

MI tu kitem zalatuje,na moj nos to swinka na bank jest w ciazy i to nie ze sklepu tylko z domu :?


Awatar użytkownika
Aperea
Hodowca
Posty: 545
Rejestracja: 27 marca 2012, 23:58
Lokalizacja: SZCZECIN
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich - APEREA
Kontaktowanie:

Re: Obawiam się że jest w ciąży;(

Postautor: Aperea » 29 maja 2012, 22:40

ruby_anger pisze:MI tu kitem zalatuje,na moj nos to swinka na bank jest w ciazy i to nie ze sklepu tylko z domu :?


Obrazek


Mi$ia
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 16 maja 2012, 14:22
Świnki morskie: Misia
Kontaktowanie:

Re: Obawiam się że jest w ciąży;(

Postautor: Mi$ia » 4 czerwca 2012, 20:04

Przestańcie! Da się to określić po prostu złe zdjęcia! Od dołu BRZUCH nie góra!
Nie ma za co :roll:


Konto usunięte

Re: Obawiam się że jest w ciąży;(

Postautor: Konto usunięte » 4 czerwca 2012, 21:38

Mi$ia pisze:Nie ma za co :roll:

¿Qué?


Awatar użytkownika
KaroKa
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 20 listopada 2011, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Coffe[*] i Mocha
Kontaktowanie:

Re: Obawiam się że jest w ciąży;(

Postautor: KaroKa » 4 czerwca 2012, 21:47

Ah,chyba chodziło o to,że mamy jej dziękować czy cuś.Że ona taka niby genialna jest.Tutaj hodowcy nie wiedzą,a on przychodzi i oświecenie!WTF?!


wolfica

Re: Obawiam się że jest w ciąży;(

Postautor: wolfica » 30 czerwca 2012, 13:06

Ej no, to, że dziewczyna drąży temat nie musi świadczyć o tym, iż zależy jej na ciąży ;) Może po prostu chce mieć większą pewność, żeby lepiej o nią zadbać, inaczej karmić.
Jednak nie pasuje mi to, że wzięła akurat samiczkę a przecież samce też mogły być/ były dostępne :| Po co narażać samczyka na komplikacje po kastracji, skoro można to inaczej rozwiązać...
Mam jednak nadzieję, że dziewczyna mimo wszystko mówi prawdę i nie zamierza rozmnażać. Jeżeli masz zamiar to robić to proszę Cię kochana, poszukaj najpierw informacji jak traktowane są świnki w zoologu, w jakich warunkach żyją, ile muszą się nacierpieć zanim ktoś je kupi. Kupi może nawet na obiad dla węża. Chyba nie ma sensu dla tych paru groszy skazywać zwierzaka na taki los. To odnosi się też do każdego, kto ma zamiar utworzyć sobie pseudohodowlę i uczynić zwierzęta towarem.


marusia

Re: Swinka morska w ciazy

Postautor: marusia » 20 lipca 2012, 22:38

Od 4 miesiecy mam dwie swinki morskie Kajtka i Gucia, kiedy je kupowalam powiedziano mi ze Kajtek ma 2miesiace a Gucio 5 tygodni. Teraz prawie jestem pewna ze Gucio jest w ciazy. Moje pytanie brzmi-jesli Gusio to samiczka to dlaczego dopiero teraz zaszla w ciaze?Słyszalam ze swinki moga zajsc w ciaze od 5 tygodnia , wiec dlaczego miala by zajsc dopiero teraz kiedy ma juz ponad 5miesiecy? Swinki caly czas mieszkaly i bawily sie razem. :distrustful:


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Swinka morska w ciazy

Postautor: nugatka » 21 lipca 2012, 19:04

Odpowiedź jest prosta: świnka odganiała samca, nie dopuszczała go do siebie. Któregoś dnia samiec "wygrał" i zapłodnił samiczkę. Chyba nie tak trudno na to wpaść? :shock:

Przed porodem oddziel świnki, żeby znów nie było "niespodzianki".


diamencik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 sierpnia 2013, 15:01
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Reksia Mopsia Łatka
Kontaktowanie:

Re: Swinka morska w ciazy

Postautor: diamencik » 7 sierpnia 2013, 23:22

Kilka dni temu kupiłam w zoologu świniaczka, już Was zapytałam o płeć, ale od wczoraj dręczy mnie pytanie, czy ona nie jest w ciąży ? Ma dość grube boczki, martwię się, bo wygląda mi na młodziutką (daję porównanie z moją 8 miesięczną samiczką), waży tylko 360g, a ta druga 650.
Czy to może być ciąża, daje się głaskać cała, po brzuszku też, nie gryzie, jest łagodna. Dałam zdjęcia rozciągniętych ciałek świnek :) Różnica jest zauważalna. Miałam dokupić tej młodszej koleżankę (świnki są oddzielnie, bo ta starsza jest wybitnie samotnicą i nie chce słyszeć o towarzyszce), ale teraz jestem w kropce, bo czy jest sens niepokoić ciężarną samiczkę kimś nowym w klatce ?

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

  • Dołącz do nas